Destroy All Humans! Big Willy Unleashed
802V

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed
  • Premiery
  • Świat: 25.02.2008
  • Europa: 07.03.2008
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 16
  • przemoc

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez Locomotive Games i wydana przez THQ na Wii. Tytuł miał pierwotnie ukazać się też na PS2 i PSP, lecz prace nad tymi wersjami przerwano.

Akcja gry toczy się między drugą a trzecią częścią serii. Główny bohater, czyli kosmita Cryptosporidium 138, oraz jego mentor Orthopox 13 próbują coś zrobić z wielką liczbą trupów, które ostały się po ‘kampaniach’ ukazanych w poprzednich częściach. W tym celu postanawiają oni skorzystać z popularności fastfoodowej sieci Big Willy i sprzedają jej ludzkie mięso. Wszystko idzie dobrze do czasu, lecz na trop afery wpada szalona aktywistka Patty Wurst, którą trzeba będzie jakoś powstrzymać przed wypłynięciem prawdy.

W trakcie zmagań odwiedzimy kilka miejscówek, między innymi portowe miasto, wyspę cudów i Antarktydę. Same plansze są przy tym dość rozległe i znaleźć możemy na nich rozmaite znajdźki. Kampania fabularna podzielona jest na misje, zarówno te główne popychające fabułę naprzód, jak i opcjonalne (które czasami opowiadają nawet pewne historie). Do dyspozycji mamy przeróżne rodzaje uzbrojenia - te mniej i bardziej cudaczne. Te mniej to na przykład lasery, te bardziej są chociażby w stanie przemieniać ludzi w zombie. Oprócz tego pilotować można UFO oraz wielkiego robota, maskotkę sieci Big Willy. Bronie można upgrade’ować za pomocą przedmiotów i wykonując pewne wytyczne, jak wybicie określonej liczby przeciwników.

Główny wątek jest króciutki i można go ukończyć w mniej więcej pięć godzin. Oprócz tego jest jeszcze jednak dostępny multiplayer. Dostępna jest i rywalizacja, i kooperacja. Kooperacja nie polega jednak wspólnym przechodzeniu fabuły. Gracze współpracują zamiast tego, aby zniszczyć konkurencję dla sieci Big Willy na dwóch dostępnych arenach.

Podobne gry