Crash Bandicoot 3: Warped (PSone)

Crash Bandicoot 3: Warped (PSone)

Crash Bandicoot 3: Warped
  • Producent: Naughty Dog
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 10.10.1998
  • Europa: 05.12.1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 3

Ocena społeczności

9.2455 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Crash Bandicoot 3: Warped jest grą platformową wyprodukowaną przez amerykańskie studio Naughty Dog i wydaną przez Sony w grudniu 1998 roku na konsolę PlayStation. „Trójka” jest sequelem wydanego rok wcześniej Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back i w opinii wielu graczy uchodzi za najlepszą część przygód szorstkowłosego rudzielca.

 

Historia przedstawiona w grze opiera się, jak zwykle zresztą, na walce dobra ze złem. Nikczemny bliźniak Aku Aku - duszka pomagającego Crashowi i jego dzielnej siostrze Coco - Uka Uka wydostał się na wolność i przy pomocy doktora Cortexa oraz innych pomagierów próbują opanować świat. Antagonista poprzez korzystanie z wehikułu czasu pragnie zebrać wszystkie istniejące na świecie kryształy i dzięki ich niewyobrażalnej mocy zniszczyć ludzkość. Oczywiście zadaniem Crasha jest mu przeszkodzić i odnaleźć je jako pierwszy, wyruszając w pełną niebezpieczeństw i pułapek podróż w czasie. W Warped gracz nie powinien liczyć na zaskakujące zwroty akcji, mimo wszystko zabawnie opowiedziana historyjka może się spodobać nie tylko najmłodszym. Wszystko dzięki świetnie zaprojektowanym i przemyślanym postaciom (zarówno pozytywnym, jak i czarnym charakterom) oraz rewelacyjnemu angielskiemu dubbingowi.

Rozgrywka w „trójce” od czasu pierwszej części nie zmieniła się właściwie wcale, będąc w dalszym ciągu kwintesencją platformówki 2,5D. Na grę składa się łącznie dwadzieścia pięć leveli oraz pięć walk z bossami. Gracz odwiedza kolejne lokacje, przedostając się do różnych światów z głównej areny przez portale. Rozpoczynając przygodę można wejść do zaledwie jednej z pięciu bram, która oferuje poszczególne pięć etapów, a po przejściu wszystkich z nich i zebraniu różowych kryształów, otwiera się arena, na której należy stoczyć pojedynek z jednym ze złych pomocników podstępnego Uka Uka. Po wygranej walce zyskujemy dostęp do kolejnej bramy - i tak sukcesywnie aż do finalnego starcia. Twórcy pomyśleli także o ukrytych etapach, które można odnaleźć stosując odpowiednie akcje na poprzednich levelach. Aby je odblokować, potrzeba jednak wielu prób i cierpliwości. W związku z tym, iż bohater może podróżować w czasie, kolejne plansze są bardzo zróżnicowane tematycznie (trafiamy m.in w sam środek bitwy powietrznej z okresu II wojny światowej).

Crash Bandicoot 3: Warped jest ostatnią odsłoną serii wydaną na pierwsze PlayStation i - naturalnie - prezentuje się najlepiej ze wszystkich wyprodukowanych przez Naughty Dog części. Ze względu na bogatą kolorystykę, każdy etap wydaje się zupełnie inną, fascynującą przygodą.

PS. Gra dostępna jest w dystrybucji cyfrowej na PS Store.

Podobne gry