Sengoku Basara 4: Sumeragi Anniversary Edition (PS4)

Sengoku Basara 4: Sumeragi Anniversary Edition (PS4)

Sengoku Basara 4: Sumeragi Anniversary Edition
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 21.07.2020
  • Europa: Brak planów wydawniczych
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Sengoku Basara 4: Sumeragi Anniversary Edition to gra akcji wyprodukowana przez Capcom. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 4. Anniversary Edition to nowa edycja Sengoku Basara 4 wydana z okazji 15-lecia serii.

Produkcja Capcom to nowa edycja Sengoku Basara 4: Sumeragi. Jeśli chodzi o zawartość, gra nie różni się zbytnio od poprzednika. Anniversary Edition oferuje jednak ponad sześćdziesiąt najróżniejszych dodatków - zarówno tych udostępnionych po premierze Sumeragi, jak i nowych.

Sengoku Basara to seria, która pod względem założeń żywo przypomina Dynasty Warriors autorstwa Omega Force/Koei Tecmo. Akcja rozgrywa się w epoce Sengoku, choć twórcy nie starają się zbytnio trzymać historycznych realiów. Podczas zmagań wcielamy się w różne postacie znane z japońskiej historii, jak Date Masamune, Uesugi Kenshin czy Takeda Shingen, choć nie tylko. W Sumeragi grywalnych postaci jest ponad czterdzieści. Głównym wariantem rozgrywki jest Sengoku Creation, w którym znajdziemy kilkadziesiąt krótkich historii/scenariuszy (w tym zupełnie nowe nieobecne w Sengoku Basara 4).

Gra oferuje efektowny, ale i przystępny system walki. Nasi podopieczni poruszają się po trójwymiarowych lokacjach walcząc z przeważającymi siłami nieprzyjaciela. Do dyspozycji mamy podstawowe umiejętności w rodzaju bloku, uniku czy zwykłych ataków. Do tego dochodzą także ataki specjalne (każda postać ma swoje), w tym najbardziej niszczycielska technika zwana Basara, którą można uaktywnić po nabiciu odpowiedniego wskaźnika. Nasza postać może też wejść w stan zwany Stylish Climax, jeśli będziemy grać efektownie. Tutaj także rolę odgrywa wskaźnik, tyle że stylu.

Edycja Sumeragi wprowadza trochę dodatkowej zawartości: nowe postacie, nowe historie, pewne zmiany w balansie rozgrywki itd. Jedną z nowości jest także tzw. Ruletka, która sprawia, że na niektórych planszach mamy do czynienia z efektami urozmaicającymi zmagania, np. przemianą postaci w kogoś innego lub spadającymi z nieba bombami. 

Podczas przechodzenia ww. wyzwań możemy pozyskać medale tenka, które pełnią funkcję waluty odblokowującej najróżniejsze bonusy.  

Podobne gry