Blog użytkownika Rivet

Rivet Rivet 13.02.2019, 16:05
NieR:Replicant Drama CD - Zaginione wersety i Czerwone Niebo
298V

NieR:Replicant Drama CD - Zaginione wersety i Czerwone Niebo

Być może część z was zna fabułę NieR, być może ktoś z was nawet grał samemu, może nawet czytaliście raporty badań i kalendarium. Jako naprawdę wielki fan tejże gry, podjąłem próbę tłumaczenia tych nagrań z angielskiego na polski. Trochę tego jest, ale zapewniam, dla osoby interesującej się lore tej gry, jest to wręcz bomba informacji, o których nie było mowy w kalendarium. Zapraszam!

 CD1/01: Niebo końca

Prezenter w telewizji: Tego popołudnia pogoda prawdopodobnie zmieni się na południu. Jednakże, od jutra, Piątku trzynastego, prognozy wskazują, że będziemy mieć coraz jaśniejsze niebo. A teraz, wracamy do raportów temperatury dla –
Kobieta: Huh? Słyszałeś to?
Mężczyzna: Co? 
[głośne, raptowne trzęsienie.]
Mężczyzna; Co do cholery? Trzęsienie ziemi?
Dziecko; Ow ow!
Kobieta: Niebo – spójrz na niebo!
Mężczyzna: Coś spada –
Mężczyzna: Uciekaj stąd!
Kobieta: O Boże!
[Ludzie krzyczą i uciekają.]
Dziecko: Mamusiu! Mamusiu!
Oficer: Tylko obszar wokół centrum rządu jest niebezpieczny – proszę, idźcie naokoło!
Mężczyzna: Przestań się przepychać!
Oficer: Nadal nie mamy rannych – proszę, nie przepychajcie się! Możecie – czy wy w ogóle słuchacie!?
Kobieta: Co to za dźwięk?! Przestańcie!!
Mężczyzna: Pali się! 
[Muzyka Queen Beast zaczyna grać.]

Prezenter w telewizji: Kontynuując nasz ostatni raport, masywny obiekt, który pojawił się nad obszarem Shinjuku, zaczął się rozpadać – tak – ah, tak proszę pana!  Najświeższe wiadomości: według Japońskich Sił Powietrznych samoloty, które nagle się pojawiły, były częścią kontrataku! Powtarzam, według Japońskich Sił Powietrznych samoloty, które nagle się pojawiły, były częścią kontrataku!

 

CD1/02: Raport #1 (Devola)

Projekt Gestalt: Informacja prasowa #01035
W 2003 roku, masywny, nieznany obiekt – powszechnie uznawany za „Giganta” – pojawił się nad Shinjuku, częścią Tokio, powodując incydent 6/12. Nasze opinie na temat incydentu i okolicznościach wynikających z tego zdarzenia zostaną opisane tutaj.


W odniesieniu do „Giganta” z 12 czerwca, który pojawił się nad Shinjuku:, chociaż spowodowało to ogromne straty finansowe i pomimo wielkiej paniki, która nastąpiła później, liczba ofiar była minimalna. Jednak po rozważeniu wszystkich możliwych źródeł różnych zdarzeń, które nastąpiły po tym, ustaliliśmy, że należy zgłosić to, jako czynnik inicjujący w naszych początkowych raportach z projektu Gestalt. 

Grudzień 2003 roku, pół roku po upadku Czerwonego Smoka i „Giganta”, wybuchły epidemie rzadkiej choroby, na skutek, której całe ciało przechodzi zmianę koloru przed śmiercią. Choroba nazwana „Syndromem Białego Chlorowania” nadal się rozprzestrzenia, liczba chorych i obszarów dotkniętych tą chorobą nadal rośnie


Szczątki czerwonego smoka, uważanego za jedną z przyczyn tej choroby, zostały rzekomo zebrane przez Japoński Rząd. W staraniach by nie wyciekły żadne informacje, obecne miejsce pobytu tych szczątków jest nieznane.
Obecnie naszym aktualnym problemem jest liczba formalnych zastrzeżeń zgłoszonych przez Komitet ds. Światowego Oczyszczania. W ciągu ostatnich kilku miesięcy potwierdzono, że coraz więcej mieszkańców Tokio zarażonych przez SBC przetrwało. Zamiast umierać, ludzie ci wpadają w gwałtowną wściekłość, stając się wczesną formą istot zwanych „Legionem”. Następująca bitwa z Legionem będzie trwać przez 30 lat, stając się największym zagrożeniem dla ludzkości na całym świecie.


CD1/03: Białe wojsko

Podporucznik: Tutaj wschodnia Shinjuku Ichigaya #29! Stoimy w obliczu oporu wroga! Powtarzam, stoimy w obliczu oporu wroga!
Żołnierz: Ognia, ognia, OGNIA!
Podporucznik: Co ty robisz? To nic nie da!
Żołnierz: Zejdź z drogi!
Żołnierz: Aaaa – O Boże – moja noga – MOJA NOGA!
Podporucznik: Tutaj Ichigaya #29 potrzebujemy wsparcia! Całego dostępnego wsparcia!
Żołnierz z oddali: Proszę pana! Potrzebujemy pana tutaj!
Podporucznik: Cholera, Legion nie odpuszcza – oni ciągle się pojawiają, jeden po drugim
Żołnierz: Dowódco! Proszę, daj rozkaz na wycofanie się!
Dowódca: Już to zrobiliśmy – jak tylko przybędą oddziały z Hamelin, wycofujemy się! Wszyscy, przygotujcie się na wycofanie się! Przygotujcie się na natychmiastową ucieczkę!
Żołnierz: Poczekaj, dowódco! Coś jest nie tak. Legion… ucieka?
Dowódca: To niedorzeczne, nigdy nie słyszałam by się wycofywali!
Żołnierz: Co do cholery
[potworny płacz, krzyki i dźwięk miażdżenia]
Dowódca: Co do – to jest potężne!
Podporucznik: Centrala, Centrala! Słyszycie mnie?! Tutaj Ichigaya # 29, mamy do czynienia z wrogiem o dużej skali – szacunkowo w sumie 30 metrów, z 4, nie… Nie mogę policzyć liczby nóg! To jakiś błąd…
Dowódca: Wycofać się! Wycofać się, ale to w tej chwili!
Żołnierz: Dowódco, to na nic! Legion odciął nas od naszej drogi!
Żołnierz: Co się do cholery dzieje?!  Mówisz, że to jest Legion? To tylko skorupy po tym, co było kiedyś człowiekiem! Jak mam być w stanie w to uwierzyć?!
Żołnierz: Cholera, CHOLERA! Legion – je ich
Podporucznik: Co powiedziałeś? Nadal nie wysłałeś ich tutaj? Centrala, słyszycie mnie?  SŁYSZYCIE MNIE?!
Dowódca: Co się dzieje?
Podporucznik: Hamelin nakazało zbombardować ten teren!
Dowódca: Kiedy?
Podporucznik: Teraz!
Dowódca: Nie mogą…, Dlaczego? Dlaczego to się dzieje?!
Podporucznik: Przestańcie – PRZESTAŃCIE ATAKOWAĆ! NADAL TU JESTEŚMY! Proszę, pomóżcie nam, POMÓ…

 

CD1/04: Raport #2 (Popola)

Koniec zgorzkniałej, przewlekłej walki; siła Legionu słabła, przez co wierzono, że ludzkość wygra. Jednakże wybuch Syndromu Białego Chlorowania pozostawał bez zmian, przez co liczba ludności nadal malała.

Z kolei organizacja Hamelin, będąca częścią walki z Legionem od 2014 r., Opublikowała szereg głęboko intrygujących raportów. Wynik ich badań na próbce wyekstrahowanej z "Giganta" wskazują, że całkowite wyeliminowanie Syndromu Białego Chlorowania nie było możliwe, więc znaleziono sposób na uniknięcie zarażenia.

Metoda, zwana „Gestaltyzacją” miała na celu oddzielenie duszy osoby od ich fizycznego ciała. Proces ten nie był pozbawiony wad, ale ponieważ nie było dostępnych innych metod zwalczania choroby, w 2030 r. ogłoszono plany o zamianie wszystkich ludzi w Gestalty.CD1/05: Politycy

Mężczyzna A: Jestem bardzo zajęty, więc daj nam wersję skróconą. Muszę wziąć udział w bankiecie z moim komitetem wyborczym po tym, rozumiecie –
Mężczyzna B: Rozkoszujesz się ze swoim „komitetem wyborczym” w czasach takich jak te? Odwołaj to.
Mężczyzna A: Łatwo ci mówić. Gubernator Kanagawy właśnie wydał szereg nowych przepisów. Jest to absolutnie oszustwo i nie będzie miało żadnego wpływu na nasz obecny stan rzeczy.
Mężczyzna C: Nawet nasza partia musi wymyślić jakiś plan, żeby to wynagrodzić. Ale wydaje się, że tak długo, jak masz się, czym pochwalić, masz ludzi po swojej stronie.
Mężczyzna B: O to właśnie chodzi. Nieważne, zacznijmy od krótkiej wersji. Dzisiaj otrzymaliśmy od Organizacji Narodów Zjednoczonych żądanie uczestnictwa w Projekcie Gestalt.
Mężczyzna A: „Projekt Gestalt”? Ah, masz na myśli ten plan, który sprawia więcej kłopotów, niż kiedykolwiek będzie wart.
Mężczyzna B: Zasadniczo, świadectwa naszych pozostałych ekspertów nie muszą już być prezentowane. Wydaje się, że społeczność międzynarodowa, jako całość naciska na użycie projektu na dużą skalę.
Mężczyzna C: I mamy za to zapłacić?
Mężczyzna B: Tak. Jako kraj, z którego wywodzi się Syndrom Białego Chlorowania, zażądali, aby większość ciężaru spadła na nas. 
Mężczyzna A: Ale Syndrom Białego Chlorowania został już potwierdzony przez naukowców, jako choroba oczywiście niepochodząca z Japonii.
Mężczyzna B: Nasi sąsiedzi w to nie wierzą, prawda? Jednak Amerykańsko-Sowiecka współpraca wskazała, że są gotowi do uporania się z promocją Projektu Gestalt.
Mężczyzna C: Innymi słowy, jeśli płacimy za Projekt Gestalt, Amerykanie gwarantują, że wszystkie prośby o odszkodowanie zostaną uciszone?
Mężczyzna A: Będziemy płacić za to w ten czy inny sposób. Nie wspominając o tym, że wyjaśnienie tego społeczeństwu okaże się również dość irytujące.
Mężczyzna C: Czy możemy nakłonić naszych obywateli, aby na początku zaakceptowali tak niewiarygodną procedurę?
Mężczyzna B: Zgoda ludzi nie jest tutaj problemem! W tej chwili chodzi o to, czy żyjemy, czy umieramy i—
Mężczyzna A: Za pół roku odbędą się wybory do izby niższej. Jeśli nie będziemy ostrożni, może to być obosieczny miecz na naszą partię.
Mężczyzna B: I dla ludności też... Dyskusja o tym, kto ma żyć, oh…

 

CD1/06: Raport #3 (Devola)

Wstępny raport realizacji Projektu Gestalt
1.  Postęp w badaniach i rozwoju systemu replikacyjnego:

Zaprojektowany do użytku w Projekcie Gestalt, rozwój systemu Replikacji zbliża się do końca. Dodatkowo, poziom błędu w dekodowaniu informacji z Gestalta do ciała Replikanta jest kontrolowany na poziomie poniżej 1% z potwierdzoną zniszczoną świadomością u Replikanta

2.  Przypadek „Nawrotu” i „Pierwszy Gestalt:”

System Replikant wymaga, aby dane z oryginalnego człowieka były wprowadzane do niego, a mówiąc krótko: studiując tylko wynikły Gestaltu okazuje się to tylko daremnym przedsięwzięciem. Po upływie pewnego czasu w Gestalcie istnieje ponad 70% prawdopodobieństwo, że przywrócenie do stanu człowieka stanie się niemożliwe, przez niepowodzenie procesu reintegracji z Replikanetem. Te Gestalty - które utraciły swoje pierwotne osobowości - znane są, jako przypadki "nawrotów", przez to stają się istotami podobnymi do Legionu.
Zgodnie z najnowszymi badaniami Światowej Komisji Oczyszczania, jeśli DNA będzie odporne na „nawroty”, wówczas będzie można stworzyć szablon do zahamowania występowania „nawrotów”. Gestalt z tym DNA był określany, jako "pierwszy Gestalt". Duża część budżetu ONZ była skoncentrowana na lokalizowaniu oryginału, ale postęp pozostawał w stagnacji. Aby utrzymać planowany harmonogram, populacja ogólna została przeniesiona do fazy drugiej.

3. Pierwszy Replikant

Aby znaleźć kandydata nadającego się do stania się Replikantem, ONZ i szereg innych narodów przesunęło się do fazy drugiej. W nadziei przyspieszenia poszukiwań na tym etapie zaprzestano wykorzystywania wyłącznie zainteresowanych kandydatów, na rzecz przymusowej Gestaltyzacji lub przejścia na masowe strategie rekrutacji. W Japonii faza druga została wprowadzona w trybie milczącym, wybierając potencjalnych kandydatów spośród ogółu społeczeństwa, z niewieloma lub żadnymi żyjącymi krewnymi. Od wybranych, ostateczne ustalenia zostały dokonane w drodze egzaminu selekcyjnego, którego treść stanowi część odrębnego raportu. Odnosząc się do tego raportu, członkowie komisji selekcyjnej zostali wyciągnięci z Ministerstw Obrony, Zdrowia, Pracy, Opieki Społecznej i Rady Ministrów, a także z tymczasowych nominacji ze Światowej Komisji Oczyszczania, aby działać, jako doradcy w postępie i realizacji.
Oficjalne dokumenty są uznawane za tajne i zabronione są rozpowszechniane poza działem.

Raport obserwatorów
Devola & Popola
0/1/28/2050

 

CD1/07: Nier – Przeczucie

Nier: Tutaj powinno być dobrze… mam taka nadzieję…
[Yonah kaszle, dźwięk łopaty kopiącej w ziemi.]
Yonah: Braciszku, gdzie poszła mama?
Nier: Mama.. Mama poszła gdzieś na chwilę.
Yonah: Mm? Kiedy wróci?
Nier: Musimy na razie tylko czekać.
Yonah: Dobrze.. Hej, co tam zakopujesz?
Nier: To… śmieci. Tylko jakieś śmieci. Yonah, dlaczego nie pójdziesz tam, gdzie tak nie wieje?
Yonah: Dobrze.
Nier: Idź się ogrzej, dobrze?
Nier: Muszę się trzymać…. Muszę się trzymać… Muszę bronić Yonah…
Dziennikarz radiowy: … droga będzie prawdopodobnie trudna do ukończenia. A w następnej kolejności Raport Legionu: Obawy nasilają się wokół cięć do już zwiększonego budżetu.
[sygnał dźwiękowy sygnalizujący rozpoczęcie programu]
Podczas, gdy Legion już nie istnieje, walka z nimi i związane z tym koszty stały się najnowszym problemem, z którym się borykamy. W odpowiedzi na potencjalne cięcia, Ministerstwo Obrony ogłosiło, że podejmie decyzję podczas aktualnego Zgromadzenia Narodowego.     Jednak nie ma zamiaru publikować treści niniejszej decyzji. Ponieważ nie wiadomo, czy jutrzejsze Zgromadzenie Narodowe rozwiąże dyskusję.
[sygnał dźwiękowy sygnalizujący zakończenie programu]
Więc, jak z dzisiejszą pogodą? Oddaje głos, pani Saitou!
Saitou: Dziękuję Ci! Dzisiaj znów zimno, prawda? Z powodu silnych i suchych wiatrów, jestem pewna, że wielu z was powinno upewnić się, że wasze pranie nie zostanie zrujnowane przez całą sól, która zostanie wyrzucona w powietrze! Z nadchodzącym deszczem z pewnością będzie to trudne -
Nier: Chciałbym dać ci cieplejsze miejsce do odpoczynku, ale... Naprawdę nie mogę tego zrobić… przepraszam…. przepraszam mamo……
[Yonah zaczyna kaszleć]
Nier: Yonah? Wszystko dobrze? Jest ci zimno?
Yonah: Trochę mi zimno…
Nier: Wróćmy do schroniska. Nie będzie tam dużo jedzenia, ale będzie ciepło.
Yonah: Mhm.
[słychać ciężarówkę z wiadomościami]
Ogłaszający: Dzisiejszy komunikat o poziomie zagrożenia: W obszarach Shinjuku, Shibuya, Nakano i Setagaya jesteśmy na poziomie drugim: wstępny alarm ostrzegawczy. O ile to możliwe, unikajcie opuszczania domów i –
Yonah: Braciszku?
Nier: Co to znaczy…? Legionu już nie ma.
Ogłaszający:... Powtarzam, dzisiejszy poziom zagrożenia….


CD1/08: Kainé – Rodzina

Kaali: [wzdycha] Kainé.. Mieć dziecko jak ty to prawdziwe….
Kainé: Bardzo przepraszam, Babciu Kaali.
Kaali: Tak wielu wybitnych ludzi przybyło na galę, a ty byłeś tak zaciekawiona tym kundlem, że nie powitałaś nawet jednej osoby.
[szczek psa]
Kaali: Co za brzydkie zwierzę. Jeśli chcesz psa, to dam ci bardziej pasującego do wizerunku naszej rodziny, czy to nie wystarczy? Ale ten pies... oddaj go później służącemu.
Kainé: Mm, – ale Babciu –
Kaali: Cicho bądź!
[Kainé zaczyna się bawić]
Kaali: [wzdycha znów] Dziecko… po prostu nie rozumiesz łask wymaganych od elity. Jeśli byłabyś kimś, kto rozumie znaczenie powitania na takiej imprezie, jak myślisz, co powiedziałabyś w tej sytuacji? Nie rozumiesz powagi tego wszystkiego. Ta impreza była dla ciebie idealną okazją do zobrazowania łaski, którą niesie nasza rodzina. Jeśli rozumiesz wagę tego, to taki pies –
Dziadek: Kaali… może już wystarczy?
Kaali: Kochanie…
Dziadek: Nie chodzi o to, że Kainé ma jakieś złe intencje, prawda? Na długo przed tym domem chodziło o "łaskę", gdzie podziały się te czasy, gdy byłaś wdzięczna za tak życzliwą wnuczkę?
Kaali: Zawsze jesteś dla Kainé za miły! Czy ja jestem jedyna, która myśli o rodzinie? Przez cały ten czas spotykaliśmy się tylko, jako ta nowobogacka rodzina wojskowa, która nagle weszła w światło reflektorów, a ty – czy to nie wstyd dla ciebie?
Dziadek: … więc tak myślisz? Kaali… przepraszam. Nie chciałem. Spróbuję wziąć to bardziej pod uwagę.
[Kaali irytuje się i odchodzi]
Kainé: Dziadku… Bardzo przepraszam.
Dziadek: Oh dziecko, nie przejmuj się tym. Twoja babcia jest naprawdę dobrą kobietą. Kiedy walczyła z Legionem, to ją zmieniło, jej serce zrobiło się trochę bardziej twarde, to wszystko.
To była… potworna walka dla niej. Jeszcze kilka dni wcześniej wszyscy byli ludźmi. Twoi sąsiedzi, twoja rodzina, twój ukochany… wtedy wszyscy stali się wrogami. Dla Kaali to było bardzo bolesne…
Kainé: Oczywiście, wszyscy znają historię jak babcia Kaali stała się bohaterem wojny. Przez ciebie i babcię, my wszyscy możemy żyć w spokoju.
Dziadek: To, co zrobiliśmy, nie jest warte pochwały. Walczyliśmy, by przeżyć, walczyliśmy tak rozpaczliwie, dzień w dzień... Więc Kainé, proszę, wybacz babce.
Kainé: Dziadku! Wybacz jej? Ona nic nie zrobiła –
[Pies szczeka]
Dziadek: A właśnie, zbudowałem domek dla twojego psa na podwórku.
Kainé: Dziadku!
Dziadek: Nie wiem czy mu się spodoba. Ah, czy to chłopiec?
Kainé: [szczęśliwa] To dziewczynka, dziadku!
Dziadek: Aha! Więc powinniśmy pomalować domek na różowo.
[telefon zaczyna dzwonić.] 

 

CD1/09: Emil – Broń

[Dźwięki tętniącego życiem laboratorium badawczego]
Recepcjonistka: [z oddali] Tak, to Laboratorium Badawcze Broni Narodowej.
Szef oddziału badań: [przez telefon] Tak.. tak proszę pani jest to właśnie w procesie instalacji. Rozumiem. Następnie, w celu zwiększenia możliwości ochrony, na następnym spotkaniu, pozwól nam przejrzeć… ah, nie, nie proszę pani! Nie o to mi chodziło, bardzo przepraszam! W każdym razie postępowanie jest w toku... tak, rozumiem. Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość, przepraszam za kłopot.[Rozłącza się.]
Asystentka: Czy to była znowu pani Kaali?
Szef: Naprawdę, tej starej babie już odbiło.
Asystentka: Szefie, nie powinien tak mówić o klientach.
Szef: Cóż, rodzina z pewnością była bohaterami w czasie wojny... ale przywoływanie takiej starej opowieści w dzisiejszych czasach jest takie...
Asystentka: “Bohaterowie”? Masz namyśli, że ta kobieta była sławna podczas wojny?
Szef: Och, nie znasz jej? Była dowódcą krucjaty odpowiedzialnej za zabicie ostatniego Red Eye. Wygląda na to, że jej mąż był również członkiem tej jednostki.
Asystent: Po prostu byli prawdziwymi bohaterami wojennymi, co?
Szef: Przypuszczam. Za zasługi dostali od rządu pieniądze, a dzięki wykwalifikowanemu zarządzaniu finansami na przestrzeni lat, stali się całkiem bogaci. Ale ostatnio większa część ich pieniędzy poszła na badania, więc jest czymś w rodzaju patrona naszej pracy. Po katastrofie, która stała się numerem 6, fakt, że nasze laboratorium przetrwało tak długo, jak to możliwe, jest w dużej mierze zasługą finansowego wsparcia jej domu.
Asystentka: Więc nie powinieneś być jej za to wdzięczny?
Szef:  Jeśli tak, to jaki ma pożytek z dawania pieniędzy na laboratorium badań broni, takie jak nasze? Może ona po prostu szuka nowego konfliktu…
[drzwi się otwierają, słychać szybkie kroki.]
Emil: Proszę pani?
Asystentka: O co chodzi?
Emil: Napisałem nową piosenkę! Naprawdę chciałbym, żebyś, jako pierwsza ją posłuchała, jeśli chcesz. Czy możesz teraz?
Asystentka: Wiesz, jestem teraz zajęta pracą. Więc…. Może za 30 minut? Spotkamy się w sali fortepianowej.
Emil: Oczywiście! Poczekam! Proszę nie zapomnij!
[Emil szybko wychodzi z pokoju.]
Szef: Numerze 7…
Asystentka: Szefie, jego imię to Emil
Szef: Masz rację... Przecież on jest naszym własnym bohaterem - wziął cały nadmiar mocy, podczas gdy numer 6 wpadł w szał. Gdybyśmy nie mieli mocy petryfikacji Emila, wszystko to było by historią.
Asystentka: Ale w zamian za to nigdy więcej nie będzie mógł zobaczyć naszego świata.
Szef: [wzdycha], Ale to niesamowite, prawda? Zasłoniliśmy mu oczy, ale to nie powstrzymało go przed poruszaniem się w najmniejszym stopniu.
Asystentka: Oczywiście, to tak, jakby mógł powiedzieć, gdzie są przeszkody, tylko przez dźwięki i ruchy otaczającego go powietrza.
Szef: Nie spodziewałem się niczego innego, tylko potwór mó—
Asystentka: [uderza w stół] Szefie.
Szef: A-Ah… przepraszam.
Asystentka: Ten chłopiec nie zrobił nic złego, nie możesz -- [bierze głęboki oddech by się uspokoić]. To straszne. Używać dzieci, jako eksperymenty… To my… my jesteśmy prawdziwymi…
Mężczyzna: [przez telefon], Co? Wypadek w Hatsudai? Dlaczego potrzebujesz pomocy od nas? Halo? Słyszysz mnie?
Asystentka: Co się dzieje….?
Szef: Nie może być… Wypadek w trakcie transportu?
Asystentka: „Transport”, O czym pan mów?
[Telefon zaczyna dzwonić.]

