Blog użytkownika Lukasz Wrzolek

Lukasz Wrzolek Lukasz Wrzolek 16.05.2017, 17:05
Dark Souls - Lore cz.1
192V

Dark Souls - Lore cz.1

Portal ten skrywa wiele historii, toteż mam zamiar dodać kolejną - wyjaśnienie Lore Dark Souls (Proszę nie mylić z fabułą poszczególnych części). Souls posiada niezwykle skomplikowany i subtelny świat. Dla niektórych ta gra to wyzwanie, przedzieranie się od bossa do bossa, przechodzenie gry jak najszybciej, czy pokonywanie gry golasem. Dla innych jest to zwiedzanie świata i poznawanie jego tajemnic.

Początek:

Na początku świat był ogromny, ponury i jałowy. Na horyzoncie przez otaczającą mgłę przebijały sie wielkie drzewa - monumenty. Tym wszystkim rządziły smoki, które trzymały piecze nad potężnym artefaktem: Pierwotnym kryształem. Każdy smok posiadał swój własny kamień, który stanowił podstawę ich nieśmiertelności. Niestety ciężko jest znaleźć jakiekolwiek informacje o tym okresie, jedynie krążące pogłoski oraz wspomnienia dusz. Okres ten został nazwany The Age of the Ancients.

Pojawienie się pierwszego Ognia:

Kolejna zagadka Dark Souls. Nie wiadomo skąd się wziął ogień ani jak powstał. Pojawia się on nagle na dnie wydrążonego świata ogrzewając go i wnosząc ewidentną różnicę do otaczającej rzeczywistości. W tym Pierwszym Ogniu zostały odnalezione niezwykle potężne dusze Władców. Gwarantują one potężną moc osobą w ich posiadaniu co przełożyło się na dominacje w ówczesnym świecie. Jedna z nich została znaleziona przez Nito, pierwszego z umarłych (First of The Dead). Kolejna trafiła do czarodziejki Izalith, następną odnalazł Gwyn - Władca Słońca (Lord of Sunlight), a ostatnia przypadła osobnikowi znanemu jedynie z pseudonimu Furtive Pygmy. Jego dusza była słaba, migocząca, wyróżniająca się na tle pozostałych. Każdy "Władca Popiołów" chciał ziścić swoją wizję i wypalić swoje poczynania na kartach historii oraz nowej ery.

Epoka Ognia:

Lordowie zaczeli natarcie na panujące smoki, by przerwać ich bezwględną dominacje na ziemi, morzach i niebie. Rozpętała się wojna, a każdy Lord odegrał w niej odosobnioną rolę. Gwyn użył swojej mocy poskromienia żywiołu błyskawic i wraz ze swoimi żołnierzami zniszczyli smocze kamienie zapewniające smokom niesmiertelność. Izalith razem ze swoim zakonem Córek Chaosu użyły potęznego artefaktu Catalist of Izalith, żeby rozpętać wielkie burze ognia i spalić masywne drzewa pokrywające okolice będące domem smoków. Nito zaś rosprzestrzenił choroby siejąc śmierć w oddziałach, a ich ciała smoków spowiły miazmaty. Jednym wyjątkiem był Seathe the Scalelees, który urodził się bez swojego kamienia zapewniającego nieśmiertelność. Zdradził on też swój on gatunek lecząc Gwyna podczas wojny. Mimo braku nieśmiertelności, wciąż posiadał wielką wiedzę i moc oraz pożądał Pierwotnego Kryształu. "War of Fire" kończy się wraz z upadkiem ostatniego smoka oraz z początkiem nowej złotej ery. Lordowie osiedlili się w Lordranie, a ziemie te nazwane zostały ziemiami Lordów. Ludzka rasa osiedlała się wokół, zakładała miasta oraz rozprzestrzeniała. Złoty wiek nie ma określonej długości. Zakładane jest, że trwał nawet do milenium, cywilizacja sie rozwijała, ludzie rozprzestrzeniali, oraz wielbili jak i bali się swoich Lordów, którzy żyli jak bogowie w mieście o nazwie Anor Londo. Wszystko jednak się kończy...

Nadchodząca Ciemność (Darkness is coming :p):

Z nieznanych przyczyn dla Lordów ich moc zaczęła się powoli zmniejszać, a pierwszy płomień przygasać. Wizja ognia znikającego z ziemi zaczęła siać niepewność jak i panikę wśród ludzi oraz władców. Zbliżająca się ciemność zmusiła Izalith do próby rekreacji płomienia. Użyła ona potężnej magii lecz popełniając błąd uwolniła Płomienie Chaosu. Płoimenia nie dało się kontrolować, strawił on więc Siostry Chaosu oraz owinął się wokół Izalith, skażając kompletnie. Stworzyła ona obszar Kolebki Chaosu oraz nadano jej przydomek Matki wszystkich Demonów. Gwyn próbował uzdrowić Izalith i zakończyć kataklizm, lecz wkrótce przekonuje się o tym, że Izalinth jest bezpowrotnie stracona, a jego żołnierze wracają w pancerzach pokrytych czernią, znakiem skażonego omenu. Gwyn ostatecznie postanawia rozdzielić swoją moc pomiędzy potomstwo oraz opuścić Anor Londo i udać się do pierwszego płomienia by połączyć z nim duszę. Płomień znajdował się w "Kilin of the First Flame" czyli Piecu pierwszego Płomienia, miał on nadzieję przedłużyć jego żywotność karmiąc go swoją duszą. Znaczna część armii władcy podążyła wraz z nim oglądać zjednoczenie, jednak podczas połączenia zostali oni obróceni w proch, a miejsce do teraz spowite jest pustymi pancerzami walającymi się po ziemi. Gwyn przeciwstawiając się nadchodzącej ciemności nadał życie nowej klątwie, a mianowicie była to Klątwa Nieumarłych. Do teraz nie jest jednak wiadome jak owa klątwa powstała, jedno jest pewne: skutki jej okazały się katastrofalne.

Choosen Undead:

Dana osoba stająca się nieumarłym jest naznaczana tak zwanym "Darksign". Ich ciała ulegają powolnemu wyniszczeniu, a po śmierci odradzają się z Ognisk, świątyń pierwszego płomienia. Powolny proces umierania i odradzania doprowadza do przemiany człowieka w Pustego, który zaczyna być mniej inteligentny, ale za to bardziej brutalny. Normalni ludzie zamieszkający ziemie od początku bali się tych naznaczonych klątwą, zbudowali więc Azyl daleko na Północy i wysyłali tam "wybrańców", by ci czekali na koniec świata. Tysiąc lat później, po tym jak Gwyn połączył się z Pierwotnym Płomieniem naznaczeni zostają odnalezieni w Azylu i tutaj zaczynają się wydarzenia z pierwszej części Dark Souls.


Jest to zaledwie początek i podstawa Lore w Dark Souls. Pracuje obecnie nad kolejnym blogiem, który przybliży dalsze wydarzenia oraz pomoże bardziej zrozumieć świat tej świetnej produkcji. Wydaje mi się, że dana ilość informacji jest obecnie odpowiednia i nie ma sensu wrzucać wszystkiego w jeden wpis. Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi albo korekcje to chętnie je przyjmę. Blog powstaje w celach informacyjnych, więc nie może wprowadzać w błąd. Niedługo kolejna dawka Dark Souls!


Edit: Poprawione drobne błędy i literówki. 

Tagi: dark souls w pigułce Lore

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ 0 -
Lukasz Wrzolek
Ranking: 9557 Poziom: 17
PD: 991
REPUTACJA: 28