Giana Sisters: Twisted Dreams – Owltimate Edition
277V

Giana Sisters: Twisted Dreams – Owltimate Edition

Giana Sisters: Twisted Dreams – Owltimate Edition
  • Premiery
  • Świat: 25.09.2018
  • Europa: 25.09.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Giana Sisters: Twisted Dreams – Owltimate Edition to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Black Forest Games i wydana przez HandyGames. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Owltimate Edition to wzbogacona o nową zawartość edycja Giana Sisters: Twisted Dreams.

Bohaterkami gry są Giana i Maria - siostry zagubione w krainie snów. Produkcja Black Forest Games to platformówka 2D, w której zmierzamy w prawą stronę i skaczemy wrogom po głowach, zbierając po drodze porozrzucane klejnoty. W przeciwieństwie pierwowzoru mamy stałą możliwość przełączania się „w locie” pomiędzy obiema siostrami. Wraz ze zmianą bohaterki, przeobrażeniu ulega też otaczający nas świat – np. z tętniącej życiem roślinności pozostają suche i nadgniłe gałązki, a słodki, pierzasty ptaszek zostaje zastąpiony rogatym demonem.

Zmiana otoczenia to nie tylko kosmetyka, ale ma też praktyczne zastosowanie, pomocne w pokonywaniu napotkanych przeszkód. Np. w jednym ze światów jest zburzony most, ale w alternatywnej wersji można po nim bezpiecznie przejść. Manipulując rzeczywistością, wprawimy też w ruch windy i sprawimy, że kraty w zamku podniosą się lub opadną. Wszystko po to, aby przedostać się dalej. Co więcej, w zależności w jakiej powłoce się znajdziemy, możemy dodatkowo korzystać ze specjalnych zdolności. Grzeczna siostra dysponuje „kręciołkiem”, który podobnie jak u Crasha Bandicoota wydłuża lot podczas skoku, z kolei bliźniacza „pankówa” na życzenie zmienia się w ognistą kulę i nie tylko kosi wrogów, ale też odbija się od ścian niczym we flipperze.

Jednocześnie zmianie ulega podkład muzyczny – staroszkolne brzmienie syntezatora zastępuje heavy metalowa aranżacja szwedzkiej kapeli Machinae Supremacy.

Nowości

Edycja Owltimate Edition wprowadza kilka nowych rzeczy. Jest to pięć zupełnie nowych poziomów, nowe cutscenki napędzające fabułę pomiędzy kolejnymi planszami, a także utwory skomponowane przez Chrisa Huelsbecka i wspomniane Machinae Supremacy. Wspomnieć również warto, że twórcy udostępnili wszystkie wydane po premierze pierwowzoru dodatki dlc.

Podobne gry