 

CD1/10: Nier – Chaos

[dźwięk telefonu, krzyki ludzi z oddali, ucieczka od wybuchu spowodowanego przez Legion.]
Oficer A: [przez telefon] Mówię ci! Proszę, wyślijcie posiłki! Tych wszystkich ludzi nie mogą przeprowadzić trzej oficerowie!
Oficer B: Jesteśmy aktualnie na pierwszym poziomie zagrożenia! Proszę opuścić ten obszar! Wszyscy zachowajcie spokój! Zachowajcie spokój i poruszajcie się szybko! Idźcie w kierunku Yotsuyi! Proszę nie iść w kierunku stacji! Proszę unikać stacji Shinjuku!
Oficer A: [przez telefon] Mówię, Legion jest tutaj! Tabela klasyfikacji? Nie mogę tego tu znaleźć! Patrząc na wprost mamy 1, 2, 3, 4… mamy kolejne 7 ciał! Ludzie są atakowani!


[Perspektywa się zmienia na Niera i Yonah uciekających w panice.]
Nier: Yonah! Tutaj!
Yonah: [zmęczona] Czekaj! Braciszku!
Nier: Legionu powinno nie być, – jakim cudem są jeszcze tutaj?!
Yonah: Braciszku…
Nier: Jest dobrze Yonah, wszystko będzie dobrze, Braciszek jest tu z tobą!
Mężczyzna: Ow! Nie przepychajcie się
Kobieta A: [w tle] Dajcie mi iść! Puśćcie mnie!
Kobieta B: [odpowiada przez telefon], Co? Halo? Co mówisz? Yotsuya? Policja mówi, że nie możemy iść tam, ale – jest tam za dużo ludzi, nikt nie może przejść!
Nier: [przepychając się w tłumie] Cholera – Yonah! Nie puszczaj mojej ręki!

[dźwięk strzałów w tle]
Oficer A: Tak! Tak, proszę pana! P- Proszę pana? “Transport od JSS został zniszczony…?” Co było? Co zostało zniszczone? Cholera, sygnał jest za słaby – Proszę pana, czy mnie pan słyszy? Proszę pana – [eksplozja, mężczyzna zaczyna krzyczeć w bólu] [kaszle boleśnie] nie – to nie Legion…. To, Red Eye…

Dowódca: Tutaj pluton # 2, potwierdziliśmy lokalizację Red Eye. Od 13: 50 nie udało nam się nawiązać kontaktu z trzecią kompanią wyznaczoną do ochrony konwoju transportowego. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od policji, w trakcie operacji w Hatsudai, okazało się, że Próbka B została odrzucona. Zapisy wskazują, że powinien on wynosić 8 metrów wysokości, ale potwierdziliśmy, że całkowita wysokość aktualnej próbki B wynosi, co najmniej 20 metrów. Uważamy, że jest to najprawdopodobniej próbka z rządu Kyushu. Prośba o pozwolenie na aktywację i wezwanie ataku czołgów - Tak, proszę pana... tak... tak, proszę pana. Obecnie mamy do czynienia z opozycją i angażowaniem wroga, ale jest ona nieskuteczna. Co? "Krzywdzenie próbki B nie będzie tolerowane?" Co masz na myśli? Walczymy z Red Eye, nie da się tego uniknąć! Jeśli tego nie powstrzymamy, wszyscy umrzemy!
Yonah: Braciszku!
Nier: Yonah! Trzymaj się!
[Yonah zostaje porwana przez tłum.]
Nier: Yonah? Yonah!
Yonah: Braciszku [z oddali] Braciszku!!
Nier: Cholera – proszę się ruszyć, to moja siostra, to – Yonah! Yonah!!


CD1/11: Emil – Zakaz

Mężczyzna naukowiec: [Z oddali] Gość? Nie sądzę, by na dzisiaj zaplanowano inspekcję, ale...
Kobieta naukowiec: [Z oddali] Przy wejściu jest tak wielu ludzi...
Asystent: Szefie, nigdy nic nie słyszałem o tym transporcie.
Szef: Ponieważ nikomu nie mówiłem, plan był taki by połączyć siły JSS z naszymi własnymi oraz użyć próbek od Red Eye które się zachowały do stworzenia najnowocześniejszej broni. Rząd był tak bardzo zaniepokojony upadkiem sił wojskowych, że dali nam nawet dotację! To był sekret o najwyższym priorytecie!
Asystent: I ten Red Eye wpadł w szał w trakcie transportu?
Szef: Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów….
Asystent: Szefie… na Boga, cóż pan uczynił?
Szef: Myślisz, że miałem wybór? Potrzebujesz pieniędzy by robić badania! Jeśli Japonia chce kiedykolwiek być w stanie sprzeciwić się Hamelin, to jedyna rzecz, jaką mogłem zrobić!
[Mężczyźni wbiegają do pokoju z broniami]
Szef: Kim jesteście?
Intruz: Stój gdzie jesteś! Rusz się I strzelimy.
[Yura Masayoshi wchodzi do pomieszczenia] 
Yura: O proszę, naukowcy z Laboratorium Badawczego Broni Narodowej, kryptonim ”Murasaki”. Na razie całość tego obiektu jest wchłanian prze Dywizję JSS dla przeciwdziałania Anomalnym Organizmom Biologicznym. Natomiast, Ja - Yura - przejmuję dowództwo nad tą lokalizacją.
Szef: To nie jest to, co wcześniej mówiłeś!
Yura: Nie, dokładnie to omówiono. Jeśli chcesz, rady, gabinet chętnie odpowiedzą na twoje pytania.
Szef: Od samego początku, planowałeś przejąć kontrolę nad tym laboratorium, nie prawd –
[Yura strzela Szefa, który upada na podłogę, jęcząc z bólu.]
Szef: Ty.. ty draniu!
Asystentka: Szefie – SZEFIE!
Yura: Proszę, proszę, co mówiłem? Jeśli się ruszysz, strzelę. Powiedziałem to, czyż nie? Powiedziałem… dokładnie… to! [Yura się śmieje] Rozumiesz?! Jesteśmy na wojnie. Podczas gdy twoje gówna zajmują się twoimi bezwartościowymi badaniami, moi żołnierze i ja walczymy kosztem własnego życia! Jeśli chcesz żyć długo i zdrowo, będziesz postępować zgodnie z naszymi zasadami. Będziesz posłuszny mojemu rozkazowi bez przerwy. Rozumiesz?!
[Szef kaszle krwią na podłogę]
Asystentka: Musimy natychmiast zabrać go do ambulatorium!
Yura: Oh, prawie zapomniałem. Mam do ciebie pytanie.
Asystentka: Przed tym, musimy zabrać stąd szefa! Jest tak dużo krwi, on  się –
[Yura strzela do szefa znów, zabijając go. Asystentka jest przerażona.]
Yura: No dobra, powinien być teraz spokój.
Asystentka: Co jest? Co się dzieje?.
Yura: Mam tylko jedno pytanie: Gdzie jest broń Numer 7?
Asystentka: Numer 7? Masz na myśli Emila?
Yura: Wygląda na to, że zatrzymałaś tego petryfikującego potwora jak zwierzaka, co?
Asystentka: Emil nie jest cholernym potworem!
[Yura policzkuje ją.]
Yura: To na nic. Nie prosiłem o twoją nic nie wartą opinię. Tak to się skończy, co? A co powiesz na to?
[Yura strzela palcami, a wszyscy mężczyźni, z którymi przybył, podnoszą broń.]
Jeśli nie przekażesz mi lokalizacji i środków kontrolowania dla Numeru 7, to zaczynam od teraz, za każdą minutę, którą czekam, zabiję jednego z was. Zostało was 24 - ach, nie, twój szef nie żyje. A więc licząc ciebie, powinno być 23 osoby? W każdym razie daj mi odpowiedź w ciągu najbliższych 22 minut, a nic się nie stanie.
Asystentka: O czym ty mówisz –
Yura: Miałem zamiar dać ci więcej czasu, ale ...
Asystentka: Przyprowadzę tu Emila i co potem?
Yura: Co potem? Zabiorę go i będzie walczył za nasz wspaniały kraj!
Zostało ci 45 sekund!
Asystentka: Nie możesz go zmusić by to zrobił!
Yura: Naprawdę? Wiesz, w ciężkich czasach trzeba wymagają ciężkich środków, haha.
Zostało 35 sekund. 
[Drzwi się otwierają i wbiega Emil.]
Emil: Proszę pani!
Asystentka: Emilu, nie podchodź!
Yura: Ty, ty jesteś Numer 7?
Emil: Nie krzywdź naukowców!
Yura: Jeśli jesteś dobrym chłopcem i zrobisz co ci każę. Nie zrobię im nic złego.
Emil: Pójdę…. Proszę, nie strzelaj do nich!
Asystentka: Emil! Sprawią, że będziesz walczyć z Red Eye!
Emil: Dobrze. Może na to nie wygląda, ale jestem silny. Uda mi się. Więc proszę, nie martw się. Na pewno wrócę.
Asystentka: Emil…
Yura: Wygląda na to, że Numer 7 rozumie sytuację.
[Telefon zaczyna dzwonić.]


