The Dark Pictures Anthology: Little Hope (PC)

The Dark Pictures Anthology: Little Hope (PC)

The Dark Pictures Anthology: Little Hope
  • Premiery
  • Świat: 30.10.2020
  • Europa: 30.10.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Horror
  • Liczba graczy: 1-5

Ocena społeczności

7.29 głosów
-

Ocena PPE.pl

7.5 Czytaj recenzję

The Dark Pictures Anthology: Little Hope to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Supermassive Games i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Little Hope to druga odsłona serii The Dark Pictures Anthology.

Fabuła - The Dark Pictures Anthology: Little Hope

Produkcja Supermassive Games nie jest fabularną kontynuacją Man of Medan, czyli poprzedniej części The Dark Pictures Anthology. Akcja rozgrywa się w czasach współczesnych, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Wycieczka, na którą wybrało się troje studentów - Andrew, Taylor i Daniel - a także absolwentka Angela i profesor John, przybiera dramatyczny obrót na skutek wypadku. Bohaterowie odzyskują przytomność w pobliżu rozbitego autokaru, którym podróżowali, na domiar złego telefony nie mają zasięgu, a kierowca pojazdu zniknął z miejsca zdarzenia. Nie mając większego wyboru, grupa rusza w stronę położonego najbliżej miasteczka - Little Hope.

Niestety, miejscowość wydaje się być zupełnie opuszczona, stacjonarne telefony również nie działają, mimo to studenci zauważają znaki czyjejś obecności, w dodatku kilkoro z nich doznaje dziwnych wizji, w których pojawia się postać małej dziewczynki.

Rozgrywka - The Dark Pictures Anthology: Little Hope

Pod względem rozgrywki Little Hope bliżej do miana interaktywnej opowieści niż do gry w ścisłym tego słowa znaczeniu. W tym sensie druga odsłona The Dark Pictures Anthology nie odbiega szczególnie od pierwowzoru. 

Przemieszczamy się po większych i mniejszych lokacjach w porządku przewidzianym przez dewelopera, prowadzimy dialogi, na każdym kroku dokonujemy wyborów, zbieramy znajdźki odkrywające tajemnice scenariusza czy bierzemy udział w sekwencjach QTE. Główną atrakcją jest podejmowanie wyborów. W Little Hope mamy do czynienia z nieliniową strukturą. Nasze decyzje wpływają na bieg wydarzeń, np. na to, czy ktoś z bohaterów przeżyje (może się nawet zdarzyć, że nie przeżyje nikt). 

Gra posiada dwa tryby wieloosobowe. Jeden pozwala grać dwóm osobom jednocześnie, drugi pięciu (każdy gracz wybiera wówczas swoją postać i przejmuje pada, gdy przychodzi jego kolej). 

Podobne gry