Forsaken (N64)

Forsaken (N64)

Forsaken
  • Premiery
  • Świat: 01.05.1998
  • Europa: 01.05.1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

7.05 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Forsaken to gra akcji, w której gracz steruje pojazdem przeczesującym postapokaliptyczne ruiny. Tytuł ukazał się na PlayStation i Nintendo 64. Za oryginalną wersję odpowiadało studio Probe Entertainment, za konwersję na N64 Iguana Entertainment. Produkcja Probe mocno inspirowała się serią Descent.

Akcja Forsaken ma miejsce w dalekiej przyszłości. Rozwój nauki zaszedł za daleko, ludzkość nie jest już w stanie jej ujarzmić. W efekcie dochodzi do katastrofy i świat zamienia się w jedno wielkie gruzowisko. Rok po tym wydarzeniu teokratyczny rząd wydaje dekret, który zakazuje ludziom powrotu na Ziemię. My wcielamy się w  najemnika-szabrownika poszukującego cennych pozostałości w ruinach na martwej planecie. Przeszkadzać mu w tym będą koledzy po fachu i mechaniczni strażnicy pozostawieni przez władze.

W Forsaken, podobnie jak w popularnym swego czasu Descent, sterujemy pojazdem, którym możemy poruszać się we wszystkich kierunkach. Twórcy przygotowali piętnaście wymagających etapów i cztery stopnie trudności - Easy, Normal, Hard i Mayhem. Zwłaszcza ten ostatni wymaga nie lada umiejętności. Gra stawia przed nami różne zadania. Czasami wystarczy wyeliminować pewną ilość przeciwników, a innym razem znaleźć wyjście (mieszcząc się w limicie czasowym) lub przełącznik. Na każdym poziomie znaleźć mogliśmy kryształ - zebranie wszystkich odblokowywało bonusową lokację. Rzadziej zdarzają się potyczki z bossami, którzy wymagają, by wpakować w nich pokaźne ilości amunicji (do dyspozycji mamy ponad dwadzieścia rodzajów broni) i unikać ataków o znaczącym obszarze działania. Trudności sprawiały też często elementy otoczenia, np. walące się sufity.

Produkcja Probe oferuje tryb multiplayer, ale  -- jeśli chodzi o wersje konsolowe -- otrzymali go tylko posiadacze Nintendo 64. Maksymalnie cztery osoby mogły rozerwać się wybierając jeden z sześciu wariantów zabawy: Free for All (deathmatch), Team Game, Capture the Flag, Flag Chase, Bounty Hunt i Team Buounty Hunt.

Podobne gry