Jump Force (PC)

Jump Force (PC)

Jump Force
 • Producent: Spike Chunsoft
 • Wydawca: Bandai Namco
 • Polski dystrybutor: Cenega
 • Wersja językowa: Polska Napisy
 • Premiery
 • Świat: 14.02.2019
 • Europa: 15.02.2019
 • Polska: 15.02.2019
 • Gatunek: Akcja, Bijatyka
 • Liczba graczy: 1-4
 • od lat 12
 • wulgarny język
 • przemoc

Ocena społeczności

6.01 głosów
-

Ocena PPE.pl

5.0 Czytaj recenzję

Jump Force to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Spike Chunsoft i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch (jako Deluxe Edition). Występują w nim znane postacie z mang publikowanych na łamach magazynu Weekly Shonen Jump, takich jak One Piece, Naruto, Bleach czy Dragon Ball.

Jump Force to gra wydana z okazji 50. urodzin magazynu Weekly Shonen Jump, na którego łamach na przestrzeni lat publikowano najpopularniejsze mangi. Pojawiają się w niej bohaterowie najróżniejszych serii: One Piece, Bleach, Naruto (i Boruto), Dragon Ball, My Hero Academia, Rurouni Kenshin czy Saint Seiya. Na starcie dostępnych było aż czterdzieści postaci, a kolejne udostępniano w popremierowych dodatkach.

Fabuła

Na skutek działań Kane'a i Galeny, którzy pragną zniszczyć świat, a na jego zgliszczach stworzyć nowy, dochodzi do kolizji uniwersów Jump. W "naszej" rzeczywistości pojawiają się zatem Son Goku, Luffy, Naruto czy Kenshiro, a po stronie antagonistów stają Freezer, Czarnobrody i armia zatruwaczy, którzy próbują uczynić z mieszkańców Ziemi poddanych Kane'a. Bohaterowie formują organizację Umbras, która zrzesza wszystkich wojowników chętnych do walki z siłami zła. W szeregi jednostki wstępuje również awatar gracza, uratowany przez Trunksa podczas inwazji na Nowy Jork. Decydujemy nie tylko o płci i posturze naszego wojownika, ale nawet o takich szczegółach, jak ubiór, kolor oczu, kształt nosa, fryzurze czy cechach charakterystycznych.

Rozgrywka

Jump Force to prosty i przystępny arena fighter, w którym walczymy w systemie 3 vs. 3. Co ciekawe, wszystkie postaci w drużynie dzielą jeden pasek energii i zdolności, w związku z czym starcia są krótkie, a jednocześnie emocjonujące i efektowne. Podobnie jak w większości bijatyk z Dragon Ball w tytule, akcję obserwujemy z kamery ustawionej za plecami postaci. Środowisko, w którym toczymy starcia, jest w pełni trójwymiarowe oraz częściowo zniszczalne, jednak nawet pozornie duże plansze zamknięte są w sztucznych ścianach. Każdy atak ma jeden z trzech atrybutów - cięcie, uderzenie i specjał - należy więc odpowiednio nimi żonglować. Gdy otrzymamy określoną ilość obrażeń, wówczas możemy włączyć animację potężnego ataku (R2 plus "X"), ale nawet wówczas podatni jesteśmy na ciosy adwersarza, jeśli tylko uda mu się wykonać unik. Na uwagę zasługuje pasek wytrzymałości niezbędny do inicjowania pościgów i wykonywania uników - szybko się wyczerpuje, co wprowadza do starć element taktyki, a w pojedynkach pomiędzy żywymi oponentami zwiększa szanse słabszych graczy. Co ciekawe, pierścień energii potrzebnej do wykonania "przebudzenia" (wspomnianego wcześniej potężnego ataku, np. Genki Dama) przechodzi do następnej rundy, warto więc czasami odpuścić pierwszy etap walki po to tylko, by rozpocząć kolejną turę od mocnego uderzenia.

Daniem głównym Jump Force jest rozbudowany tryb fabularny. Rolę HUB-a pełni siedziba Umbras, oferująca zaskakująco sporo atrakcji. Oprócz zadań fabularnych, misji pobocznych, sklepików z przedmiotami (kapsułki zwiększające energię, wytrzymałość na ciosy specjalne, żywioły itp.), budek z akcesoriami oraz ciuchami, trybów offline (walka z komputerem, trening) i online (mecz rankingowy lub towarzyski) czy możliwości zagadania z awatarami innych graczy, otrzymujemy dostęp do questów, w których wcielamy się w jedną z wielu kultowych postaci

Podobne gry