Minecraft Dungeons
2494V

Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons
  • Producent: Mojang
  • Wydawca: Xbox Game Studios
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 26.05.2020
  • Europa: 26.05.2020
  • Polska: 26.05.2020
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-4

Minecraft Dungeons to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Mojang. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego rozgrywka była inspirowana klasycznymi dungeon crawlerami.

Fabuła

Minecraft Dungeons posiada fabułę, lecz ma ona charakter czysto pretekstowy. Fantastyczną krainę, gdzie toczy się akcja gry, terroryzuje czarnoksiężnik Arch-Illager. Niegdyś zwykły śmiertelnik, nad którym znęcali się jego wioskowi pobratymcy, a po odnalezieniu magicznego artefaktu groźny czarnoksiężnik, który porywa Bogu ducha winnych nieszczęśników mających pecha znaleźć się na jego drodze i bezlitośnie łupi miasta. Zadanie jest więc proste: powstrzymać antagonistę.

Rozgrywka

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Minecraft Dungeons to gra action-RPG inspirowana serią Diablo i innymi klasycznymi dungeon crawlerami. Tytuł ma w gruncie rzeczy niewiele wspólnego z właściwym Minecraftem. Nie ma tu bowiem budowania, kopania ani innych tego typu czynności. Sednem zabawy jest tutaj eksplorowanie nieliniowych i generowanych proceduralnie lochów wszelkiej maści - zarówno tych znajdujących na powierzchni, jak i tych zlokalizowanych pod ziemią. System walki jest oczywiście zręcznościowy. Gra oddaje do naszej dyspozycji najróżniejsze rodzaje oręża: sprawdzające się w starciach w zwarciu miecze, młoty czy topory, a także pozwalające razić nieprzyjaciół z dystansu łuki, kusze tudzież zaklęcia. Poza broniami możemy się też posługiwać artefaktami, przedmiotami, które ‘wyposażają’ naszą postać w specjalne zdolności. 

Jednym z założeń twórców było zaprojektowaniu rozgrywki przystępnej dla wszystkich. Nie uraczymy tu zatem wydumanych mechanik czy skomplikowanych systemów rządzących rozwojem postaci. Co z tym idzie, nie ma tu typowego dla gier RPG podziału na profesje. Jeżeli chcemy zmienić profil postaci, zmieniamy po prostu ekwipunek. Dodać jednak warto, że tradycyjnym z gromadzeniem doświadczenia i wskakiwaniem na wyższe levele jest w Minecraft Dungeons obecny.

Gra posiada tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób. W zależności od tego, z iloma osobami gramy, stopień trudności jest wyższy lub niższy. 

Video - Minecraft Dungeons
Recenzje

Podobne gry