Manga, Anime, Fantasy, Filmy, Seriale, Komiksy, Książki & Gry na konsole ^^

Yukikaze Yukikaze 15.12.2015, 10:08
Uniwersum gier Hyperdimension Neptunia ma już 5 lat!!!
1490V

Uniwersum gier Hyperdimension Neptunia ma już 5 lat!!!

W tym roku mija pięć latek od powstania pierwszej części gier. O przygodach bogiń konsolowych CPU oraz ich przyjaciół i walkach z potężną dawką humoru, memów i aluzjami do znanych marek, które rządzą naszym światem, kultury gier oraz piractwa.
 

-"It's NEPU TIME!" -Yukikaze

Jako, że nikt nie wspominał na PPE o tym. Jako fan gier z uniwersum Neptuni. Postanowię przypomnieć czym jest ta gra. Hyperdimension Neptunia (超次元ゲイム ネプテューヌ Chōjigen Geimu Neputyūnu) jest grą konsolową JRPG stworzoną przez studia Idea Factory, Compile Heart oraz Felistella i Tamsoft. Seria zadebiutował w Japonii w dniu 19 sierpnia 2010 roku w gry konsolowej o tej samej nazwie wyłącznie na konsole PlayStation 3. Z czasem gra doczekała się, aż trzech oficjalnych kontynuacji przygód z pierwszej części. Z czego ostania zawitała na PlayStation 4. Prócz tego wyszyło, aż pięć spin-off-owów. Trochę nie związane z serią (Ale o to można się, spierać i będzie wyjaśnione). Oraz trzy remakie trzech głównych części na konsole przenośną PS Vita. Co najciekawsze gra doczekała się, w 2013r. nawet anime Hyperdimension Neptunia: The Animation, mangi Hyperdimension Neptunia: The Animation – Hello New World (Bardzo polecam) oraz serii Light Novel. Gra zyskała dużą rzeszę fanów dzięki nawiązaniu do obecnego rynku gier na świecie i walce marek o graczy, historii branży, potężnej dawce szalonego humoru i fanserwisu oraz samym postacią bogiń CPU.

Prawdopodobnie najlepszy opening w serii.

 

War. War Never Changes…Początek.

Gra umiejscowiona jest w świecie Gamindustri, który jest podzielony na cztery regiony: Planeptune, Lastation, Lowee i Leanbox. Każdy region jest zupełnie inny od pozostałych wyglądem i atmosferą, z których każdy reprezentuje określoną nacje. Te regiony są, zamieszkane przez boginie, które zajmują się, zdobywaniem "shares" czyli coś w rodzaju poparcia oraz pozycji. Opiekują się podanymi, którzy ich wspierają. Ciągłe utarczki i walki o "shares" pomiędzy boginiami doprowadziły do wojny znanej jako…Wojny Konsol, która trwała dekadami i jest najbardziej znaną częścią fabuły oraz wyznacznikiem uniwersum. Po czym boginie postanowiły zaprzestać walki miedzy sobą i dzielić się pomiędzy nacjami "shares"…

I tak świat Gamindustri, to nic niego jak nawiązanie do firm z branży gier naszego świata, która dotyczy wszystkie nowoczesne konsole do gier wideo, w grze. Planeptune to świętej pamięci konsole SEGI. Lastation to PlayStation. Leanbox to Microsoft Xbox. Lowee to Nintendo. Każda postać występująca w Neptuni ma związek z branżą na świecie i rodzimym rynkiem Japońskich gier. Pojawią się, znane postacie z wielkich gier, najbardziej znane firmy produkujące gry np. Compa i IF oraz czasopisma zajmujące się, grami np. Famitsu. Pod postacią moe antropomorfizm słodkich dziewczyny.

 

-"I'm Neptune! I'm the CPU of Planeptune!". - Neptune

Nazwa Hyperdimension Neptunia pochodzi pierwotnie od projektu nowej konsoli SEGI, który został anulowany Sega Neptune. Będącej połączeniem Sega Mega Drive/Genesis i Sega 32X w jedną jednostkę. Pierwotnie miała się, ukazać 1994 lub 1995 roku. Jednak firma skupiła się, na konsoli Sega Saturn.

