Pokemon Unite

Pokemon Unite

7,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.6
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
TiMi Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MOBA
Liczba graczy:
10
Premiery
Świat:
21.07.2021
Europa:
21.07.2021
Producent:
TiMi Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MOBA
Liczba graczy:
10
Premiery
Świat:
21.07.2021
Europa:
21.07.2021

Recenzja redakcji

Pokemon Unite - recenzja gry. Kup je wszystkie i dominuj na arenie
Zdjęcie Wojciech Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.5
Pokemon Unite - recenzja gry. Kup je wszystkie i dominuj na arenie
NS

Pokemon Unite - opis gry

Pokemon Unite to gra MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) wyprodukowana przez chińskie TiMi Studios. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Rozgrywka - Pokemon Unite

W Pokemon Unite nie „zbieramy ich wszystkich”, a kupujemy stworki za ciężko zarobioną walutę. Na dobry początek możemy wybrać swój starter. Twórcy nie oferują klasycznego ognistego, trawiastego lub wodnego Pokemona, zamiast tego umożliwiając skorzystanie z Eldegossa, Snorlaxa, Pikachu, Charizarda oraz Talonflame’a. Każda postać posiada unikalne umiejętności, posiada inne ataki specjalne i akurat reprezentuje inny typ (kolejno support, defender, ranged, all-rounder, speedster).

Rywalizacja odbywa się na trójwymiarowych planszach i uczestniczy w niej po pięć pokemonów na jedną drużynę (dostępne są też jednak tryby, gdzie drużyny składają się z mniejszej liczby ‘zawodników’). Zabawa polega na eliminowaniu pokemonów ekipy przeciwnej i tych dzikich kierowanych przez sztuczną inteligencję, za co otrzymujemy energię Aeos (także tutejszą walutę), z którą należy następnie dotrzeć do punktu kontrolnego przeciwnika za co otrzymujemy punkty. Jeśli uzbieramy ich więcej, wygramy starcie.

Jak wspomniano, pokemony dysponują unikalnymi zdolnościami i reprezentują jedną z kilku klas. W grze zaimplementowano także system rozwoju. Wraz z czasem nasi podopieczni się rozwijając, zdobywają nowe zdolności, a nawet w niektórych przypadkach ewoluują. Dodatkowo korzystać można też z przedmiotów wybieranych przed rozpoczęciem rywalizacji.

W Pokemon Unite zaimplementowano system mikropłatności pozwalający nam kupować wirtualną walutę za prawdziwe pieniądze (ew. można ją ciułać w grze biorąc udział w walkach i rozmaitych wydarzeniach, choć trwa to znacznie dłużej). Ta służy do kupowania nowych, lepszych stworków lub elementów ubioru, dzięki którym personalizujemy wygląd własnego avatara. 

Nadmienić również warto, iż gra posiada cross-play, umożliwiając wspólną zabawę osobom grającym na innych platformach.

Wideo - Pokemon Unite

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych