Top Gun: Combat Zones

Top Gun: Combat Zones

5,6
17 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.6
PS2 5.7
GC 5.0
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Integration
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
2001
Europa:
2001
Producent:
Digital Integration
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
2001
Europa:
2001

Top Gun: Combat Zones - opis gry

Top Gun: Combat Zones to gra zręcznościowa, w której wcielamy się w pilota myśliwca. Za jej produkcję odpowiadało angielskie studio Digital Integration, rolę wydawcy pełnił Titus Interactive. Tytuł ukazał się najpierw na PlayStation 2, a następnie został też przeniesiony na PC, GameCube’a i GBA.

Combat Zones ma punkty wspólne z popularnym filmem z 1986 roku, jednak nie łączą się one bezpośrednio. Akcja rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat, ilustrując historię jednostki lotniczej, w której służył swego czasu Tom Cruise. Wszystkich misji jest łącznie 36 i przedstawiają one różne epoki. Schemat jest prosty - najpierw wykonujemy misje ‘szkolne’, które przedstawiają nowe gameplayowe koncepty, a potem przenosimy się na prawdziwe pole bitwy. Motywy są trzy: wojna w Wietnamie, Zatoka Perska oraz konflikt (niedalekiej) przyszłości toczący się nad Arktyką. W każdej z tych lokacji możemy liczyć na zmienne warunki pogodowe.

 

W grze występują prawdziwe samoloty, które posiadają unikalne dla siebie uzbrojenie. Zaliczanie misji (stawiających przed nami raczej mało wyszukane wytyczne, np. zniszczenie celów naziemnych lub innych samolotów) i realizowanie pewnych wytycznych pozwala nam zgarniać punkty oraz medale, a te służą z kolei do odblokowywania bonusowych maszyn. Jedną z nich jest nawet helikopter. Część samolotów można też zdobyć po prostu zaliczając kolejne misje.

 

Kolor medalu zależny jest od naszych dokonań, będąc oceną otrzymywaną po zakończeniu misji. Składają się nań cztery czynniki: celność, obrażenia, czas pozostały do końca i “pierwsza krew”.Top Gun: Combat Zones posiada tylko tryb dla jednego gracza.

Wideo - Top Gun: Combat Zones

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper