Hiveswap: Act 1
322V

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1
  • Premiery
  • Świat: 14.09.2017
  • Europa: 14.09.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Hiveswap: Act 1 to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio What Pumpkin Games. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Linux, macOS X), jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Akcja Hiveswap rozgrywa się w tym samym uniwersum co Homestuck, internetowy komiks autorstwa Andrew Hussiego, który przy produkcji What Pumpkin Games pracował jako scenarzysta. Główną bohaterką opowieści jest Joey Claire, która spędza pogodny jesienny dzień wraz z bratem Jude’m, gdy nagle rodzeństwo zostaje zaatakowane przez potwory. Jude ucieka do domku na drzewie, Joey z kolei wraca do domu i chowa się na strychu. Niedługo jednak dochodzi do wniosku, że ukrywanie się nie jest najlepszym pomysłem. Postanawia więc coś zdziałać w zaistniałej sytuacji.

Pod względem rozgrywki Hiveswap to tradycyjna przygodówka point-and-click, która garściami czerpie z klasyków gatunku wydawanych w latach 90., np. gier studia LucasArts. Twórcy zarzekali się jednak, że koncentrowali się tylko na dobrych stronach tych tytułów, a pominęli te mniej lubiane, jak mniej przystępne graficzne interfejsy czy nazbyt abstrakcyjne łamigłówki.

Nasza podopieczna odwiedza różne lokacje, zaglądając we wszelkie możliwe kąty, nawiązując relacje z napotkanymi postaciami i radząc sobie z coraz poważniejszymi wyzwaniami. Standardowo zagadki sprowadzają się do użycia właściwego przedmiotu we właściwym miejscu. Początkowo są one proste, pozwalając się nam wdrożyć w rozgrywkę, ale z czasem stopień trudności rośnie. Zabawa urozmaicona jest przez walki (zwane Strife).

Przygody Joey to, jak informuje sam tytuł, zaledwie jedna część większej całości. Opowieść przedstawiona w Hiveswap składa się z dwóch odcinków, przy czym ten drugi koncentruje się na perypetiach zupełnie innej postaci.

Podobne gry