Armored Core 2
1815V

Armored Core 2

Armored Core 2
  • Producent: From Software
  • Wydawca: Crave Entertainment
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 03.08.2000
  • Europa: 23.03.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2

Armored Core 2 to strzelanina TPP z udziałem mechów wyprodukowana przez japońskie studio From Software na PlayStation 2 i wydana w Europie przez Crave Entertainment. Druga odsłona Armored Core kontynuowała wątki trylogii gier, które ukazały się na pierwszym sprzęcie Sony.

Akcja gry toczy się 67 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze, gdzie Ziemia została cofnięta w rozwoju podczas wyniszczającego konfliktu z udziałem megakorporacji. Epoka ta, oprócz morza ruin, pozostawiła jednak po sobie też skarby, np. plan kolonizacji Marsa, z którego po latach skorzystała korporacja Zio Matrix. Jej przedsięwzięcie powiodło się - “czerwona planeta” przeszła pomyślnie proces terraformowania, ale wkrótce na horyzoncie pojawiły się nowe niebezpieczeństwa. Firmy z ziemskim rodowodem, wiedzione perspektywą dużych kokosów, zaczęły wysyłać w kosmos swoich ludzi, a wraz z nimi armie najemników, co rozpoczęło de facto nową erę konfliktów.

 

Armored Core 2 to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, choć, zgodnie z naszym widzimisię, możemy też zmienić widok. Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki wybieramy sprzęt, w jaki zostanie wyekwipowany nasz mech - są to m.in. boostery oraz jet-packi, które ułatwiają poruszanie się po mapach. Bronie można podzielić na dwa rodzaje - te służące do walki na krótkie dystanse i te do potyczek na większe odległości.

 

Kampanię rozpoczyna misja treningowa, po której nasz podopieczny zostaje zwerbowany do “firmy mediacyjnej” o nazwie Nerves Concord. Od tego momentu zaczyna się prawdziwa zabawa, polegająca na wykonywaniu misji zlecanych przez przełożonych (jest ich wszystkich ponad 30). Oprócz tradycyjnego trybu singlowego mamy też Arene, na której walczymy o pieniądze i części do mecha, a także multiplayer ze split-screenem dla maksymalnie dwóch osób. Względem trylogii z PS1 dodano nowe rodzaje ekwipunku, np. bronie montowane na ramieniu robota i części ‘wewnętrzne’. Ilość sprzętu jest wielka, co daje nam szerokie pole do popisu w kwestii modyfikowania mecha.

Podobne gry