Pieknykapec

Gamingowe wypociny i wymiociny

Pieknykapec Pieknykapec 01.08.2020, 15:18
Co byś wolał (15 pytań od Evo24)
199V

Co byś wolał (15 pytań od Evo24)

Witam w blogu "15 growych pytań". Formuła jest następująca - Evo sprawił mi parę zagwozdek co do tego, która z wymienionych gier jest lepsza, a ja tłumaczę, czemu wybrałem właśnie tę. Wczoraj pojawił się blog, w którym to ja zadałem pytania wyżej przedstawionemu userowi.

Znajdą się tu ogółem gry, w które grałem, jak i takie, od których stronię, i muszę wytłumaczyć taki stan rzeczy. Dlatego pytania są kierowane również do was - komentujcie i wyjaśniajcie, dlaczego to w naszych wyborach się mylę :)

Rayman 3: Hoodlum Havoc HD zmierza na Xbox Live oraz PlayStation ...

1. Rayman w 3D czy Rayman w 2D?
No, widzę, że z grubej rury zaczynamy. Stanowisko większości fanów jest następujące: Raymany w 2D to oczywiście bardzo fajne gry, ale to dwójka i trójka są tymi “prawdziwymi częściami”. Lecz ja odpowiem przewrotnie - to Origins i Legends są wzorami raymanowości! Obie gry idealne, dlaczego, to już tłumaczyłem wiele razy. A dwójka i trójka są fajne, zabawne, mają super klimat, ale jednak granie w nie dziś trochę męczy. Więc raczej 2D. 

No Man's Sky otrzymał mechy | Konsolowe.info
2. Sea of Thieves czy No Man’s Sky?
Grałem tylko w to drugie. No i to jest fajna gierka, od czasu do czasu można odpalić, zobaczyć, co tam nowego, i powoli iść do zakończenia, choć grę ukończą pewnie na tym savie dopiero moje wnuki. Przepraszam, wnuki moich wnuków. Evo, stawiając ten tytuł przy Sea of Thieves, pewnie myślał głównie o multiplayerze. I pewnie w tym aspekcie SOT jest lepsze. Nie wątpię, że gra się przednio i kiedyś pewnie będzie okazja do sprawdzenia, bo produkcja nadal żyje, i ma się dobrze, wbrew temu, co mówią niektórzy. Częściej jednak wybieram singleplayera, więc werdykt: No Man’s Sky.

Halo Reach ma zostać wydane na pecety i to już niedługo ...
3. Halo czy Killzone?
W obie gry nie grałem i niestety mało o nich wiem. Chętniej zagrałbym jednak w to pierwsze. Halo zachęca stylistyką i być może fabułą. No i jest na Xboxa, a na palecie barw RGB (wiecie, od kolorków marek konsolowych) jestem gdzieś na #48f900. Do Killzona mnie jakoś nie ciągnie. Ale teraz wasza rola - jeśli dla kogoś jest to najlepsza seria świata, to może w komentarzach zachęcać do zagrania :P

Buy Mortal Kombat 11 - Microsoft Store
4. Tekken czy Mortal Kombat?
Nie chciałbym zagrać ani w to, ani w to. Serio. Nie kręci mnie nawalanie się po mordach i coraz to realistyczniejsze wyrywanie żołądków. Szczególnie gdy mowa o Mortal Kombat. Ktoś powie: “Przecież tam jest fabuła!”. Proszę, niech ta osoba się zastanowi, czy nie jest ona na poziomie gry z tej książeczki:

Uncharted. Wszystkie części serii. Która była pierwsza?
5. Uncharted czy Tomb Raider?
Wybieram Uncharted. Wiem, czemu tak wszyscy lubią tę Larę Croft, ale ten argument do mnie nie trafia ;) Od Uncharted bije za to duch wielkiej przygody i dlatego chciałbym zagrać. Zapewne obie serie są bardzo dobre, ale Uncharted wytwarza jakiś czynnik X, który mnie przyciąga. Jak już będę mieć to PlayStation (to się naprawdę stanie, obiecuję!), to zagram! Długa już ta lista “muszę zagrać”...

Wiedźmin 3 z rekordem graczy, wzrost CDP RED najszybszy w UE
6. Wiedźmin 3 czy Gothic NK?
Patrząc na tego bloga, możecie pomyśleć, że w życiu grałem w mało gier… Ależ to nieprawda, po prostu Evo wystrzelił akurat z takimi, które ominąłem ;) Więc tak, w obie nie grałem. Pytanie też trochę niefortunnie postawione, bo żeby zaliczyć Noc Kruka, najpierw musiałbym zagrać w podstawkę, dlatego powiem szerzej, o całej serii Gothic i Wiedźmin. Obie zapewne są świetne i obie chciałbym kiedyś sprawdzić (szczególnie tę drugą). A, no to właśnie odpowiedziałem na pytanie :D

Gran Turismo Mode (GT1) | Gran Turismo Wiki | Fandom
7. Gran Turismo czy Forza?
Jeśli do “Forzy” zalicza się także podseria Horizon, to zdecydowanie ta opcja. Ja lubię właśnie takie wyścigi - arcade’owe, stawiające na radość z wyścigów i z jazdy. Jeśli jednak porównujemy te “symulacyjne” (choć fani prawdziwych symulacji takie bździdełka by pewnie wyśmiali), to… i tak Forza. Grałem w jedno stare Gran Turismo, lecz stylistyka i ten cały tytułowy tryb po prostu do mnie nie trafiają. Wybieram więc Motorsport.

