Rise of the Triad Remastered (NS)

Rise of the Triad Remastered (NS)

Rise of the Triad Remastered
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Strzelanina FPP

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Rise of the Triad Remastered to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Destructive Creations we współpracy z Apogee Software. Tytuł ukazał się na komputerach PC oraz konsolach.

Fabuła - Rise of the Triad

Produkcja Destructive Creations/Apogee Software to remaster gry z 1995 roku, w związku z czym fabuła nie uległa zmianom.

Historia jest tu raczej pretekstowa. Wcielamy się w członka grupy HUNT (High-risk United Nations Task-force), której zadaniem jest powstrzymać tajemniczą sektę z San Nicolas Island zdolną zniszczyć Los Angeles.

Pierwotnie produkcja miała być kontynuacją Wolfenstein 3D wykorzystującą elementy "Biblii Dooma" Toma Halla (m. in. imię jednego z protagonistów do wyboru), jednak z czasem plan ten uległ zmianie.

Rozgrywka - Rise of the Triad

ROTT jest klasycznym przedstawicielem strzelanin z perspektywy, czyli gracz mając niezbyt skomplikowaną historię przedziera się przez lokacje walcząc z różnorodnymi wrogami czy znajdując klucze. Na uzbrojenie w grze składają się bronie mające swój odpowiednik w rzeczywistości (np. MP-40) jak i oparte na magii. Nowością w produkcji jest możliwość wyboru postaci spośród kilku dostępnych, co w istotny sposób wpływa na sposób przejścia gry. Gracz może zapoznać się z częścią z tych zmian w rozgrywce rywalizacyjnej do 11 osób (w wersji na CD-ROM do 30 osób) albo w pełni w kampanii dla pojedynczego gracza.

W ramach kampanii opowiedziana jest historia wyprawy członków HUNT (High-Risk United Nations Taskforce) na San Nicolas Island, gdzie osadził się dość groźny kultysta. Po odkryciu jego planów względem znajdującego się niedaleko Los Angeles oraz zniszczeniu łodzi transportowej decydują się oni powstrzymać szaleńca przez tym, jak wprowadzi swój zamysł w czyn.

Autor: BZImienny

Nowości - Rise of the Triad Remastered

Remaster Rise of the Triad działa na silniku Source. Nowa wersja oferuje uwspółcześnioną oprawę graficzną, uwspółcześnione sterowanie czy modyfikacje w trybie wieloosobowym.

Podobne gry