SKLEP
Donkey Kong Country Returns 3D (3DS)

Donkey Kong Country Returns 3D (3DS)

Donkey Kong Country Returns 3D
  • Premiery
  • Świat: 24.05.2013
  • Europa: 24.05.2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 3

Ocena społeczności

8.626 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Donkey Kong Country Returns jest platformówką wydaną przez Big N pod koniec 2010 roku na konsolę Wii. W roku 2013 tytuł doczekał się edycji na 3DS-a. Za wersję na przenośna konsolę Ninny nie odpowiadają jednak twórcy pierwowzoru oraz serii Metroid Prime, lecz studio Monster Games.

Fabuła w DKCR pełni rolę trzeciorzędną, mimo to warto ją odnotować. Historia zawarta w grze ponownie dotyczy kradzieży bananów Donkey’a. Erupcja wulkanu na Donkey Kong Island spowodowała przebudzenie się wrogich istot o nazwie Tikis, znanych także jako Tiki Tak Tribe, które są nowością w serii. Różne typy Tikis pełnią rolę antagonistów w przygodzie Donkey’a, zastępując znane z oryginału Kremlingi. Główny bohater, prócz misji odzyskania skradzionych bananów, musi uratować swojego przyjaciela Diddy’ego. Przemierzając wyspę będzie musiał zmierzyć się z ośmioma przywódcami Tikis: Kalimbą, Maraca Triplets, Gongiem, Ukulele, Panflute, Xylophone, Accordionem oraz Tiki Tong - królem Tiki Tak Tribe.

Rozgrywka w Donkey Kong Country Returns bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach z leciwego oryginału. Jest więc Returns klasyczną platformówką, gdzie gracz przemierza pomysłowe levele od lewej do prawej strony ekranu. Gameplay jest bardzo dynamiczny i wymaga od grającego dużej zręczności. Przeciwników pokonujemy za pomocą skoku na głowę, a najważniejsze przedmioty, które musimy zbierać, to tradycyjnie banany oraz złote puzzle KONG. W trybie dla samotnego gracza, możemy sterować tylko Donkey’em, który nosząc na plecach Diddy’ego, wykorzystuje jego jetpack, aby skakać wyżej. Deweloper uwzględnił lokalny multiplayer, w którym jeden gracz przejmuje kontrolę nad dorosłym gorylem, a drugi nad Diddym.

DKCR pełne jest elementów zarówno w 2D, jak i 3D, jednak oba zostały wykonane na wysokim poziomie. Oko cieszy design lokacji oraz postaci, jak również przyjemna kolorystyka. W grze nie uświadczymy klasycznego dubbingu, za to ścieżka dźwiękowa jest dziełem zespołu czterech japońskich kompozytorów.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme