Destroy All Humans! (PS2)

Destroy All Humans! (PS2)

Destroy All Humans!
  • Premiery
  • Świat: 21.06.2005
  • Europa: 24.06.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • wulgarny język
  • przemoc

Ocena społeczności

7.124 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Destroy All Humans! to gra autorstwa ekipy Pandemic Studios, Tytuł został wydany w 2005 roku na PlayStation 2 i Xboxa i stanowi istną parodię filmów z lat pięćdziesiątych opowiadających o inwazji obcych. Tym razem jednak gracze mają możliwość stanięcia po drugiej stronie barykady i sprawdzenia jak mogłaby ona wyglądać z perspektywy kosmity.

W Destroy All Humans! gracze wcielają się w rolę Cryptosporidium-137, czyli kosmity, który przylatuje na Ziemię w celu przeprowadzenia śledztwa i odnalezienia swojego klona, Cryptosporidium-136. W tym celu nawiązuje on kontakt z organizacją rządową noszącą miano Majestic, która jest świadoma istnienia obcych cywilizacji. Niestety nie są oni skorzy do współpracy i momentalnie stają się jego największymi wrogami. Wizytówkę gry stanowi czarny humor oraz lekka, przyjemna i łatwa w odbiorze fabuła. A wszystko to ma miejsce nawet pomimo tego, że główny bohater przez cały czas stara się być śmiertelnie poważny. Oprócz zadań popychających fabułę do przodu, znalazło się tu miejsce także na różnorodne zadania poboczne, a pozytywny odbiór tej produkcji zapewnia kolorowa oprawa graficzna.

Destroy All Humans! to gra z otwartym światem - w skórze Crypto gracze mogą nie tylko wykonywać zlecane mu zadania, lecz również siać zawieruchę wśród mieszkańców miasta. Umożliwia to rozbudowany arsenał, jakim dysponuje główny bohater. Do najciekawszych jego elementów należy miotacz ładunków elektrycznych, pozwalający na rażenie ludzi prądem oraz broń umożliwiająca pozyskiwanie próbek ludzkich mózgów... przez odbyt. Ponadto Crypto robi doskonały użytek z telekinezy i przy jej pomocy może rzucać zarówno samochodami, jak i... krowami. Z pomocą przychodzi również gadżet sprawiający, iż ludzie myślą, że jest on jednym z nich. Dzięki temu nasz podopieczny może przekonywać ludzi, że jego ostatnie dokonania to nic więcej, jak tylko przejawy działalności komunistycznej. Ważną rolę odgrywa tutaj również statek kosmiczny, który pozwala na pokonywanie dużych dystansów. Został on wyposażony w broń pozwalającą obrócić w popiół nawet solidne konstrukcje.

Podobne gry