SKLEP
Wipeout Pure
4310V

Wipeout Pure

Wipeout Pure
  • Premiery
  • Świat: 24.03.2005
  • Europa: 01.09.2005
  • Polska: 01.09.2005
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-8

Wipeout Pure to pierwsza odsłona z serii Wipeout wydana na konsolkę PlayStation Portable. Ten futurystyczny racer miał swoją premierę 24 marca 2005 roku za sprawą Sony Computer Entertainment.

Gracz bierze udział w śmiertelnie niebezpiecznych wyścigach pojazdów unoszących się nad ziemią. FX300 Racing League, bo tak nazywa się turniej w Wipeout, dzieje się w 2197 roku, czyli sto lat po wydarzeniach w Wipeout 2097. Siadając za sterami bolidu, oprócz samej walki z trasą, na pilota czeka równocześnie starcie z konkurentami. Specjalne pola na mapie pozwalają na aktywację gadżetów w pojeździe, takich jak rakiety samonaprowadzające, osłona chroniąca czy dopalacz, które mogą przeważyć o zwycięstwie.

 
Do dyspozycji jest osiem teamów tworzących pojazdy. Podobnie jak w innych częściach każdy pojazd różni się od siebie statystykami, przez co inaczej zachowuje się podczas gry i potrzebna jest inna taktyka na zwycięstwo. Pojawiły się tutaj dwa nowe teamy, tj.  Harimau, należący do azjatyckiej organizacji humanitarnej oraz Triakis, który jest własnością korporacji zajmującej się produkcją broni, a przy okazji chcącej rozreklamować swoje produkty, dzięki udziałowi w turnieju FX300 Racing League. Im więcej sukcesów odnosimy, tym szybciej awansujemy na wyższą klasę szybkości bolidów. Zabawa oczywiście zaczyna się od najwolniejszej, a kończy na najszybszej. Grając w Wipeout Pure łatwo można wczuć się w zabawę, bowiem tytuł ten posiada specyficzny, a jednocześnie bardzo przystępny klimat. Ponadto bardzo dobrze odwzorowane jest wrażenie prędkości.
 
Zaimplementowano tutaj 16 tras, z czego cztery pojawiły się w poprzednich częściach. Oczywiście na potrzeby PSP zostały one nieznaczenie zmodyfikowane i podrasowane. Gra wspiera zabawę wieloosobową do ośmiu graczy naraz w kilku opcjach gry znanych z trybu dla pojedynczego gracza. Single Race, Tournament czy Time Trial to tylko niektóre z nich. Wipeout Pure wpisał się do czołówki gier wyścigowych, jakie powstały na PlayStation Portable i należy także do grupy najlepszych tytułów, które powstały na tę konsolkę. Grę charakteryzuje bardzo dobra oprawa audio-wideo, zaś w soundtrack swój wkład miał między innymi Tiesto i Aphex Twin.
Recenzje
  • 9.0
    Wipeout Pure Wipeout Pure jest pierwszą częścią serii jaka ukazała się na konsolkę PlayStation Portable. Swego...

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme