Grandia + Grandia II HD Remaster
685V

Grandia + Grandia II HD Remaster

Grandia + Grandia II HD Remaster
 • Premiery
 • Świat: 16.08.2019
 • Europa: 16.08.2019
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: RPG, Kolekcje
 • Liczba graczy: 1

Grandia + Grandia II HD Remaster to składanka zawierająca dwie pierwsze części serii Grandia. Za jej produkcję i wydanie odpowiadała firma GungHo Online Entertainment. Składanka ukazała się na Nintendo Switch.

Galeria - Grandia + Grandia II HD Remaster
 • Grandia + Grandia II HD Remaster
 • Grandia + Grandia II HD Remaster
 • Grandia + Grandia II HD Remaster
 • Grandia + Grandia II HD Remaster
 • Grandia + Grandia II HD Remaster

Grandia

Grandia pozwala nam wcielić się w postać Justina, którego wielkim marzeniem jest uciec z rodzinnego miasta, gdzie mieszka z matką, i poznać świat, którego krańcem według ludowych wierzeń jest wznoszący się ku niebu mur na wschodzie. Oczywiście nie ma to wiele wspólnego z prawdą.

Punktem wyjścia dla wyprawy jest wizyta w świątyni wzniesionej przez upadłą, zaawansowaną cywilizację, gdzie główny bohater odnajduje tajemniczy artefakt, który przekaże mu komunikat od niejakiej Liete. Radzi mu ona, by wyruszył na wschód do starożytnego miasta wiedzy Alent, gdzie pozna prawdę o losie wymarłej rasy Icarian i kamieniu, który zostawił mu zaginiony ojciec. Główny bohater tak właśnie czyni, choć jego śladami podąży armia dowodzona przez generała Baala, również żywo zainteresowanego spuścizną przeszłości.

System walki w Grandii jest turowy. Na dole ekranu widzimy linię czasu, na której znajdują się ikonki naszych podopiecznych i przeciwników. Gdy dojdą one do pewnego punktu, możliwy staje się wybór czynności. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych ówczesnych tytułów tego gatunku, podczas starć ich uczestnicy na bieżąco zmieniają pozycje, co ma znaczenie dla naszych poczynań. Skupionych z grubsza w jednym miejscu oponentów możemy bowiem potraktować atakiem o większym zasięgu rażenia.

Interesujący jest system rozwoju. Przyrost naszych statystyk i nauka nowych umiejętności zależy przede wszystkim od czarów i broni, jakich używamy, a nie od poziomów doświadczenia. Te są obecne, jednak ich nabijanie idzie bardzo opornie.

Grandia II

Grandia II opowiada o losach Ryoudo, który jest najemnikiem podejmującym się uczestnictwa w działaniach militarnych. Jedną z nowych misji jest zlecenie od miasta Carbo. W trakcie wykonywania zadania, którym jest ochranianie kapłanki o imieniu Elena, dochodzi do serii niefortunnych zdarzeń, zmuszających dwójkę postaci do porzucenia dawnego życia i wyruszenia na wspólną podróż przez świat gry.

Grandia II ponownie wyróżniła się na tle konkurencji swoim unikalnym systemem potyczek. W grze mamy do czynienia z fuzją systemów turowych i real-time. Bohaterowie mogą poruszać się swobodnie po arenie. Najważniejszym elementem ponownie jest możliwość "kasowania" ruchów adwersarzy, a więc przesuwania przydzielenia ich kolejki wstecz (co wyrażone jest na wskaźniku HUD). Grandia II posiada także rozbudowany system combosów. Bohaterowie mogą korzystać z magii, po założeniu ekwipunku zwanego Mana Eggs. Korzystanie z zaklęć zużywa MP, a inkantacje mocniejszych czarów zajmują znacznie więcej czasu, niż normalne ciosy. To sprawia, że gracz musi skupiać się na ochronie bohaterów szykujących się do potężnej ofensywy, bowiem adwersarze również mogą "kasować" zaprogramowane przez gracza szlagi.

Video - Grandia + Grandia II HD Remaster

Podobne gry