LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
837V

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
  • Producent: TT Games
  • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  • Polski dystrybutor: Cenega
  • Wersja językowa: Polska Pełna
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: 2021
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • od lat 7

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga to gra action-adventure wyprodukowana przez studio TT Games i wydana przez Warner Bros. Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i Switch. 

Fabuła - LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Produkcja brytyjskiego studia TT Games (wcześniej Traveller’s Tales) to adaptacja pierwszych dziewięciu filmowych epizodów Gwiezdnych Wojen składających się na tzw. Sagę Skywalkerów - chronologicznie od "Mrocznego Widma" do "Skywalker. Odrodzenie" (to swoją drogą też pierwsza gra, która wydarzenia z tych wszystkich części obejmuje). 

Rozgrywka -  LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Produkcja TT Games to kolejna gra z serii LEGO. Trzon rozgrywki nie uległ zmianie względem (licznych) poprzedników - mamy tu do czynienia z trójwymiarową, przystępną grą action-adventure, w której nie brakuje wyzwań zręcznościowych, a także pewnej dozy eksploracji i główkowania. Podobnie jak w poprzednich częściach wszystkie lokacje i obiekty (w rodzaju chociażby statków kosmicznych) sprawiają tu oczywiście wrażenie skonstruowanych z klocków Lego, a materiał źródłowy potraktowano ze sporym przymrużeniem oka. 

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga wprowadza pewne zmiany do znanej formuły, a w jeszcze innych przypadkach stara się rozmaite gameplayowe akcenty rozkładać inaczej.  Przede wszystkim większa jest swoboda działania. The Skywalker Saga nie wymaga od nas przechodzenia kolejnych epizodów w kolejności chronologicznej. To my sami zdecydujemy, który z nich wybrać. Każdy epizod ma mieć też swój hub, bazę wypadową, z której wybierzemy, jakie lokacje (planety) gwiezdnowojennego uniwersum odwiedzić. W bazach może również dochodzić do niespodziewanych wydarzeń, np. pojawienia się Star Destroyera i chmary TIE-Fighterów.

Druga niezwykle istotna zmiana to nowa technologia. Gra działa bowiem na nowym silniku Jednym z dobrodziejstw tego drugiego jest rozbudowany system walki, czego przykładem nowa zdolność klecenia combosów czy zmiana perspektywy poprzez przełączenie się na widok znad ramienia (jak w strzelaninach TPP), kiedy korzystamy z blastera. Także same bitwy prowadzone są na większą skalę. 

Nie bez znaczenia dla rozgrywki jest Moc, która posiada wiele ciekawych zastosowań. Przede wszystkim pozwala wchodzić w interakcje ze światem wokół, trochę tak jakbyśmy bawili się prawdziwymi klockami. Pozwala ona dla przykładu dostawać się do miejsc będących normalnie poza naszym zasięgiem, podnosić znajdujące się w oddali obiekty (jak klocki pełniące funkcję znajdziek) czy po prostu być narzędziem dającym upust kreatywności przy rozwiązywaniu zagadek.

Jeśli chodzi o znajdźki, to w The Skywalker Saga ich funkcję pełnią Kyber Bricks. Klocki te pozyskuje się w ten sam sposób co klocki złote znane z poprzednich odsłon serii (są mniej lub bardziej zmyślnie ukryte), przy czym Kyber Bricks umożliwiają ulepszanie pojazdów. W grze do naszej dyspozycji zostaną oddane i statki kosmiczne, i pojazdy lądowe. 

Video - LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Podobne gry