Wolcen: Lords of Mayhem
140V

Wolcen: Lords of Mayhem

Wolcen: Lords of Mayhem
  • Producent: WOLCEN Studio
  • Wydawca: WOLCEN Studio
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 13.02.2020
  • Europa: 13.02.2020
  • Polska: 13.02.2020
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-4

Wolcen: Lords of Mayhem to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez WOLCEN Studio. Tytuł ukazał się na komputerach, gdzie początkowo był dostępny w programie Early Access. Jego produkcja została częściowo sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Zmagania rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci, wybierając jedną z trzech dostępnych klas specjalizujących się w walce na krótki dystans, na długi dystans i na rzucaniu zaklęć. Nasz podopieczny/podopieczna wraz z dwójką przyjaciół zostaje w dzieciństwie uratowany/uratowana przed pewną śmiercią dzięki wysokiemu oficerowi Republiki, inkwizytorowi Geraldowi Heimlockowi. Trójka ta wstępuje następnie do akademii, gdzie szlifuje swoje talenty, by stać się żołnierzami doskonałymi. Historia rusza na dobre, gdy trwa wojna między Republiką a tzw. Bractwem Świtu. Oddział Heimlocka szykuje się do przejęcia jego stolicy, ale na miejscu okazuje się, że miasto zostało zniszczone przez podziemne istoty nazywane Svriir. Co gorsza, na horyzoncie pojawia się nowy wróg - Przymierze Niewidomych.

Pod względem rozgrywki Wolcen: Lords of Mayhem przypomina klasyczne gry hack’n’slash w rodzaju np. serii Diablo. Do wyprowadzania ataków i używania zdolności różnego typu używamy przycisków myszy. Twórcy oddali do naszej dyspozycji wiele typów uzbrojenia, które są w stanie znacząco zmienić styl gry.

System rozwoju także jest dość standardowy. Wraz z postępami gromadzimy doświadczenie, a po wbiciu na wyższy level otrzymujemy punkty do nauki umiejętności i podniesienia parametrów. Twórcy zaimplementowali też jednak kilka innych rozwiązań umożliwiających modyfikowanie potencjału bojowego podopiecznych, jak system asymetrycznych zbroi (dzięki któremu postać jest w stanie nosić inne rodzaje wyposażenia na prawym i lewym ramieniu), ‘obrotowe’ drzewko pasywnych umiejętności pozwalające łączyć skille z różnych kategorii celem otrzymania efektu synergii czy klejnoty usprawniające zdolności.

Na uwagę zasługują także modyfikatory rozgrywki. W Wolcen możemy zmienić poziom trudności dungeonów. Im jest on wyższy, tym większe mamy szanse się obłowić w lepszy loot.

Twórcy przygotowali mnóstwo wszelkiego rodzaju przedmiotów. Co warto dodać, przydają się one nie tylko w trakcie zmagań, ale też -- wzorem np. Dark Souls -- zawierają ciekawe informacje o uniwersum i fabule gry.

Podobne gry