Mars: War Logs
5703V

Mars: War Logs

Mars: War Logs
  • Premiery
  • Świat: Wrzesień 2013
  • Europa: Wrzesień 2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Mars: War Logs to gra RPG widziana z perspektywy trzeciej osoby, za którą odpowiada studio SpiderMonk mające na swoim koncie również Of Orcs and Men. Produkcja trafiła na wirtualne półki cyfrowej dystrybucji na PS3 oraz Xboksa 360. 

W grze Wcielamy się w skórę Roya Temperance’a, jednego z mieszkańców Marsa, zmuszonego walczyć o przetrwanie w bliżej nieokreślonej przyszłości. Po tajemniczej katastrofie, od której minęło już sto lat, woda stała się surowcem deficytowym – jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać gangi, stawiające sobie za cel przejęcie kontroli nad pozostałymi zasobami H2O.
 
Nie mamy tu jednak do czynienia z kolejnym FPS-em, a grą z gatunku RPG akcji. Fabuła została przedstawiona w filmowy sposób. Cała historia jest nieliniowa, a losy marsjańskiej kolonii i naszego bohatera zależą od wyborów podejmowanych podczas gry. Jak na erpega przystało, oprócz zadań pchających scenariusz do przodu nie zabrakło też różnego rodzaju questów pobocznych. Postać można rozwijać wraz z postępami w grze, uzyskując dostęp do nowych zdolności. Napotkane po drodze do celu postacie mogą dołączyć do naszej drużyny. Tworzymy też nowe przedmioty ze znalezionego tu i ówdzie lootu. Wykorzystując bogaty arsenał broni walczymy zarówno z homo sapiens, jak i zamieszkującymi planetę stworami. Kluczem do zwycięstwa nierzadko jest odpowiednio dobrana taktyka.

Podobne gry