Przed Q3 2009r. Compile Heart zaczęła prace nad nowym jrpg-iem. Projektem wyglądu postaci zajął się ilustrator Tsunako osoba odpowiedzialna za charaktery postaci serii i jej kontynuacji Neptunii z myślą o współpracy z firmą partnerską. Gra pierwotnie planowano, aby posiadała trzy siostry księżniczki i bohatera. Jednak umowa partnerka została zerwana i projekt, by wywalono do śmietnika. Jednak generalnie szkoda, było wywalać gotowych projektów, więc postanowiono przeprojektować postacie oraz zamysł gry i ostatecznie grę nazwano "Neptunia". Po zakończeniu prac nad grą Trinity Universe 2009 roku ruszyły prace nad grą pełną parą.

-"Neppy! Look at this! Isn't this so much fun!? Do it with me Neppy!" –Plutia

Potężna dawka absurdalnego epickiego szalonego humoru postaci, szybkiemu tempu, połączeniu walk turowych z action RPG, fanserwisu, lesbijskich wątków oraz przytłaczającej liczbie skilly, przedmiotów, broni i opcji personalizacji kostiumów!. Razem z wieloma odniesieniami do branży oraz łamania czwartej ściany przez postaci serii (zniesienie tej granicy poprzez swoiste zachowanie się aktora lub postaci z gry komputerowej czy filmu animowanego. Zwracanie się bezpośrednio do publiczności, świadom jej obecności, lub daje znać, że wie o tym, że jest obserwowany. Najlepsze przykłady takich postaci Deadpool z Marvela i Pinkie Pie z My Little Pony). Podbiło serca fanów oraz znane imageboard-y Japońskiego 2chan i 4chan. Po przez różne memy na postawie gry oraz postacie.

Co się, stanie z wami po przeczytaniu tej topki.

 

Animacja anime Hyperdimension Neptunia: The Animation z 2013r. dolała oliwy do ognia i jeszcze bardziej zwiększyła popularność serii (Fakt fani otrzymali anime, jednak samo w sobie jest chodzi o fabułę jest słabe i tylko humor ratuje serie). Fabułę zaczerpnięto z Hyperdimension Neptunia Victory i dwóch pierwszych części.

Np. w anime autorzy animacji naśmiewali się, z działania Kinecta do Xboxa.

Jednak najwięcej anime zyskała dzięki, pojawieniu się z trzeciej gry. Bogini CPU Plutia oraz jej transformacji w Iris Heart (Dla osób nie wtajemniczonych Plutia to najniebezpieczniejsza i hardcorowa postać w całej serii. Choć jej normalna postać ma prawie normalne zachowanie. Jednak po transformacji zamienia się, w dominematrix powodującą przerażenie wśród innych postaci serii).

Całe zajście w anime.

 

-"Your casual gaming mantra shines through, whereas my vigilant MMO training gives me infinite stamina!" –Vert.

Jak wspominałem na początku uniwersum składa się, na cztery główne części:

Hyperdimension Neptunia

Hyperdimension Neptunia Mk2

Hyperdimension Neptunia Victory

Megadimension Neptunia VII

 

Trzech reameków na konsole PS Vita:

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 2: Sisters Generation

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3: V Generation

 

Oraz pięciu spin-off-owów:

Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection

Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart

Hyperdimension Neptunia U: Action Unleashed

MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombie

Hyperdimensional War: Neptune's Platoon vs Sega Hard Girls

Choć spin-off niby nie są, kanoniczne. To jednak Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart posiada wiele nawiązań do poprzednich głównych serii tak samo Hyperdimension Neptunia U: Action Unleashed. I trudno je, nie nazywać nie związane z głównym uniwersum. Żeby było ciekawiej Hyperdimension Neptunia Victory podróżujemy do Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1.

 

-"Here Mr. Monster! Don't be shy." –Compa

Na rok 2016 zapowiedziano, aż dwie gry na rynek zachodni. Mamy otrzymać upragnioną przez fanów czwartą część z głównej serii Megadimension Neptunia VII na PS4.

Oraz spin-off na konsole przenośną PS Vita  MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombie.

 

Wszystkie komentarze mile widziane^^

Pozdro i do następnego razu.

  W przyszłym roku topka z najlepszymi postaciami z serii Hyperdimension Neptunia ^^

Tagi:

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +24 -
Yukikaze
Ranking: 3451 Poziom: 30
PD: 3953
REPUTACJA: 2046