Switch Super Mario Odyssey - Gry na Switch - Sklep komputerowy - x ...
8. Sonic czy Mario?
Mario. Czemu? Bo Nintendo robi dużo lepsze gry niż Sega. A przecież Sonic mógłby być dużo lepszą maskotką od Mariana! No popatrzcie: niebieski, superszybki jeż luzak (jej!) czy gruby, nieporadny hydraulik (buuuu!)? No ale niestety, Sega dawno nie zaserwowała jakiejś ciekawej gry z Soniciem (choć Sonic Manii jeszcze nie sprawdziłem, być może warto), a Marian praktycznie co roku wpada do jakieś wysokobudżetowej produkcji.

Recenzja: God of War 3 Remastered | Konsolowe.info
9. God of War czy Dante's Inferno?
Szczerze, gdy pierwszy raz przeczytałem tytuł tej drugiej gry, to pomyślałem, że chodzi o którąś z części DMC - a tu takie zaskoczenie. Ale też jest to slasher, a tego gatunku raczej nie lubię. Wybieram więc God of War, a dokładniej tę ostatnią część, od slashera już dość daleką. Bo być może ta fabuła jest rzeczywiście fajna. Być może kiedyś sprawdzę. A te Dante’s Inferno mi zwisa ¯_(ツ)_/¯


10. Call of Duty czy Battefield?
Yyy… Eee… Ammm… Pomidor. 

Final Fantasy VII Remake - wyeksploatowana muzyka | Gamemusic
11. Final Fantasy czy Dragon Quest?
Final, bo DQ wydaje się zbyt japoński i zbyt zwariowany. A Final Fantasy zachęca, wiele części jest świetnie ocenianych, poza tym podobno gry z tej serii mają dobrą fabułę. Niestety nie miałem jeszcze okazji zagrać (co za niespodzianka…), ale gdy nastanie czas na zmianę tej sytuacji, wybiorę raczej te części, które mają normalną walkę w czasie rzeczywistym. Bo turówki na dłuższą metę mnie nudzą. 

Ubisoft - Far Cry 3
12. Far Cry 1 czy Far Cry 3?
Nie wiem! No może trójka, bo może klimat rzeczywiście fajny i historia tego głównego złego jest głęboka. Ale jakoś bardzo mnie nie ciągnie. Heh, za chwilę się odezwą głosy: “Hola hola, przecież jedynka to kultowa i jedyna słuszna część serii, bo przecież… [tu wasze miejsce]”.  

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy [XBOX360] UŻYWANA ...
13. Stare czy nowe Lego (te od wprowadzenia voice-actingu)?
Zapewne duża część z tutaj zgromadzonych ma ogromny sentyment do starych gier Lego. Ja także do was należę, bo tamte produkcje rzeczywiście były super. Nie zapominajmy jednak, że te nowe również są spoko (choć zdarzają się też niechlubne wyjątki). Ale przed tym, jak minifigurki przemówiły ludzkim głosem, było więcej miejsca dla… wyobraźni? Na dopowiedzenie im kwestii? Choć nie. Nie trzeba im było niczego do ust wkładać. Ich zachowanie wszystko mówiło. Tak więc - stawiam na stare. 

Lessons from 'Spider-Man': How video games could change college ...
14. Batmany z serii Arkham czy Spider-Man?
Na początek oczywista informacja - w oba nie grałem. A odnośnie której gry chciałbym tą sytuację zmienić? Chyba bardziej Spider-Mana, bo gameplay wygląda spoko, ale nie wiem, czy ma on coś do zaoferowania poza nim. Batman to stary, nieporadny dziadek i skakanie nim po budynkach w grze nie jest pewnie zbyt przyjemnie! Ale być może nadrabia fabułą. Nie wiem. Werdykt: czytanie komiksów lepsze. 

Mass Effect 3
15. Mass Effect 1-3 czy Andromeda?
Całe szczęście, że po maratonie trudnych, niejednoznacznych pytań, zaraz przed linią mety Evo zapytał mnie o coś bardzo prostego, dodając mi sił do dobiegnięcia do końca. Moja odpowiedź brzmi - trylogia! Jako że w oba… (wytrzymacie to napięcie...) nie grałem (łoł!), logiczne zdaje mi się granie w poszczególne części w tej kolejności, w jakiej były wypuszczane na rynek. A czy zagram? Pewnie! Tyle naczytałem się wypocin Smugglera w CD-Action, że po prostu kiedyś będę musiał nadrobić. Mam nadzieję, że ja też mam jakieś umiejętności zachęcania do grania w swoje ulubione gry :)

Tagi:

Oceń notkę
+ +10 -

Ten fajny koleś
Oceń profil
+ +54 -
Pieknykapec
Ranking: 226 Poziom: 59
PD: 26568
REPUTACJA: 6870