Rustler (Grand Theft Horse) (PC)

Rustler (Grand Theft Horse) (PC)

Rustler (Grand Theft Horse)
  • Producent: Jutsu Games
  • Wydawca: Games Operators / Modus Games
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 18.02.2021
  • Europa: 18.02.2021
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

8.0 Czytaj recenzję

Rustler (Grand Theft Horse) to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Jutsu Games. Tytuł ukazał się na PC, gdzie pierwotnie dostępny był w programie Early Access. Jego rozgrywka inspirowana była pierwszymi częściami GTA, choć akcja toczyła się w średniowieczu.

Fabuła - Rustler (Grand Theft Horse)

Rustler (Grand Theft Horse) czerpie z pierwszych części popularnej serii GTA - zarówno pod względem rozgrywki, jak i tonacji. Akcja rozgrywa się w średniowieczu, a gra pozwala nam się wcielić w szarego poddanego zwanego The Guy - faceta, którego rodzice byli na tyle leniwi, że nawet nie chciało im się nadać mu normalnego imienia. Bohater pracuje dla pewnego "dzielnicowego bossa", który zleca mu rozmaite zadania. Po pewnym czasie zapisuje się on na Wielki Turniej, licząc, że jego imię okryje się wieczną sławą.

Rozgrywka - Rustler (Grand Theft Horse)

Na drodze do celu na bohatera czeka masa różnego rodzaju wyzwań i atrakcji. Świat jest otwarty dając nam sporo możliwości działania i swobody. Jednym z filarów rozgrywki jest dla przykładu walka. System jest prosty. Do dyspozycji mamy atak zwykły, mocny i blok. Tego pierwszego używamy przede wszystkim wtedy, gdy nasz przeciwnik jest odsłonięty, a drugiego - gdy mamy do czynienia z lepiej wyposażonym oponentem, aby przełamać jego obronę lub go ogłuszyć. Z kolei blok, jak sama nazwa wskazuje, pozwala blokować nam niemalże każdy cios. Zdarzają się też jednak momenty, gdy należy zrezygnować z przemocy i skorzystać np. z pomocy barda potrafiącego odwrócić uwagę strażników.

W zmaganiach przeszkadzają głównemu bohaterowi siły porządkowe. Ich ‘działalność’ przywodzi na myśl GTA. Istnieje pięć poziomów pościgów - im jest on mniejszy, tym mniej policjantów będzie nas gonić. Większość z nich patroluje ulice na piechotę, ale zdarzają się także Ci, którzy poruszają się konno. Ich wierzchowce są wyposażone w specjalne lampki, które załączają się chwilę po rozpoczęciu pościgu. A ten bardzo łatwo wywołać - wystarczy, że uderzymy kogoś lub niechcący przejedziemy.

W Rustler mamy do czynienia z różnymi rodzajami zadań - tymi popychajacymi do przodu główny wątek i opcjonalnymi (skupiającymi się np. na konkretnych postaciach). Za ich wykonanie jesteśmy nagradzani, np. pieniędzmi. 

Podobne gry