SKLEP
Mortal Kombat: Shaolin Monks
4023V

Mortal Kombat: Shaolin Monks

Mortal Kombat: Shaolin Monks
  • Premiery
  • Świat: 16.09.2005
  • Europa: 30.09.2005
  • Polska: 30.09.2005
  • Gatunek: Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 18
  • przemoc

Mortal Kombat: Shaolin Monks to stworzony przez Midway L.A. tytuł z gatunku beat'em'up osadzony w uniwersum Smoczego Turnieju. Gra pojawiła się w 2005 roku na PlayStation2 i Xboksie, oferując możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach rozgrywających się tuż po pierwszej części serii.

Głównymi bohaterami są wojownicy Shaolin Kung Lao i Liu Kang, którzy podróżują po wymiarach  w celu zniweczenia planu przejęcie Królestwa Ziemi przez Shang Tsunga. W trakcie rozgrywki napotykamy na doskonale znane fanom serii postacie i jesteśmy świadkami wydarzeń rozszerzających tło historyczne uniwersum Mortal Kombat. Na swojej drodze spotykamy m.in. przychylnych nam Raidena, Johnny'ego Cage'a, Kitanę, Sub-Zero i Jaxa oraz pełniących rolę adwersarzy Mileenę, Ermaca, Reptile'a, Barakę, Goro, Scorpiona, Kano, Shang Tsunga, Kintaro i samego Shao Kahna. Gra pochwalić się może znakomitym intro przedstawiającym wielką bitwę pomiędzy obrońcami Ziemi, a zachłannymi najeźdźcami z Shang Tsungiem na czele.

 

Główną osią zabawy jest tryb fabularny, w którym samemu lub wraz z żywym kompanem w kooperacji stawiamy czoła kolejnym wyzwaniom. Co ciekawe, tylko wspólna rozgrywka z innym graczem pozwala dostać się do konkretnych sekcji danych poziomów. Do pozostałych opcji zaliczyć można poza tym versus, w którym walczymy przeciwko sobie na arenach wyciągniętych prosto z singla. Odnotowania wartą atrakcją jest również Mortal Kombat II w wersji arcade-perfect, dostępny po odblokowaniu specjalnym kodem.

 

Będąca solą gry walka umożliwia wyprowadzanie ciosów w wielu kierunkach, co pozwala na płynne starcia z wieloma przeciwnikami jednocześnie. Kung Lao i Liu Kang pochwalić mogą się swoimi sztandarowymi zagraniami i wachlarzem tnących paski życia combosów, które można ulepszać wydając gromadzone w trakcie pojedynków punkty doświadczenia. Równie zabójcze są poszczególne elementy otoczenia, za pomocą których wykonywać możemy Stage Fatality. Shaolin Monks oferuje nawet możliwość uśmiercania wielu oponentów naraz przy użyciu Multalities.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme