Blog użytkownika Olsześ19

Olsześ19 Olsześ19 26.06.2020, 21:17
Recenzja Re-volt PC
388V

Recenzja Re-volt PC

Re-volt to wydana przez Acclaim gra wyścigowa, w której ścigamy się zdalnie sterowanymi pojazdami. Fani gry do dziś tworzą do niej nowe auta, tory i lepsze wersje produkcji.

W Re-volt'a zagrywałem się za dzieciaka, ponieważ tą grę w wersji na PC można było zdobyć wszędzie, a do tego jest ona bardzo grywalna. Powstało kilka wersji Re-volta: na Playstation, Dreamcast'a, N64 i Windows'a. W większości nie różnią się one od siebie, niektóre mają jeden tor więcej czy coś ale z grubsza są to te same gry.

Gry wyścigowe muszą mieć dobre sterowanie, aby było grywalne, pod tym względem Re-volt wypada bardzo dobrze. Na piecu możemy ustawić sterowanie na klawiaturze, nowsze wersje Re-volta widzą praktycznie każdego pada jakiego podłączymy do komputera. Każdym autem w tej grze jeździ się inaczej, niektóre się  ślizgają i są szybkie, inne są wolniejsze i się przy tym nie ślizgają.

Mamy tutaj 4 tryby trudności Junior RC (easy), Console (medium), Arcade (hard) i Simulation (extreme).

W grach wyścigowych ważna jest różnorodność trybów gry, w Re-volcie jest ich 6: singleplayer, championship, multi-player, time trial, practice i stunt arena. W single race wybieramy trasę po której chcemy jechać i autko którym chcemy jechać, no i się ścigamy. Championship to tryb, w którym musimy wygrać serie wyścigów aby zdobyć pierwsze miejsce w zawodach, co odblokuje nowe trasy i samochodziki, do tego dochodzą tylko trzy szanse do powtórzenia wyścigu. Multi-player to splitscreen z kolegami przy jednym komputerze. Time trial polega na przejechaniu toru w jak najlepszym czasie. Practice polega na jeżdżeniu po pustym torze bez oponentów, w celu zapoznania się z trasą. W stunt arenie chodzi o zdobywaniu gwiazdek porozmieszczanych po mapie, zebranie wszystkich gwiazdek odblokuje sekretny tryb gry.

Aby urozmaicić już i tak różnorodną grę tworcy dodali tu powerup'y, jest ich 11: gwiazdka, porażacz,  turbo bateria, bomba, kula, woreczki z wodą, plama oleju, przewracacz, fajerwerki i potrójne fajerwerki. Gwiazdka to najpotężniejsza z broni, po jej użyciu wszystkim gasną silniki na parę sekund, na każdym poziomie możemy znaleźć ukrytą gwiazdkę. Bateria po prostu nas przyśpiesza. Po złapaniu bomby zaczynamy się palić po czym wybuchamy, bombę można komuś przekazać poprzez stuknięcie go gdy mamy ją na sobie. Woreczki z wodą służą do strzelania w przeciwników, zawsze dostajemy 3 woreczki. Plama oleju tworzy za twoim pojazdem plamę oleju. Kula tworzy za naszym autkiem kule, która potem jeździ po torze przeszkadzając rajdowcom. Przewracacz to broń, która przewraca wszystkich obok których tylko przeleci. Porażacz po uruchomieniu gasi silniku wszystkich, którzy spróbują koło ciebie przejechać, nie może on zgasić silnika temu samemu samochodzikowi dwa razy. Fajerwerki to samo namierzające cele rakiety, potrójne fajerwerki to po prostu trzy fajerwerki zamiast jednego. Powerupy to miecz obosieczny, ponieważ nasi przeciwnicy też używają broni i wiedzą kiedy i gdzie to zrobić, gdy tylko użyjemy na noch broni oni zaczynają srać swoimi powerup'ami na wszystkie możliwe strony.

W Re-volcie jest wiele autek, które odblokowujemy w mistrzostwach (championship), mają one różne napędy na tył, na przód cz 4x4, różne silniki, elektryczne, benzynowe itp. Jest ich ogólnie mnóstwo i każdy prowadzi się inaczej, do tego moderzy ciągle dodają nowe pojazdy, które możemy dodać do naszej gry.

Mamy tu także wiele tras, niektóre z nich są bardzo źle zaprojektowane, a przynajmniej w taki sposób aby potrafiły irytować człowieka próbującego je przejechać lecz większość z nich jak Toy world jest fajna i przyjemna.

Oprawa audio jest bardzo fajna pojazdy mają przyjemny odgłos silnika, a ścieżka muzyczna tej gry jest świetna, składa się ona z bardzo fajnych i wpadających w ucho utworów muzyki elektronicznej. Graficznie nie jest źle jak na rok 1999, ale i dziś grafa nie straszy pikselami wielkości płyt chodnikowych tak jak niektóre klasyki gatunku.

Re-volt ma wiele wersji, ja ogrywałem wersję podstawową + dreamcast pack + RVGL + soundtrack w wersji PC. Link do strony z plikami:

https://bit.ly/2NyxMf1 

Gra jak już wspomniałem jest aktywnie wspomagana przez moderów dodających nowe trasy, samochody i patche co dodaje bardzo dużo nowych doświadczeń do solidnej już podstawki. Wymagania sprzętowe gry są strasznie małe więc każdy może zapoznać się z grą, co bardzo polecam zrobić.

 

 

Tagi: pc re-volt recenzja retrogranie

Werdykt
Recenzja Re-volt PC
Grałem na: PC
  • + solidny gameplay
  • + dobre wyzwanie
  • + ładna grafika
  • + dobre audio
  • + różnorodność trybów gry i powerup'ów
  • + aktywne wsparcie moderów
  • - czasami trasy są bezlitosne, mają słaby design i layout
8.5
Olsześ19
Olsześ19 Bardzo dobra gra, fani gatunku zręcznościowych ścigałek powinni być zadowoleni, zwłaszcza, że jest ona ogólnie dostępna za darmo. Polecam zapoznać się z tą produkcją.
Oceń notkę
+ +5 -

Oceń profil
+ +40 -
Olsześ19
Ranking: 3468 Poziom: 31
PD: 4588
REPUTACJA: 1295