CD1/12: Kainé – Kłótnia

[Dźwięk zegara dziadka brzęczącego o zmianie godziny.]
Kaali: [przez telefon] Zapomniałeś, kto zapewnia ci budżet? Proszę, postaraj sobie przypomnieć, dlaczego zostawiłam Murasaki w Twoich rękach. Rozumiesz mnie? Jeśli to zrobisz, natychmiast przyprowadzisz swoich strażników do mojego domu.
Dziadek: Kaali…, co ty robisz?
Kaali: Nic, co cię dotyczy.
Dziadek: Nie bądź śmieszna, Kaali.
Kaali: Poprosiłam, o umieszczenie tutaj gwardzistów.
[szczeniak szczeka i scena zmienia się na podwórko, gdzie jest Kainé.]
Kainé: Dobrze, nazwę cię ‘Shiro’, co ty na to? To od imienia księżniczki Shirayuki, podoba ci się?
[Shiro szczeka.]
Kainé: Oh, nie? [Shiro znów szczeka.]… Dobrze? Heh, zastanawiam się, co chcesz mi powiedzieć. Zdaje mi się, że…. Po prostu nie rozumiem, co próbujesz powiedzieć.
Kaali: [z domu] – jesteśmy teraz elitą społeczną, jak długo jeszcze będziesz –
Dziadek: Jak mówiłem, Kainé nie potrzebuje –
Kaali: Moje starania są na nic! [Kaali znika, wciąż krzyczy.]
Kainé: Już wiesz, że dziadek to dobry człowiek, ale… babcia, ona też jest miła. Mówią, że stała się bohaterem w wojnie z Legionem. Minęły lata, ale nadal dziesiątki żołnierzy przyjeżdżają ją zobaczyć.
[Shiro jęczy.]
Kainé: Jestem szczęśliwa… Jestem tutaj z dziadkiem i babcią, więc jestem szczęśliwa… [Shiro znów jęczy.] Ale czasem się boję…. Nie wiem, czego, to jest tak koszmar….. Ja…. Co powinnam zrobić? 
[Shiro szczeka.] 
Kainé: Masz rację, gdy mam ciebie, wszystko będzie w porządku!
Ogłaszający: Ewakuowaliśmy obszary Shinjuku, Shibuya, Nakano i Setagaya, ale w chwili obecnej ten nakaz został unieważniony. Dla tych, którzy są w swoich domach, starajcie się pozostać w pomieszczeniach. Powtarzam, była sytuacja z udziałem Legionu. Obszary Shinjuku, Shibuya, Nakano i Setagaya ...
Kainé: Legion…?

 

CD1/13: Chłopiec, Dziewczyna i Broń #1

[Yura rzuca słuchawką.]
Yura: Ta cholerna stara baba! Może i jest bohaterem, ale gówno wie, zachowuje się jakby mogła wszystko. Ale nie wie, że bez pieniędzy nie da się nic zrobić. Nie ma mowy, że będę strzegł tej dziwki! [Yura niszczy coś na stole.]
Asystentka: Przemocą nic nie wskórasz
Yura: Huh? Nie waż się do mnie mówić. Co naukowiec może wiedzieć o życiu żołnierza? [Yura przewraca stół w stronę naukowców.]
Emil: Przestań! Naukowcy nie zrobili nic złego!
Yura: Nie chce tego słyszeć od takiego bachora jak ty, zmiażdżę cię, ty mały gnojku. [Yura łapie Emila za gardło.]
Emil: Nie mogę –
Yura: Wystarczy [Yura rzuca Emila na ziemię.]
Emil: Ahh!
Yura: Otoczyć go i związać!
Emil: Co się dzieje…
Asystentka: Emil!
Yura: Heh, jakbym stanął przed najmocniejszą bronią Murasaki bez żadnego przygotowanego? Imbecyl. To najnowszy supersystem hamujący Hamelin. Widzisz, nie ma to najmniejszego wpływu na ludzi. Ale na czymkolwiek zawierającym maso efekt jest całkiem spory.
[Yura zmienia intensywność maszyny, a Emil chrząka z bólu, a potem wymiotuje.]
Asystentka: Emil! [Wszyscy mężczyźni wyciągają na nią broń, gdy próbuje iść w jego stronę.]
Yura: Stój! Ta maszyna cię nie skrzywdzi, ale broń tak.
Asystentka: Co próbujesz osiągnąć, posuwając się tak daleko, używając broni od Hamelin?!
Yura: Jeśli jest to dla moich celów, pozwolisz mi użyć czego chce. Jego też mogę wykorzystać, prawda? Coś, czego mógłbym użyć…. Poczekaj. Ten nietoperz chce dowodzić… Wtedy mógłbym – W porządku! Zdecydowałem, co będziemy robić. Daj mi mapę!
Żołnierz: Tak szefie!
Yura: Może tu? Skontaktuj się z dowództwem taktycznym. "Ze względu na nieprzewidziane okoliczności musimy przystąpić do ponownego zdobycia Red Eye w sektorze B-24 cywilnego osiedla mieszkaniowego. Jednak, aby zapobiec jakiejkolwiek ingerencji, nie ostrzegaj ogółu społeczeństwa. "Powiedz im to.
Żołnierz: Zrozumiałem!
Asystentka: Nie możecie! Wszyscy cywile skończą po środku waszej – [Yura ją uderza.]
Yura: Oh, jakże nienawidzę kobiet, które za dużo mówią.
Emil: Pro…szę….Pa…ni…
Yura: No dobra! Grupy nr 1 i 6, pozostańcie tutaj i kontynuujcie trzymanie fortu. Wszyscy inni, zmierzamy do B-24!
Żołnierze: Tak szefie!
Yura: Dajmy im świetny występ. Będzie tam dość publiczności! [Yura zaczyna się śmiać maniakalnie.]


CD1/14: Chłopiec, Dziewczyna i Broń #2

[Ludzie uciekają i krzyczą w przerażeniu.]
Nier: Yonah? Yonah! Przepraszam, nie widziałeś może małej dziewczynki? Jest ubrana w jasnoniebieski płaszcz z kapturem! Ktokolwiek – Ona….
Naoczny świadek: Nie widziałem jej. Ważniejsze jest to, byś stąd uciekał! Legion tutaj zmierza!
Nier: Rozumiem. Dziękuję, przepraszam, że przeszkadzam…. Ktokolwiek? Czy ktoś widział małą dziewczynkę?
[Nier wbiega na kobietę.]
Kobieta: Patrz gdzie chodzisz! Zrobisz komuś krzywdę!
[Zostawia Niera na ziemi.]
Nier: Przepraszam. Yonah… Yonah, gdzie jesteś….? Nie mogę się poddać. Muszę chronić Yonah, muszę….. Muszę.
Miła kobieta: Nic ci nie jest? Możesz wstać?
Nier: Bardzo dziękuję!
Miła kobieta: Szukasz kogoś?
Nier: Tak, moja siostra i ja zostaliśmy rozdzieleni. Jest ubrana w jasnoniebieski płaszcz. Jest trochę postrzępiony.
Miła kobieta: Nie jestem pewna czy to ta sama dziewczyna, ale widziałam dziecko z takim samym kolorem płaszcza.
Nier: Naprawdę?
Miła kobieta: Kierowali się do rezydencji. Nie widziałem jednak twarzy dzieciaka, więc nie wiem, czy to chłopiec czy dziewczynka.
Nier: Rezydencja?
Miła kobieta: Ach, tuż za tą ulicą powinien być duży las. Jest w nim ogromny dom należący do jakiejś bogatej osoby, ten dom nazywamy po prostu rezydencją. Dzieciak zmierzał w tę stronę.
Nier: Bardzo pani dziękuję!
Miła kobieta: Tylko bądź ostrożny, dobrze? Mówią, że Legion tam zmierza!
Nier: Spokojnie, będę ostrożny!

CD1/15: Chłopiec, Dziewczyna i Broń #3

[Shiro szczeka bezustannie.]
Kaali: Kainé! Ucisz wreszcie tego psa!
Kainé: Bardzo przepraszam, babciu Kaali.
Kaali: Czy muszę mówić po raz kolejny, pozbądź się tego zwierzaka – [samochód się rozbija przed wejściem.]
Co to za hałas?
Yura: Jakże wspaniale cię widzieć, pani Kaali, wygląda pani bajecznie.
Kaali: Daruj sobie.
Yura: Gdyby twój humor był równie taki wspaniały…
Kaali: Więc przypuszczam, że w końcu przyprowadziłeś ochronę, którą obiecałeś?
Yura: Bardzo przepraszam, pani Kaali, przygotowania trwały dłużej, niż się spodziewaliśmy. Ale proszę spojrzeć na to z lepszej strony. Oprócz pełnego plutonu 62 mężczyzn, przygotowaliśmy nasz najnowocześniejszy mobilny system broni.
Ty tam, włącz go.
Żołnierz: Tak szefie!
P-22: P-22 aktywacja… Szukanie niezbędnych zasobów…. Aktywacja w toku… [Kontynuuje przygotowanie w tle.]
Yura: Co ty na to? Tak jak prosiłaś, nie szczędziliśmy wydatków, by stworzyć to cudeńko warte ciebie!
Kaali: Ale nadal przyszło za późno. Mam nadzieję, że nie jest okropne.
Yura: Jeśli mogę, wszyscy jesteśmy członkami Band of the Dragon. Teraz, w odniesieniu do tej ochrony, zapewniamy –
Kaali: Omówimy szczegóły twojej rekompensaty po zakończeniu obecnego zamieszania. Do tego czasu skup się na zabezpieczeniu tego terenu.
Dziadek: Kaali...
Kaali: O, witaj skarbie.
Dziadek: Wytłumacz mi proszę, dlaczego jest tutaj uzbrojony pluton?
Kaali: Wszyscy pochodzą z JSS, aby zapewnić ochronę dla naszego domu.
Dziadek: Ale – nie pa potrzeby by tylu ludzi chroniło tylko jeden dom.
Kaali: Mam swoje powody. Ty i Ja – Nie, tylko Ja pokonałam siły Legionu w tym kraju. Dlatego.
Dziadek: Nie bądź nierozsądna! Poza tym ta maszyna to znacznie więcej niż potrzebujemy, nie sądzisz?
Yura: Jest to tylko skromny prezent od Departamentu Obrony, biorąc pod uwagę wasze przeszłe zasługi. W każdym razie oboje jesteście bardzo cenionymi weteranami, wasza Ekscelencjo –
Dziadek: Daruj sobie ten zwrot „Ekscelencjo”. Nie jestem już członkiem wojska.
Kaali: Jest to ochrona, o którą ja prosiłam, nic ci do tego.
Dziadek: … Więc tak?
Yura: Jednostki wschodnie, zachodnie i południowe rozłożone! P-22 zostanie umieszczony na głównej ulicy południowego krańca.
P-22: P-22…Południowa główna ulica... Udać się tam….
Kaali: Omińcie ten krzak, jeśli możecie.
Yura: Oczywiście proszę pani. Hej! Zjeżdżaj stąd idioto, uważaj.


Kainé: Shiro? Shiro! Nie ma się, czego bać, jeśli będziesz tak szczekać to babcia –
[krzaki się poruszają.]
Kainé: Kto to? Jest tu ktoś?
Yonah: Umm…
Kainé: Dziecko? Mała dziewczynka? Co ty tutaj robisz?
Yonah: Gdzie jestem? Gdzie braciszek…?
Kainé: „Braciszek”…? Jak się nazywasz?
Yonah: Yonah
[P-22 coś niszczy w oddali.]
Kainé: Jest tu niebezpiecznie. Co ty na to byśmy poszli do domu, słoneczko?
Yonah: Dobrze.
Kainé: Shiro, też chodź.
Yonah: Więc tu jest bezpiecznie?
Kainé: Tak, jest tu dużo żołnierzy, będą nas chronić, będzie dobrze.


CD1/16: Chłopiec, Dziewczyna i Broń #4

Nier: Yonah! Yonah, jesteś tu? Jeśli tak to odpowiedz! Yonah! Jakim cudem dostała się tak daleko? I to jest czyjaś posiadłość? Jest ogromna…
[Duży podmuch wiatru szumi drzewa.] Co to za dźwięk? Ahh!
To –
[Okrzyk Red Eye.] Red Eye? Jakim cudem stał się taki wielki? Co…. Zobaczył mnie!


Yura: Hahaha! Ognia, ognia OGNIA!
Żołnierz A: Dowódco! Uderzenia Schumatta nie działają!
Żołnierz B: Tylna eskadra angażująca Legion na zachodnim krańcu! Nie mamy wystarczającej liczby ludzi, aby skupić się na Red Eye! [Yura go uderza.]
Yura: Ucisz się. Musisz jakoś to zrobić. W taki czy inny sposób przeciągniesz Red Eye do tej wielkiej posiadłości. To, dlatego do cholery jesteś tutaj! Zwabcie to, albo zachowujcie się jak przynęta i zaprowadźcie go przed tę posiadłość
Żołnierz B: Z-Zrozumiałem szefie!


Nier: Cholera! Yonah może tam być, ale -- Ahh!


Yura: W porządku! Właśnie tak! Do zachodniej strony rezydencji! Wrócę teraz i przygotuję P-22 do ataku!


CD1/17: Chłopiec, Dziewczyna i Broń #5

Yonah: Proszę pani, boję się…
Kainé: Wszystko jest w porządku, nie ma się, czego bać. Jest tutaj dużo silnych żołnierzy, którzy nas obronią.
Kaali: [z oddali] Ty! Co to ma znaczyć? Przyprowadziłeś Red Eye wprost na moje podwórko!
Kainé: Babciu… Co się dzieje…?
[Samochód zatrzymuje się przed domem.]
Kaali: Chcecie zniszczyć mój dom? Zabijcie to natychmiast!
Yura: Oh, pani Kaali, to może być trochę trudne, ale –
Kaali: Trudne czy nie, ale przynieśliście Red Eye pod mój dom!
Co wy sobie myślicie? Zabierzcie to –
Yura: Po prostu tego nie rozumiesz, co? Wszyscy jesteśmy tutaj, tak jak prosiłaś, i chronimy twój cenny dom zgodnie z obietnicą, nie? Naszym obowiązkiem nie jest zniszczenie Red Eye, tylko chronienie tego domu, prawda? Hehe.
Kaali: Ty….!
Żołnierz A: Red Eye nadchodzi!
Yura: No to ruszamy! Wyłącz zabezpieczenia zamków rakietowych P-22 i ognia, gdy tylko będą gotowe! Po potwierdzeniu ich wpływu, przystąp do lasera! Ale unikaj głowy, chcemy ciała. Celuj w ciało! Niszczymy to i nie będzie mógł nic zrobić!
Żołnierz B: Ale szefie, Pluton #2 atakuje Red Eye! Jeśli teraz strzelimy to oni –
Yura: Są niezbędnymi ofiarami, kto wie, może po zakończeniu wojny zostaną bohaterami?
Żołnierz B: Ale, szefie – [Yura powala go.]
Yura: Bezużyteczni! Wszyscy jesteście tak cholernie bezużyteczni! [Zaczyna sam inicjować P-22.] Wyłącz zabezpieczenia pierwszego stopnia dla pocisków kierowanych od 1 do 8!
P-22: #1…#2….#3….#4… Blokady bezpieczeństwa, wyłączone...
Yura: Kiedy wystrzelimy, zakotwiczymy Red Eye w to miejsce! Po uderzeniu natychmiast uderzaj napromienionym laserem przez 20 sekund!
P-22: Ostrzeżenie: napromieniowanie laserem napromieniowanym trwającym dłużej niż 40 sekund grozi przegrzaniem –
Yura: Zignoruj te cholerne protokoły bezpieczeństwa, ty kupo złomu! Hahaha, żryj to, demonie! [Każdy strzela w Red Eye.]
P-22: Obiektyw laserowy #2 napotkał błąd, napotkał –
Yura: Sprawdźcie stan Red Eye!
Żołnierz C: Tak, proszę pana! Zniszczyliśmy prawe ramię Red Eye! Lewa ręka jest poważnie uszkodzona, wraz z potwierdzonym uderzeniem w dolną lewą część brzucha! Nadal może się ruszać!
Yura: Bez jaj! Okaleczyliśmy całe ramię i nadal walczy z nami. To naprawdę jest potwór, co? P-22, przejdź do trybu grapplingowego! Powalimy go naszą siłą!
P-22: P-22, używanie trybu grappling by powstrzymać wroga.


Nier: Yonah!
Yonah: Bracie! Bracie!
Kainé: Ty jesteś….?
Yonah: To mój brat!
Kainé: Dobrze.
Yonah: Braciszku, um, zgubiłam się i ta pani mi pomogła.
Nier: Ah tak? Bardzo ci dziękuję.
Kainé: To nic, nie zawracaj sobie tym głowy, dobrze?
Nier: Dobrze proszę pani!
Kaali: Co wy do cholery robicie? Moja posiadłość, mój dom – Wy podpaliliście mój dom!
Dziadek: O co się kłócisz? Musimy się stąd wynosić, już!
Kainé: Babciu, dziadku!
Dziadek: Kainé! Uciekaj stamtąd!


Yura: Tak! Właśnie tak! Przypnij go!
Żołnierz C: Przypinanie! Nadal mamy trochę mocy! Jak to?!
Yura: Co się do cholery dzieje?
Żołnierz C: Jego ramiona… wyrastają mu ramiona ze skóry! Trzeci kabel od P-22 on… on go wyrwał!
P-22: Nagła nieregularność... Wykryta... w zasilaczu... Ostrzeżenie: nagłe - [P-22 wybucha.]
Yura: Więc to jest…. Red Eye od rządu Kyushu…On był tak potężny przez cały ten czas?!
Żołnierz D: Dowódco! Legion…. Wyłazi ze skóry Red Eye!


Nier: Yonah, uważaj!
Yonah: Bracie!
Kainé: Wy dwoje, uciekajcie stąd!
Nier: Ale… Ale co z tobą?
Kainé: Ja – Moja babcia i dziadek nadal tam są.
[Kaali krzyczy]
Kainé: Kaali – Kaali, uważaj! [Dziadek zostaje dźgnięty]
Kainé: Dziadku! Dziadku!
Dziadek: Kainé… Oh Kainé… podejdź tu dziecko. Świat staje się gorszy…. I będzie jeszcze gorzej…
Kainé: Dziadku, nic nie mów!
Dziadek: Ale Kainé, ty… Ja – [zostaje zgnieciony]
[Yonah wstrzymuje oddech.]
Nier: Yonah, nie patrz!
Kainé: Dziadku!! [Krzyczy w bólu.]


Yura: Starczy! To niemożliwe by schwytać Red Eye. Po prostu go zniszczmy!
Żołnierz E: Ale Dowódco! To na nic, nasze ataki –
Yura: Jeśli chcesz walczyć z potworem, użyj potwora! Przynieść mi tu Numer 7!
Żołnierz E: Tak szefie!
[Przynoszą Emila do Yury.]
Yura: Dobrze, nadal masz swoją opaskę na oczy. Wszystko, na co popatrzysz zmienia się w kamień, prawda? My się skupimy na walce z Legionem, ty zamienisz Red Eye w kamień!
Emil: Ale – inni jeszcze nie uciekli stamtąd –
Yura: I co z tego? Zdejmiesz tę opaskę i pierwsze, co ujrzysz to ten drań.
[Yura zdejmuje Emilowi opaskę.]
Yura: Tak, o to chodzi!
Żołnierz: Kapitanie! Dowódco! Moje ciało sztywnieje –
Żołnierze: To pali! Przestańcie!
Emil: To przez – To przeze mnie, przez moją moc…
Żołnierz: Mamo… to boli!
Emil: Nie! Nie, przestań! Nie chcę tego! Nie chcę patrzeć!
Oficer: Petryfikacja Red Eye ustała!
Yura: Co ty sobie myślisz? Patrz na Red Eye, ty potworze!
Emil: Nie, proszę! Moja moc… moja moc rani ludzi…
Yura: Ej, ty!
Żołnierz: Tak!
Yura: Przynieś mi tę czerwoną torbę z lekami. Będziesz robił to, co mówię, ty potworze!
[Yura podaje Emilowi narkotyk.]
Emil: Co to jest… lek…?
Yura: Taki mały dopalacz, by było łatwiej dla nas dwóch.
Emil: Nie – Nie, prze – Prz… Prosz… Nie….
Yura: Broń powinna się zachowywać jak broń.
[Emil zaczyna krzyczeć w połowie zdania Yury, tracąc nad sobą kontrolę.]
Yura: Myślę, że teraz jest wręcz świetnie.
Żołnierz: Dowódco, gdzie pan idz –
Yura: Czy to nie oczywiste? Wynoszę się stąd!
Żołnierz: Dowódco! Dowódco, zaczekaj! Ty draniu!

CD1/18: Chłopiec, Dziewczyna i Broń #6

Kainé: Dziadku!
Nier: Proszę pani, niebezpiecznie tutaj, musimy uciekać!
Kaali: Kainé…
Kaali: Śmierć twojego dziadka była…. Pełna skruchy, Ja… Nie, my… jest coś, o czym ci nie powiedzieliśmy
Kainé: Bab..ciu…?
[Red Eye chwyta Kaali.]
Kainé: Babciu!
Zołnierz: Złapał kobietę! Ramię! Strzelajcie w ramie! Zniszczcie je!
Kainé: Babciu! Babciu Kaa – [Red Eye połyka Kaali w całości.]
Nie… nie możesz…NIE!
[myśli] Wewnątrz… mnie… jest mroczna moc…, ale czym to jest? [Kainé krzyczy z bólu, zniekształca się jej głos, traci nad sobą kontrolę.]
Nier: To –
Żołnierz: Tam! Tam jest dziewczyna, która próbuje się wspiąć na Red Eye!
Nier: Ktoś… chce walczyć z Red Eye bez broni?
Kainé: Moja babcia! Mój dziadek! Oddaj mi ich! Oddaj mi ich! Oddaj mi ich! ODDAJ MI ICH!
Żołnierz: Patrzcie! Dziewczyna wyciąga kobietę z brzucha Red Eye
[Kaali pada na ziemię, kaszląc.]
Kaali: Kainé… nareszcie….
Yonah: Bracie!
Nier: Yonah!
[Red Eye ryczy a Emil znów zaczyna krzyczeć.]
Żołnierz: Możemy tego dokonać… Możemy wygrać! Z Numerem 7 i tą dziewczyną Red Eye powinien – [Red Eye nagle rozpada się na kawałki i upada.]
Red Eye… nie żyje…. Człowiek, używając samych rąk… ona sama tego dokonała, ona…
Kainé: Zabiję was! Zabiję, zabiję was, zabiję was, ZABIJĘ WAS! ZABIJĘ WAS! ZABIJĘ! ZABIJĘ! [Kainé zaczyna atakować żołnierzy.]
Oficer: Nie! Ona nas zabije. O Boże – pomóż mi, POMOCY, POMOCY, POMOCY!
[Kainé kontynuuje swoją rzeź wraz z Emilem.]
Nier: Proszę cię – przestań!
Żołnierz: Co ty robisz do cholery dzieciaku!
Nier: Wy oboje, przestańcie! Red Eye nie żyje! Nie ma, po co walczyć!
Yonah: Braciszku…. Boję się….
Nier: Wybacz mi Yonah, ale nie możemy jeszcze iść stąd – [Zostaje popchnięty.]
Proszę was, przestańcie!
Żołnierz: Odpuść – To potwory!
Nier: Nie, mylisz się! Nie są! Ona nadal jest człowiekiem! Błagam was, przestańcie walczyć!
[Kainé I Emil zatrzymują się.]
Żołnierz: Oni… przestali? Otoczcie Numer 7, otoczcie go natychmiast!
[Emil odzyskuje świadomość pod naciskiem żołnierzy.]
Emil: Co ja uczyniłem?

Nier: Proszę pani!
Kainé: Ja, – Co ja…
Nier: Słyszysz mnie? Słyszysz mnie?
Kainé: Ty…
Komandor: Potwierdzić wszystkie zniszczone miejsca przez Red Eye! Złapać wszystkich ludzi od Yury! Nie pozwólcie nikomu uciec!
Yonah: Braciszku!
Nier: Jest dobrze, wszystko jest dobrze Yonah.
Yonah: Bracie, tak bardzo się bałam…
Nier: Bardzo mi przykro Yonah… Oni nigdy mi nie pomogli, nawet nigdy się nie widzieliśmy, ale gdy ich zobaczyłem, to…, Czemu ja...
Komandor: Podaj Numerowi 7 środek uspakajający i odbierz każdemu broń, zbierz również pocisku od P-22
Nier: Wygląda na to, że to koniec… Proszę pani, wszystko dobrze?
Kainé: Co ja – Dziadku… Babciu… Ja… Ja się boję… [Kainé zaczyna płakać, Shiro jęczy.]
Żołnierz: [z daleka] Mamy tutaj ocalałych!

CD1/19: Raport #4

Aktualny stan postępu nad Projektem Gestalt
1.    Incydent z Red Eye:
Zgodnie z późniejszym dochodzeniem, niedawny incydent z Red Eye został potwierdzony, jako spisek między Laboratorium Badawczym Broni Narodowej a siłami JSS. To, co było nieznane do czasu incydentu, to jednak to, że personel został również przekupiony dużymi sumami pieniędzy i dóbr. Znaczna część środków została otrzymana z majątku Kaali w formie darowizn, ale biorąc pod uwagę jej pozycję, jako Bohatera Narodowego, Biuro Dochodzeń Wewnętrznych zdecydowało, że nie będzie kwestionować jej działań.
Poza tym miejsce pobytu Masayoshi Yury po incydencie jest nieznane. Yura, poprzedni szef zespołu JSS ds. Przeciwdziałania anormalnym organizacjom biologicznym i dowódcą Korpusu Obrony Shinjuku, pozostaje na wolności.
2.    Dziewczyna, która pokonała Red Eye:
Według zeznań naocznych świadków sił JSS i zrujnowanych szczątków Czerwonego Oka, uważamy, że jej zdolności pozwalają w znacznym stopniu zwiększyć fizyczne możliwości ludzkiego ciała. 
Pomijając doniesienia o jej umiejętności przeskakiwania ponad 20 metrów i zniszczeniu zewnętrznej powłoki Red Eye, rozważano głębsze śledzenie rzeczywistych okoliczności tego wydarzenia. Jednak ze względu na bezpieczeństwo narodowe zdecydowano, że japońskie Biuro Badań Wewnętrznych będzie zajmować się wszelkimi dalszymi badaniami. Odtąd wszelkie szczegóły dotyczące dziewczyny są nieznane.
3.    Laboratorium Badawcze Broni Narodowej I Broń Numer 7:
Jeden odpowiedzialny członek niedawnego zajścia z Red Eye, szef Laboratorium został znaleziony martwy. Aby zapobiec wystąpieniu drugiego, podobnego aktu terroryzmu, w trakcie dyskusji między Światową Komisją Oczyszczającą a rządem Japonii, postanowiono, że personel Komisji będzie umieszczany w wewnętrznym biurze dochodzeniowym i monitorować go przez czas nieokreślony.
Jeśli chodzi o broń Numer 7, po pacyfikacji została umieszczona z powrotem w Laboratorium. Ze względu na nieodłączne ryzyko Numeru, 7 jako broni, początkowo rozważano pozbycie się go. Ponieważ pierwotnie zamierzona metoda niszczenia broni Numer 6 jest jeszcze nieznana, uznano, że zdolność Numeru 7 do jej uszczelnienia są niezbędna, co opóźnia jego usunięcie.
Uwagi dodatkowe: w odniesieniu do męskiego okresu próbnego podmiot A, "Oryginalny Gestalt"
Po tych wydarzeniach temat tej informacji i wcześniejszych nierozstrzygniętych kwestii, Mężczyzna Podmiot A, został wybrany, jako "Oryginalny Gestalt" na sukcesie swojego paktu w Projekcie Grimoire Noir. W tym samym czasie odnotowaliśmy, że młodsza siostra Podmiotu A (oznaczona, jako Kobieta B) przeszła do specjalistycznej procedury stagnacji.
Mężczyzna, Podmiot A, w ramach oficjalnej umowy rządowej, otrzymał przyrzeczenie, że kobieta B będzie objęta procesem odwrotnej Gestaltyzacji. Niestety, z powodu uszkodzenia danych zebranych podczas Gestaltyzacji, stwierdziliśmy, że późniejszy deszyfrowanie z Gestaltu może być podatne na niepowodzenie. Biorąc pod uwagę istotną rolę męskiego podmiotu A i czas wymagany od projektu Gestalt, istnieje możliwość, że ta informacja stanie się poważnym problemem i doszliśmy do wniosku, że konieczne jest dalsze obserwowanie tego tematu.
W związku z tym opublikowanie tych informacji nie może być udostępniane Męskiemu Podmiotowi A.

To wszystko

Szef Sektorów C w Kanto, Obserwator α: Devola

-----

Dodatkowa uwaga: Do czasu zebrania niezbędnych cząsteczek Maso (około 1000 lat) podmiot zostanie zachowany, jako główna poufna materia S.

Szef Sektorów C w Kanto, Obserwator β: Popola

Koniec pierwszej płyty.

Tagi: nier

Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ +23 -
Rivet
Ranking: 3884 Poziom: 28
PD: 3417
REPUTACJA: 621