Ultimate Chicken Horse (XONE)

Ultimate Chicken Horse (XONE)

Ultimate Chicken Horse
  • Premiery
  • Świat: 15.12.2017
  • Europa: 15.12.2017
  • Polska: 15.12.2017
  • Gatunek: Platformowa, Party games
  • Liczba graczy: 1-4
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Ultimate Chicken Horse to platformówka stworzona przez niezależne studio Clever Endeavour Games. Tytuł trafił na początku wyłącznie na komputery osobiste, ale następnie została udostępniona graczom na konsolach. Produkcja gry została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Ultimate Chicken Horse to ciekawe połączenie standardowej dwuwymiarowej platformówki z edytorem, choć gra edytorem w ścisłym tego słowa znaczeniu (jak chociażby Super Mario Maker) nie jest. 

Zasadniczo rzecz polega na tym, by nasza postać -- do wyboru jest kilka zwierząt -- przeszła z punktu A do punktu B, choć zabawa składa się tu w istocie z dwóch faz. Najpierw wybieramy obiekt z puli przedmiotów (może to być platforma, może to być znajdźka, może to być przeszkoda), który musimy umieścić na planszy. Chodzi o to, by utrudnić życie naszym rywalom, ale jednocześnie, byśmy sami mogli dobrnąć do mety. Gdy już podejmiemy decyzję, przystępujemy do właściwych zmagań. Za przejście planszy otrzymujemy punkty, a rywalizacja składa się z określonej liczby rund. Kto uciuła najwięcej punktów na koniec, wygrywa.

W trakcie zabawy mamy do czynienia z rozmaitymi planszami, które ulokowano w zróżnicowanych miejscówkach: są to między innymi farmy, dachy budynków tudzież sypiąca się posiadłość. Zaznaczyć przy tym należy, że w Ultimate Chicken Horse atrakcyjność plansz nie jest zależna wyłącznie od kreatywności grających korzystających z edytora. Wiele z nich, zwłaszcza tych późniejszych, oferuje unikalne interaktywne elementy urozmaicają rozgrywkę.

Główną atrakcją produkcji Clever Endeavour Games jest oczywiście multiplayer dostępny zarówno w wariancie sieciowym, jak i lokalnym (grać mogą razem cztery osoby jednocześnie). Oprócz tego twórcy przygotowali również tryb singlowy, a także pełnoprawny edytor umożliwiający dzielenie się swoimi wyzwaniami z innymi. Gra, warto też dodać, była wspierana po premierze dodatkami. 

Podobne gry