Elden Ring — krytyka

WIDEOBLOG
358V
Elden Ring — krytyka
Qstom92 | 10.05, 20:27

Cześć wszystkim! Skończyłem produkcję filmu o Elden Ring. Pracowałem nad tym od premiery tej gry, czyli 24 lutego.

Poświęciłem na ten tytuł ponad 180 godzin rozgrywki, plus powtórzyłem poprzednie produkcje firmy, żeby porównać, jak się prezentuje na tle starszych kuzynów. Materiał jest pełen spoilerów, bo staram się dokonać pełnej analizy dzieła. Wysoce zalecane jest, żeby zapoznać się wcześniej z omawianą grą.

Fragmenty z filmu:

Zwiedzanie Pogrobna było dla mnie jednym z przyjemniejszych doświadczeń growych ostatnich lat. Najnowsza produkcja studia FromSoftware od samego początku zachęcała do swobodnej eksploracji, a na drodze co chwila pojawiały się jakieś wydarzenia. Jest tego zatrzęsienie. Budowle, które można sprawdzać w poszukiwaniu materiałów; kupcy oraz NPC-e mówiący ciekawe rzeczy i nierzadko wysyłający nas na ukrytego questa; zróżnicowane biomy z odmiennymi wrogami, rozstawieni trudniejsi przeciwnicy w zakątkach krain. Pierwsze godziny z Elden Ring mają wybitnie zrealizowane to, co najbardziej lubię w serii Souls, czyli poczucie prawdziwej przygody i podróży w nieznane[...]

Większość nowych graczy jest zachwycona Elden Ring i jest to wspaniałe. Wydaje mi się, że otwarty świat pomógł wielu ludziom zmierzyć się z ciężarem marki i nagle okazało się, że ona wcale nie jest aż tak bezlitosna, jak wszyscy opowiadali. Poziom trudności w pierwszych częściach nigdy nie był na pierwszym miejscu, gra stara się pomóc jak może, przetrwać tę trudną przeprawę, tylko trzeba jej zaufać i posłuchać. Ja się zawiodłem na Elden Ring, bo otwarty świat powinien dostarczyć mi ogromnego poczucia przygody, a paradoksalnie niezwykle ciasny, zamknięty świat Demon’s Souls dostarcza tego uczucia o wiele bardziej. Ciągła walka oddala mnie coraz bardziej od świata i mojej postaci, i na dodatek robi krok wstecz względem Sekiro.

Jak komuś się spodobał ten film to serdecznie zachęcam do zasubskrybowania kanału, bo zamierzam dalej próbować sił w tym medium.

Również zachęcam do śledzenia fanpage'u na Facebooku, żeby mieć informacje z pierwszej ręki o nadchodzących streamach, tekstach i tak dalej. Już jutro planuję zrobić stream z przechodzenia Sekiro: Shadows Die Twice.

Fanpage

7

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych