Anima: Gate of Memories - The Nameless Chronicles (PS4)

Anima: Gate of Memories - The Nameless Chronicles (PS4)

Anima: Gate of Memories - The Nameless Chronicles
  • Premiery
  • Świat: 19.06.2018
  • Europa: 19.06.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Anima: Gate of Memories - The Nameless Chronicles to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Anima Project i wydana przez Badland Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się w uniwersum popularnego RPG-a Anima: Beyond Fantasy. The Nameless Chronicles to kontynuacja Anima: Gate of Memories, choć nie bezpośrednia. Sequel skupia się na zupełnie innej postaci, mianowicie tytułowym Bezimiennym. Główny bohater jest skazany na przemierzanie świata aż do jego końca. Punktem wyjścia dla fabuły są odwiedziny, które składa on regularnie co siedem lat na grobie pewnej znanej mu osoby. Tam zostaje zaatakowany przez grupę oprychów. Jak się okazuje, zamierzają oni otworzyć wrota do piekieł zamknięte wiele lat wcześniej. Do tego potrzebna jest im krew nieśmiertelnego.

Założenia rozgrywki nie odbiegają szczególnie od tego, co fani Animy mogą znać z poprzedniej części. Słowem, mamy tu do czynienia z grą RPG ze zręcznościowym systemem walki. Bezimienny dysponuje trzema podstawowymi zdolnościami: zwykłym atakiem, uppercutem i czymś w rodzaju dasha, zdolnością pozwalającą ‘podlecieć’ do przeciwnika. Do tego dochodzi też klepanie combosów i tak zwana dłoń Thanatosa, dzięki której główny bohater może wejść w specjalny stan, podczas którego rośnie jego siła, ale traci z kolei na szybkości.

Zręczność to oczywiście nie wszystko. Ważną funkcję pełnią też elementy RPG. Naszemu podopiecznemu możemy zmieniać ekwipunek i wyuczać go nowych umiejętności.

Świat The Nameless Chronicles został skonstruowany na podobnej zasadzie co poprzednia część. Mamy tu do czynienia z fantastycznym światem ze zróżnicowanymi tematycznie lokacjami. Nie jest to klasyczny open world, ale eksploracja także stanowi integralną część całości, pozwalając nam wracać do wcześniej odwiedzanych miejscówek z nowymi zdolnościami i odkrywać w nich nowe sekrety.

Podobne gry