Monster Rancher 2 (2020)
352V

Monster Rancher 2 (2020)

Monster Rancher 2 (2020)
  • Producent: Koei Tecmo
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 17.09.2020
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Symulacja
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Monster Rancher 2 to gra traktująca o hodowaniu potworów. Za jej produkcję odpowiadało Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych i konsoli Nintendo Switch. Był on remasterem produkcji, która pierwotnie ukazała się na PS1 w 1999 roku.

Rozgrywka - Monster Rancher 2

Druga część Monster Ranchera opiera się na tych samych założeniach co pierwowzór. W grze wcielamy się w początkującego trenera potworów, który wspina się po kolejnych szczeblach kariery. Trenuje podopiecznych, startuje w coraz poważniejszych turniejach itd. Mamy tu również nieliniowy wątek fabularny, w którym kluczowe wydarzenia rozgrywają się po osiągnięciu konkretnego celu (np. wygraniu jakiejś walki).

Podczas rozgrywki nigdy nie widzimy naszego podopiecznego, większą część czynności wykonuje jego asystent Colt. W grze pojawią się przeróżne potwory. Twórcy przygotowali łącznie ponad czterysta potworów, które możemy hodować i wystawiać do walki. Gdy już znajdziemy swojego faworyta, przystępujemy do treningu. Potwór posiada kilka parametrów, które rzutują na jego formę podczas pojedynków. Należy jednak uważać - podopieczny nie może się bowiem nazbyt przemęczać. Przesada z naszej strony może zepsuć mu humor lub -- w skrajnym przypadku -- doprowadzić do zgonu. W trakcie zawodów posiadamy bezpośrednią kontrolę nad podopiecznym. Starcia są turowe, a umiejętności wybieramy z listy komend (powodzenie ataku zależy często od dystansu). Warto wspomnieć, że potwory, oprócz HP, posiadają też specjalną ‘energię’ (guts), która pozwala im wykonywać czynności. Bez niej są one bezbronne.

Główną atrakcją pierwowzoru była możliwość pozyskiwania potworów ‘generowanych’ dzięki płytom CD z muzyką. W zależności od tego, jaka to była płyta, rezultat był inny. W remasterze ta funkcja nie jest oczywiście dostępna. Zamiast tego nowych podopiecznych pozyskujemy przeglądając specjalną bazę danych zawierającą albumy rozmaitych wykonawców.

Oprócz tego Monster Rancher 2 w wersji na urządzenia przenośne i Nintendo Switch oferuje także kilka innych nowości. 

Video - Monster Rancher 2 (2020)

Podobne gry