Toki (2018)

Toki (2018)

7,0
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS 6.8
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
22.11.2018
Europa:
22.11.2018
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
22.11.2018
Europa:
22.11.2018

Toki (2018) - opis gry

Toki to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez Microids i wydana przez Anuman Interactive. Tytuł ukazał się na początku na konsoli Nintendo Switch. Jest to remake klasyka o tej samej nazwie, który ukazał się pierwotnie w 1989 roku na automatach.

Toki, jak wspomniano na wstępie, to remake kultowego hitu, który pierwotnie ukazał się na automatach pod koniec lat 90. Założenia są tu takie same jak w pierwowzorze. Tytułowa postać to wojownik, który prowadzi szczęśliwe życie ze swoją ukochaną Miho. Sielanka kończy się wraz z pojawieniem czarnoksiężnika Vookimedlo i demona Bashtara, którzy porywają dziewczynę, a Tokiego przemieniają w małpę. Bohater nie zamierza się jednak poddawać i w nowej formie rusza pokonać antagonistów, odbić porwaną i odzyskać dawną postać.

Rozgrywka nie uległa oczywiście zmianom względem oryginału. Mamy tu do czynienia z klasyczną dwuwymiarową platformówką. Nasz podopieczny potrafi skakać i wypluwać pociski, którymi razi nieprzyjaciół. Po drodze może również zgarniać power-upy podnoszące jego/nasze szanse na sukces, jak np. kask chroniący przed atakami czy buty pozwalające wyżej skakać. Warto dodać, że stopień trudności (przynajmniej ten domyślny, bo jest kilka) nie jest niski. Kontakt z przeszkadzajką oznacza tu zwykle natychmiastowy zgon. Gra nie jest jednak długa. Na przejście czeka tylko kilka poziomów (w tym starcia z bossami) urozmaiconych czasami sekcjami typu pływanie lub jazda wagonikiem. Całość da się (teoretycznie) ukończyć w ok. pół godziny.

Za oprawę graficzną remake’u Toki odpowiadał Philippe Dessoly, który podobną funkcję pełnił przy pierwowzorze z lat 80., a za game design Pierre Adane, twórca serii.

Wideo - Toki (2018)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych