Nioh 2 Remastered – Edycja kompletna (PS5)

Nioh 2 Remastered – Edycja kompletna (PS5)

Nioh 2 Remastered – Edycja kompletna
  • Producent: Team Ninja
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 05.02.2021
  • Europa: 05.02.2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: RPG akcji, Kolekcje
  • od lat 18
  • przemoc

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Nioh 2 Remastered – The Complete Edition to odświeżenie kompletnego wydania RPG-ów akcji przygotowane przez Team Ninja. Ta wersja kolekcji ukazała się wyłącznie na PlayStation 5.

W ramach odświeżenia twórcy skupili się głównie na poprawkach natury technicznej oraz wizualnej - są więc m. in. lepszej jakości tekstury, wyższa rozdzielczość czy większa liczba klatek na sekundę.

Nioh 2

Jest to przedstawiciel RPG akcji w scenerii japońskiej, który pod względem mechaniki rozgrywki może budzić skojarzenia z serią Dark Souls (pod względem fabuły Nioh nie ma aż tylu niedopowiedzeń). Gracz musi więc przygotować się na wymagające starcie czy fakt, że zgon jest elementem drogi stania się prawdziwym samurajem - w ramach tego tytułu, w odróżnieniu od pierwszej odsłony cyklu, nie jest to z góry narzucona postać. Z tym tytułem można zapoznać się w rozgrywce do 3 osób włącznie.

Nioh 2 przedstawia historię osadzoną przed wydarzeniami znanymi z Nioh - w odróżnieniu od pierwszej odsłony cyklu bohaterem nie jest predefiniowana postać, a Hide. Ta trudniąca się eliminacją potworów istota pewnego dnia spotyka Toukichiro, miejscowego handlarza. Wspólnie wyruszają oni w podróż od wyniku której zależy przyszłość ówczesnej Japonii w której to istotnym elementem są Yokai, ucieleśniony element miejscowych wierzeń. 

Przepustka sezonowa Nioh 2 (Uczeń Tengu, Mrok w stolicy, Pierwszy Samuraj)

W ramach rozszerzenia Uczeń Tengu przedstawiona została historia osadzona na końcu okresu Heian (794 n.e. – 1185 n.e.). W trakcie historii na którą to składa się 10 misji. gdzie gracz nie tyle spotka nowe postacie, co także odkryje związki między Sohayamaru (odnosi się do Yoshitsune Minamoto, generała z okresu) a Otakemaru.

W ramach rozszerzenia Stolica w szponach mroku opowiedziana została historia osadzona po/przed wydarzeniami z Nioh 2 - Uczeń Tengu. Główny bohater wyrusza w podróż do Kyoto w poszukiwaniu legendarnego Sohayamaru. Bo dotarciu na miejsce odkrywa on tajemnicze zużyte pudełko, którego użycie wysyła protagonistę do okresu Heian. Jednak starożytna wersja Kyoto nie jest bezpieczna, ponieważ tak jak Japonia z okresu wydarzeń Nioh/Nioh 2, jest pełna różnego rodzaju Yokai.

Ostatnie rozszerzenie (The First Samurai) osadzone jest przed wydarzeniami z Nioh 2. Sohayamaru wysyła protagonistę jako gościa w przeszłość będącą przedmiotem dawnych opowieści. W ramach tej wizyty przedstawiona będzie m. in. przeszłość Otakemaru czy wydarzenia związane z pierwszym samurajem.


Opis opracował: BZImienny
Podobne gry