Sonic Mania + Team Sonic Racing Double Pack (NS)

Sonic Mania + Team Sonic Racing Double Pack (NS)

Sonic Mania + Team Sonic Racing Double Pack
  • Wersja:
  • Producent: Sega
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 27.10.2020
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi, Platformowa, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1-12

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Sonic Mania + Team Sonic Racing Double Pack to wydanie zbiorcze zawierające dwie gry z serii Sonic the Hedhegog. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch.

Zestaw oferuje dwie gry:

Sonic Mania

Sonic Mania to dość niezwykły projekt, przy którego tworzeniu brali udział fani serii Sonic. Gra jest kontynuacją Sonic & Knuckles. Punktem wyjścia dla opowieści jest sygnał, jakie otrzymują Sonic i Tails z Angel Island. Jego źródłem jest potężny klejnot, na który zęby ostrzy sobie również Doctor Eggman, który wysyła na wyspę swoich mechanicznych pomagierów. 

Sonic Mania to dwuwymiarowy platformer nawiązujący do klasycznych odsłon serii wydawanych na Sega Mega Drive. Do wyboru mamy tu trzy postacie i każda z nich dysponuje innymi umiejętnościami. Dla przykładu Sonic potrafi wykonać ‘drop dasha’, Tails latać i pływać, zaś knuckles wspinać się i szybować. Grać możemy w pojedynkę lub z drugą osobą. Na przejście czeka dwanaście ‘światów’ - osiem to te znane z poprzednich części, cztery są natomiast zupełnie nowe. Każdy świat składa się z kolei z dwóch mniejszych plansz, a na jego końcu bierzemy udział w starciu z bossem. Wzorem poprzednich części na planszach porozmieszczane są złote pierścienie, czyli tutejsza najważniejsza znajdźka. 

Team Sonic Racing

Produkcja Sumo Digital to kolejna odsłona serii gier wyścigowych bazujących na marce Sonic the Hedgehog. W Team Sonic Racing do wyboru otrzymujemy piętnaście znanych z niej postaci, które ścigają po torach ulokowanych w miejscówkach z różnych części popularnego cyklu Segi. Model jazdy, jak przystało na tradycyjnego kart-racera, jest tutaj zręcznościowy. Nie brakuje tu paneli zwiększających szybkość pojazdów, wykonywania ewolucji w powietrzu, efektownych driftów oraz dopałek o charakterze ofensywnym lub defensywnym.

Jak wspomniano, w grze mamy do wyboru piętnaście postaci. Każda z nich posiada inny styl jazdy, a te są trzy: technika, szybkość i moc. Dla przykładu Tails, który zalicza się do pierwszej kategorii “techników”, nie traci szybkości, gdy jeździ po niestandardowych nawierzchniach. Nowością w Team Sonic Racing jest nastawienie rozgrywki na kooperację między członkami zespołu. Tym razem nie chodzi bowiem tylko o zajęcie pierwszego miejsca (choć wysoka pozycja jest ważna) - musimy też ciułać specjalne punkty, który otrzymujemy, jeśli skutecznie współpracujemy, np. dzielimy się z innymi power-upami. Jeden zespół składa się z trzech postaci, a w zawodach bierze ich udział w sumie dwanaście, co oznacza, że rywalizują cztery ekipy.

Podobne gry