SKLEP
Clock Tower 3
3814V

Clock Tower 3

Clock Tower 3
  • Premiery
  • Świat: 12.12.2002
  • Europa: 25.06.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Horror
  • Liczba graczy: 1

Clock Tower 3 to gra typu survival horror wyprodukowana przez Capcom i Sunsoft na PlayStation 2. “Trójka” pod względem gameplayu odchodziła od założeń poprzedniczek - tutaj postacią sterowaliśmy bowiem bezpośrednio. Przy produkcji brał udział znany japoński reżyser Kinji Fukasaku.

W Clock Tower 3 gracz przejmuje kontrolę nad 14-letnią Alyssą, która pewnego dnia otrzymuje od matki list z enigmatyczną wiadomością. Pisze ona w nim, że dziewczyna powinna ukryć się do czasu ukończenia 15 lat. Zaniepokojona bohaterka wraca do domu rodzinnego, by dowiedzieć się więcej, ale zastaje tam tylko tajemniczego mężczyznę znanego jako Dark Gentleman. W zawoalowany sposób ostrzega ją przed niebezpieczeństwami i informuje o sytuacji matki. Alyssa musi ją spróbować odszukać. 

 

Pod względem rozgrywki trzecia odsłona Clock Tower przypomina wiele innych gier typu survival horror, co stanowi odejście od formuły poprzedniczek, które były przygodówkami point-and-click. Alyssa odszukuje przedmioty, używa ich w odpowiednich miejscach, ucieka przed przeciwnikami określanymi jako “podwładni” a czasami nawet z nimi walczy. Lokacje w grze nawiedzają także duchy, które mogą przerazić główną bohaterkę - w takim przypadku wpada ona w panikę. Aby sobie z nimi poradzić, należy odnaleźć przedmiot o wartości sentymentalnej i dostarczyć go do zwłok nieszczęśnika.

 

Alyssa nie posiada broni w ścisłym tego słowa znaczeniu poza przypadkami walk z bossami. Przeważnie ma do dyspozycji tylko wodę święconą, którą potrafi np. na chwilę ogłuszyć “podwładnego”. W innych przypadkach musi uciekać, chować się i unikać zagrożenia. Przedmiotów służących pomocą w krytycznych sytuacjach jest tu generalnie niewiele.

 

Podczas rozgrywki bywa, że bohaterka zaczyna tracić zmysły - wówczas wpada w panikę. Jest wtedy o wiele bardziej narażona na ataki - obraz zaczyna szaleć, nie można używać przedmiotów, wody święconej, a podczas biegu Alyssa może się przewrócić, potknąć czy zakryć uszy rękami. Jeden atak “podwładnego” potrafi wtedy zabić.

 

Każdy rozdział/poziom wieńczy walka z bossem, czyli “podwładnym”, który ścigał Alysse. Wówczas święcona woda zamienia się w łuk, którym należy zlikwidować oprawcę. Podczas takiej walki siłę strzałów można zwiększać, co jest bardziej niż wskazane.   

 

Clock Tower 3, w przeciwieństwie do poprzednich odsłon, posiada tylko jedno zakończenie.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme