Kao The Kangaroo Round 2 (PS2)

Kao The Kangaroo Round 2 (PS2)

Kao The Kangaroo Round 2
  • Premiery
  • Świat: 15.04.2005
  • Europa: 15.04.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 3

Ocena społeczności

5.28 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Kao the Kangaroo Round 2 to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Tate Interactive i wydana przez JoWood Productions. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 2, Xbox i GameCube.

Gra jest bezpośrednią kontynuacją Kao the Kangaroo z PC i Dreamcasta. Pokonany wówczas Barnaba powraca razem z planami zakrojonymi na szeroką skalę. Ma zamiar nie tylko uwięzić wszystkie zwierzęta na świecie, ale także pozbawić Ziemię wszystkich jej surowców. Główny bohater, kangurek Kao, ma tego pecha, że trafia do niewoli Barnaby jako jeden z pierwszych, ale wkrótce uciec pomaga mu pewna niezdarna papuga.

Następnie Kao trafia do doków, które stają się jego bazą wypadową. Z ich poziomu ma on dostęp do pięciu miejscówek, między innymi lasu, krainy skutej lodem oraz morskich głębin. Każdy z tych ‘światów’ składa się z trzech lub czterech mniejszych plansz oraz starcia z bossem. Łącznie twórcy przygotowali ponad dwadzieścia leveli. Plansze, co warto dodać, są dość krótkie i liniowe, dzięki czemu całość można zaliczyć nawet przy jednym posiedzeniu z konsolą/komputerem.

Nasz podopieczny potrafi oczywiście skakać oraz naparzać się piąchami, czyli robi to, co robił w pierwowzorze. Przez większą część gry omijamy przeszkody, walczymy z napotykanymi przeszkadzajkami (tych jest ok. trzydziestu rodzajów), a także ratujemy inne zwierzęta, rozwiązujemy proste łamigłówki (poszukiwanie przełączników) oraz pokonujemy sekcje typowo zręcznościowe korzystając z rozmaitych pojazdów (i ‘pojazdów’, np. beczki).

W grze, jak na platformera przystało, nie brakuje znajdziek. Kao może zbierać gwiazdki, które pozwalają doskonalić jego zdolności, oraz fioletowe kryształy odblokowujące dostęp do minigierek.

Podobne gry