Blog użytkownika Cyckiewicz

Cyckiewicz Cyckiewicz 28.12.2016, 18:57
Seria Uncharted- Porównanie Grafiki E3 vs Finalne Wersje
575V

Seria Uncharted- Porównanie Grafiki E3 vs Finalne Wersje

Pierwszy mój wpis, traktujący o porównaniu Watch Dogs 2 E3 vs wersja finalna, zdaje się przypadł Wam do gustu. Żeby podtrzymać tą tendencję przygotowałem dla Was kolejne, tym razem dłuższe zestawienie. Przyjrzyjmy się uwielbianej przez wielu serii Uncharted.

Mistrzowie z Naughty Dog zapisali się w historii gamingu już wielokrotnie, jednak to przygody Nathana Drake'a są ich najbardziej rozpoznawalnym dziełem (no ok. można się z tym spierać – TloU).

Gry z tej stajni odznaczają się niesamowitą oprawą wizualną, która w momencie premiery gry, często podnosi poprzeczkę wysoko w sferze technicznej.

Dokładnie tak właśnie było w przypadku każdej odsłony Uncharted.

Porównajmy teraz trailery, towarzyszące zapowiedziom każdej z poszczególnych odsłon z ich finalnymi wersjami. Mam nadzieję, że zaciekawi Was to, co udało mi się dzięki temu pokazać.

 

Uncharted: Drake's Fortune – pierwsza odsłona serii, która rozkochała w sobie tysiące graczy, zadebiutowała w grudniu 2007 roku – tak, to już 9 lat od momentu, kiedy po raz pierwszy padło kultowe „Oh crap!” z ust Nate'a. O grze pierwszy raz wspomniano jeszcze w 2006 roku, jednak pierwsze konkretne informacje pojawiły się podczas E3 2007 i to właśnie materiał z tej imprezy postanowiłem porównać ze sklepową wersją.

Różnice widać gołym okiem.

 

Uncharted 2: Among Thieves – jeśli miałbym kiedykolwiek wskazać na sequel idealny, który przebija pierwowzór niemal pod każdym względem, to obok Ojca Chrzestnego 2 swój palec skierowałbym właśnie w stronę drugiego Uncha. Grafika, historia, sekwencje pościgowe (pociąg), no istny majstersztyk! Co ciekawe, jak sami zaraz zobaczycie, droga do finalnej wersji owocowała w nieustanne ulepszenia. Począwszy od pierwszego zwiastuna, zaprezentowanego podczas Spike Video Games Awards 2008, aż po zwiastun z E3 2009. Łapcie kolejne dwa porównania.

Nie wiem, czy to tylko mój umysł płata mi figla, ale materiał z VGA wydaje się lekko pociągnięty cell shadingiem...nieee, to tylko złudzenie. Niemniej jednak, całkiem spora zmiana, nie uważacie?

No to teraz rzućmy okiem na zestawienie E3 2009 vs Retail. Znajdźcie pięć różnic.

Tutaj także nie potrzeba sokolego wzroku, by dostrzec ulepszenia. Wzór do naśladowania?

 

Przenieśmy się teraz do roku 2011, kiedy to na E3 debiutuje niesamowity trailer Uncharted 3: Drake's Deception. „Trójka” jawiła się jako osiągnięcie maksimum technicznych możliwości PS3, gdzie zaprzęgnięto do działania wszystkie możliwe bajery, z szalenie promowanym wówczas 3D na czele. Gra sama w sobie okazała się godnym pożegnaniem serii z zasłużoną czarnulą, a nam nie pozostaje nic innego, jak przyjrzeć się kolejnemu porównaniu trailera z finalną wersją.

Tak, Naughty Dog nie zawiodło po raz kolejny.

 

Ok, my tu wspominamy z rozrzewnieniem klasyki z PS3, a tu zostały nam jeszcze dwie gry do sprawdzenia.

 

Uncharted: Golden Abyss – exclusive z biblioteki przenośnej konsoli PS Vita, który do tej pory pozostaje silną kartą przetargową w decyzji nabycia tej platformy. Broni się nadal świetną grafiką, unikalnymi rozwiązaniami, charakterystycznymi dla Vitkacego oraz upchnięciem formy znanej z dużych konsol, wprost do Waszych kieszeni. Cud, miód i wykopalisko!

Jeden ze zwiastunów gry zadebiutował na targach Gamescom w 2011 roku i to właśnie to nagranie użyłem w następnym porównaniu.

Tym razem, za stworzeniem tytułu nie stało Naughty Dog, zupełnie inna ekipa, która wcześniej dała nam m.in. Daxtera na PSP – Sony Bend Studio, czyli ludzie nie mniej zasłużenie przenośnym produkcjom, jak ekipa Niesfornych Psiaków na rynku konsol stacjonarnych.

Gra okazała się bardzo udana, a zauważalne na powyższym filmiku pogorszenie oprawy zrzuciłbym na niedoskonałości wyświetlacza Vity (w szczególności rozdzielczość).

 

Czas na Opus Magnum – Uncharted 4: A Thief's End. Gra, która zadebiutowała w tym roku i mogłaby śmiało służyć jako benchmark możliwości drzemiących w trzewiach PS4. Jestem przekonany, że większość z Was miała do czynienia z tym tytułem, toteż poprzestanę na krótkiej wzmiance, że to solidny kandydat do miana mojej gry roku, a jak prezentuje się w zestawieniu z zeszłorocznym nagraniem opublikowanym podczas E3?

 

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie przypadło Wam do gustu. Jak zwykle liczę na uwagi, komentarze i sugestie.

Do zobaczenia następnym razem.

Bajo!

 

Tagi: uncharted 2 uncharted 3 Uncharted 4: Kres Złodzieja uncharted drake's fortune uncharted: złota otchłań

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +6 -
Cyckiewicz
Ranking: 5638 Poziom: 25
PD: 2656
REPUTACJA: 316