Yakuza 3 (remaster)
1064V

Yakuza 3 (remaster)

Yakuza 3 (remaster)
  • Premiery
  • Świat: 09.08.2018
  • Europa: 20.08.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Yakuza 3 to gra action-adventure wyprodukowana przez Ryu Ga Gotoku Studio i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Był to remaster trzeciej częściej serii Yakuza, która pierwotnie ukazała się na PlayStation 3.

Akcja trzeciej Yakuzy rozgrywa się niedługo po zakończeniu wydarzeń z „dwójki”. Kazuma Kiryu, były przywódca klanu Tojo, prowadzi sierociniec na Okinawie. Tymczasem w Tokyo postrzelony zostaje aktualny lider mafijnej rodziny, przyjaciel Kiryu, Daigo Dojima. Co najbardziej motywuje Kazumę do działania, to fakt, że człowiek, który ranił Daigo do złudzenia przypomina Shintaro Fumę - przybranego ojca głównego bohatera, który nie żyje od dobrych kilku lat. Aby wyjaśnić tę zagadkę, Kiryu tymczasowo opuszcza dzieci z sierocińca i wraca do Kamurocho, gdzie czeka go znacznie więcej niespodzianek.

Yakuza 3 jest trzecioosobową grą akcji, umiejscowioną w częściowo otwartym świecie. Uogólniając, gracz przez większą część gry spędza czas na robieniu trzech czynności: walce, eksploracji miasta oraz wykonywaniu opcjonalnych zadań. Aby popchnąć fabułę do przodu wystarczy oczywiście wypełniać tylko te misje, które mają wpływ na rozwój historii. Nieodłącznym elementem podczas spaceru po Kamurocho/Okinawie są starcia z gangsterami. Zostajemy wówczas przeniesieni na zamkniętą arenę, gdzie wykorzystując kończyny oraz elementy otoczenia bijemy oponentów. System walki jest intuicyjny i nie pozbawiony głębi, pozwalając nam zdecydować, w jakim kierunku chcemy rozwijać umiejętności bohatera. Multum opcjonalnych zadań to m.in. randki z hostessami, koloseum, gra w golfa, rzutki, kręgle i wiele więcej.

Fabuła gry składa się z dwunastu rozdziałów (plus prolog), a także z dodatkowych sześciu epizodów. Po przejściu głównego wątku odblokowujemy również bonusową zawartość, jak ponad trzydzieści misji (battle missions).

Remaster nie wprowadza wiele nowego, skupiając się przede wszystkim na poprawie oprawy audiowizualnej. Gra działa w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę. Oprócz tego dodano także dwie nowe hostessy.

W wersji zlokalizowanej przywrócono m.in. uprzednio wyciętą zawartość, jak mahjong, oraz poprawiono tłumaczenie.

Podobne gry