KonoSuba: Labyrinth of Hope and the Gathering of Adventurers! Plus
197V

KonoSuba: Labyrinth of Hope and the Gathering of Adventurers! Plus

KonoSuba: Labyrinth of Hope and the Gathering of Adventurers! Plus
  • Producent: Entergram
  • Wydawca: Kadokawa
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 27.08.2020
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG

KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Labyrinth of Hope and the Gathering of Adventurers! Plus to japońska gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana przez Entergram. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Produkcja Entergram to rozbudowana o nową zawartość edycja Labyrinth of Hope and the Gathering of Adventurers! wydanego pierwotnie na PS4 i PS Vita.

Tytuł powstał na podstawie bardzo popularnego serialu anime. Opowiada on historię niejakiego Kazumy Sato, japońskiego nieuczącego się i niepracującego nastolatka, który pewnego dnia umiera w dość wstydliwych okolicznościach. Chłopak otrzymuje jednak drugą szansę. Bogini Aqua przywraca go bowiem do życia, tyle że w świecie fantasy z magią, potworami itd. Akcja gry rozgrywa się po kryzysie w mieście Alcanretia. Bohaterowie powracają do swojego dawnego stylu życia, choć nie na długo. Aqua odnajduje tajemniczy szklany przedmiot, który -- jak się okazuje przy wycenie -- wart jest 10 milionów eris. Kierując się przemożną chęcią wzbogacenia, Kazuma i spółka nie tracą czasu i udają się do lochu, skąd pochodzi drogocenny relikt.

Pod względem rozgrywki gra nie odbiega szczególnie od innych japońskich dungeon crawlerów, takich jak np. seria Etrian Odyssey. Sednem zabawy jest eksploracja najeżonych niebezpieczeństwami labiryntów. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a starcia są losowe i turowe. Drużyna składa się z pięciu grywalnych postaci. Oprócz wspomnianych Kazumy i Aquy jest to jeszcze Yunyun, Darkness i Megumin. Podopieczni różnią się umiejętnościami.

W przerwie między eksploracją dungeonów zaglądamy do miasta pełniącego funkcję bazy wypadowej. Możemy w nim uzupełnić zapasy, kupić lepszy sprzęt, porozmawiać z innymi podróżnikami czy podjąć się wykonania questów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że niektóre wykonać możemy tylko mając w ekipie odpowiednie postacie. 

Nowości

Najważniejszym dodatkiem edycji Plus jest jaskinia goblinów, dungeon oferujący zupełnie nową historię i mechaniki. Oprócz tego dodano również nowe zadania poboczne, kostiumy, eventy z udziałem popularnych postaci i potwory.

Podobne gry