Warriors Orochi 4 Ultimate
552V

Warriors Orochi 4 Ultimate

Warriors Orochi 4 Ultimate
  • Producent: Omega Force
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 19.12.2019
  • Europa: 14.02.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Slasher
  • Liczba graczy: 1-6

Warriors Orochi 4 Ultimate (jp. Musou Orochi 3 Ultimate) to gra akcji wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach. Był on wzbogaconą o dodatkową zawartość nową edycją Warriors Orochi 4.

Główne założenia nie uległy zmianie.

Podobnie jak w przypadku poprzednich części cyklu mamy tu do czynienia z crossoverem, w którym spotykają się bohaterowie serii Dynasty Warriors (starożytne Chiny) i Samurai Warriors (feudalna Japonia). Tym razem jednak za fabułę odpowiada Yoshitaka Murayama, twórca serii Suikoden. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części. Po pokonaniu Orochiego bohaterowie wrócili do swoich epok, ale wkrótce spotykają się ponownie. Odwiedzając znów alternatywną rzeczywistość, z której muszą uciec, ich zadaniem jest odszukanie magicznych bransoletek. Jak się okazuje, jest to intryga Zeusa, greckiego boga, który z bliżej niewyjaśnionych przyczyn postanowił zrekonstruować świat, w którym doszło do bitwy z Orochim.

Rozgrywka nie odbiega drastycznie od innych podobnych gier. Mamy tu do czynienia z grą akcji typu musou, w której nasi podopieczni walczą z wielkimi liczbami nieprzyjaciół. Podobnie jak w części trzeciej, tutaj także kierujemy oddziałem składającym się z trzech postaci, pomiędzy którymi możemy się swobodnie przełączać. Każda z postaci (jest ich 170) reprezentuje jedną z trzech klas, co rzutuje na jej zdolności. Do systemu walki wprowadzono kilka nowości. Są to na przykład Sacred Treasures, magiczne artefakty, które pozwalają odpalać specjalne zdolności o rozmaitych właściwościach, oraz deifikacje, nowe formy dostępne dla niektórych ważnych postaci, pozwalające znacząco podnieść ich potencjał bojowy. Ponadto w grze zaimplementowano także elementy RPG, dzięki którym rozwijamy umiejętności podopiecznych, możliwość modyfikowania broni oraz rozbudowywania bazy.

Oprócz trybu fabularnego gra oferuje również multiplayer w różnych formach. Jedną z nich rywalizacja trzech na trzech. 

Nowości

Wersja Ultimate oferuje szereg nowości. Jest to: rozbudowana fabuła, więcej zadań pobocznych, nowe postacie (jak Gaia czy Joan of Arc z Bladestorm: The Hundred Years' War), warianty rozgrywki (Infinite Mode i Challenge Mode), skarby (Sacred Treasures), mechanika Musou Switch Combo (trzy postacie odpalają po sobie atak specjalny, dzięki czemu zdobywają więcej doświadczenia) czy zmodyfikowany interfejs graficzny. 

Osoby, które zakupiły pierwowzór, mogły nabyć ww. nowości w formie DLC.

Video - Warriors Orochi 4 Ultimate

Podobne gry