Far Cry 6
2484V

Far Cry 6

Far Cry 6
 • Producent: Ubisoft
 • Wydawca: Ubisoft
 • Polski dystrybutor: Ubisoft
 • Wersja językowa: Polska Pełna
 • Premiery
 • Świat: 07.10.2021
 • Europa: 07.10.2021
 • Polska: 07.10.2021
 • Gatunek: Strzelanina FPP, Otwarty świat
 • Liczba graczy: 1-2
 • od lat 18

Far Cry 6 to strzelanina FPP w otwartym świecie wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz platformie Google Stadia.

Fabuła - Far Cry 6

Akcja Far Cry 6 rozgrywa się na fikcyjnej karaibskiej wyspie o nazwie Yara (wzorowanej na Kubie) rządzonej brutalnie przez okrutnego dyktatora Antona Castillo. Jego rządy w końcu przelewają czarę goryczy, co w efekcie doprowadza do wybuchu rewolucji. 

Gra pozwala nam się wcielić w Daniego Rojasa (lub Dani Rojas; płeć do wyboru) - nie jest to avatar gracza, jak zdarzało się w poprzednich częściach, tylko postać z krwi i kości silnie osadzona w tutejszych realiach. Rojas to były wojskowy pochodzący z Esperanzy, stolicy Yary. Choć początkowo nie chce on mieć z Castillo i polityką nic wspólnego, w końcu w wyniku pewnego splotu wydarzeń staje się on częścią ruchu oporu walczącego zbrojnie z reżimem. 

Rozgrywka - Far Cry 6

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie: Far Cry 6 to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby rozgrywająca się w otwartym świecie. Yara to największy open world w historii serii. Świat gry składa się z wielu zróżnicowanych miejscówek: gęstych dżungli, leżących na rubieżach wiosek, malowniczych plaż itd. Na szczególną uwagę w tym kontekście zasługuje Esperanza. Stolica Yary wprowadza nieco nowego do gameplayowej formuły, będąc wielkim terenem zabudowanym (co samo w sobie jest novum w Far Cry), ale też poszerzając możliwości w dziedzinie eksploracji dzięki ‘wertykalności’ (tj. wysokim budynkom, z których będzie można korzystać). By zaś ułatwić przemieszczanie, twórcy oddali do naszej dyspozycji różne środki lokomocji - począwszy od koni a skończywszy na czołgach.

Przyroda i klimat nie są jedynymi punktami wspólnymi, jakie Yarę łączą z Kubą. Kraj rządzony przez Castillo jest bowiem od wielu lat odcięty od świata, co odciska swoje piętno na otoczeniu. Po ulicach krążą modele samochodów sprzed kilku dekad, budynki straszą niszczejącymi fasadami, a żołnierze i partyzanci (w tym również Dani Rojas) posługują się przestarzałym sprzętem wojskowym. 

Oprócz tego w grze pojawi się też szereg innych patentów: kustomizacja sprzętu i postaci, możliwość współdziałania z drugą osobą/postacią, zwerbowania jamnika Chorizo, a także tzw. techniki trzecioosobowe, które w pewnych sytuacjach pozwolą zobaczyć naszą postać w całej okazałości.

Twórcy przygotowali szereg zadań, które można podzielić na cztery kategorie: questy fabularne, opcjonalne, poszukiwania skarbów i eliminowanie podkomendnych Castillo.

Warto także dodać, że nasze decyzje podjęte w trakcie rozgrywki mają wpływ na zakończenie.

Video - Far Cry 6

Podobne gry