Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

BLOG
550V
Osz Ty klocku, chcesz się bić?
Bankai84 | 08.05, 22:48

Cześć. Witam ponownie i serdecznie. Miał być to z założenia blog chwalący kilka funkcji z X klocka, ale przez kilka sytuacji będzie odwrotnie. 

 

Jak już wszyscy wiemy (bądź na pewno większość) nowy Xbox ma kilka fajnych funkcji, które sprawiają, że granie na nim sprawia dzięki temu wiele frajdy i przyjemności. Ale kiedy na papierze wygląda to fajnie i zachęca, to w rzeczywistości już nie zawsze jest tak kolorowo. Opiszę kilka z nich, i dorzucę co mi się nie podoba.

-Fps Boost: 

Bardzo fajne rozwiązanie gdzie starsze tytuły dostają drugie życie, ALE sporo tytułów traci wtedy na wyglądzie. Ulepszenia do One X Enchanced idą się... Gry działają i wyglądają hmm powiedzmy, że nadal przyzwoicie, ale często i gęsto mamy 900p! Tak 900p,serio? Nie można było tego jakoś inaczej rozwiązać? Chociażby skromne Full HD, albo jakieś skalowanie do 1440p. Ja wiem, że jest wtedy płynnie i aż chce się grać, ale w niektórych tytułach jednak widać to na dzień dobry, a tym bardziej na telewizorze 4k. Wielka szkoda, że nie jest tak pięknie jak mówią. Dla przykładu podam:

-Ezio collection bardzo fajnie teraz działa i niższa rozdzielczość w tym przypadku nie rzuca się w oczy. 

-Assassin's Creed 3 Remastered. Tu jest nie za wesoło. Widać jak na dłoni niższą rozdziałkę, obraz nie jest ostry i wyraźny. 

- Assassin's Creed Rogue Remastered. Chyba jedyny szpil, który przyjął funkcję fps boost tak jak to powinno wyglądać. Piękne 4k i 60fps. Wzorowy HDR. Bajka. 

-Dishonored i Dishonored Death Of The Outsider. Tutaj elegancko wszystko, nic nie mogę zarzucić. Swoją drogą, świetne gry. 

-Shadow Warrior 2. Bardzo dobrze. Płynnie i ładnie. 

-Prey. 60 klatek robi robotę. A oprawa i dziś robi wrażenie. 

-FC5 i New Dawn. Źle. Cały czar z podrasowanych wersji z One X prysł. Tu wyjątkowo zostałem przy 4k i 30fps. 

-Dead Island DE. Super. W końcu płynnie i gra się bardzo przyjemnie. Jest również na czym oko zawiesić. 

-Watch dogs i Watch Dogs 2. Średnio. Paradoksalnie mam obydwie gry również na PS5 i tam mi się w nie gra przyjemniej. 

Także jak widzicie, funkcja fajna, fajnie, że jest, ale nie zawsze spełnia ona swoje przeznaczenie. Dla niektórych tytułów wręcz zbawienie, a dla innych utrapienie. Taka loteria. 

 

-Wsteczna kompatybilność:

Opcja która zadecydowała w pewnym stopniu o zakupie Series X. Wiele wspaniałych tytułów z dwóch...wróć trzech poprzednich generacji konsol MS. Z przyjemnością nadrabiam zaległości. ALE,  dużo tytułów, które mnie ominęły i chciałbym zagrać nie ma. Przez co muszę jeszcze trzymać X360. Nie obraził bym się, aby pewne rozwiązania były przez chmurę. Grałbym. 

 

-Sklep Microsoftu:

-Często błędne informacje w postaci dostępnych języków w grze. Pisze, że obsługuje nasz, a po kupnie i instalacji okazuje się, że nie ma. NIMA i nic nie zrobisz. I w ogóle rzadziej cyfrowe tytuły posiadają rodzime napisy, aniżeli u konkurencji. Do tego również, ciężko znaleźć ogólnie jakiekolwiek informacje, czy dana produkcja ma nasz język. Poprawia się trochę z najnowszymi grami, ale koniec końców nie jest w tym aspekcie kolorowo. Ostatnio sklep nie wyświetla promocji na gry. Pisze że błąd i żeby wrócić później. 

-Chcesz pobierać grę ze sklepu i jednocześnie grać? Żaden problem, ALE wtedy szybkość pobierania wybranego tytułu to śmiech na sali. Albo grasz i nic nie pobierasz, albo pobierasz i nie grasz. W innym wypadku będziesz czekał i czekał i czekał. Aż się pobierze. Tego problemu nie ma u konkurencji. 

-Ostatnio takie obroty dostał wentylator, że aż się wystraszyłem. Myślałem że klocek zaraz poleci w siną dal. I to nie pierwszy raz taka sytuacja. Narazie nie wiem o co chodzi, muszę bliżej przyjrzeć się sprawie. 

 

-Pad. Tak chwalony przez większość graczy, a jeśli chodzi o przyciski to są za głośne. Tragicznie głośny pad! Kupując elitke też nic nie pomogło. Nie podoba mi się to. Przez to nie gram dużo w późnych godzinach nocnych. A wiem, że może być nie słyszalny, czego przykładem jest wzorowy pad od PS5.

 

-Pucharki, osiągnięcia, achivki czy jak tam zwał. Kiedy wpadają w trakcie gry, to zasłaniają mi część napisów, przez co często omijają mnie niektóre dialogi. No w lichym miejscu wyskakują. Niby szczegół, ale daje się we znaki. I nie raz i nie dwa. Ewidentnie do poprawy/naprawy Panie Fylypie. 

 

-Nagminny problem z zewnętrznymi dyskami HDD. Nie wiem u jak wielu graczy ten problem występuje, ALE u mnie bardzo często gubi, rozłącza dyski twarde, podpięte na kablu. Grając w jakąś grę, po prostu wyrzuca mnie z gry, a za chwilę pojawiła się komunikat, że dysk zewnętrzny jest gotowy do użytku. Z czasem problem był tak częsty, że tytuł w który najwięcej grałem, przenosiłem do pamięci wewnętrznej. Teraz jakoś się z tym uspokoiło i mam nadzieję ,że już tak zostanie. 

 

-Konsola od czasu, do czasu lubi gubić sygnał HDMI. Pomaga ponowne uruchomienie. 

Pozatem sprzęcik miodzio. Nie żałuję ani złotówki. ALE o zaletach i to co uwielbiam w innym blogu :) ciekawostka- pierwszą moją płytę z grą włożyłem oczywiście odwrotnie! Myślałem, że nie działa napęd.

Wierzę, że działanie sklepu, pobieranie, przejrzystość informacji da się naprawić, jednocześnie mam pewne obawy co do kontrolera. Może i kiedyś wyjdzie tam lepsza rewizja, ale wiązać będzie się to z kolejnym zakupem, co uważam za nonsens. Ulepszenia gier i dodawanie kolejnych tytułów do WK, z tego co wiem też już zakończone. No cóż nie można mieć wszystkiego. A co pokaże przyszłość? Mam nadzieję, że już tylko same zalety, iż maszynka ma potencjał. 

A u Ciebie jak to wygląda? Jest coś co się nie podoba, można by było poprawić, inaczej rozwiązać? Podziel się proszę Swoimi doświadczeniami. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

P.S.  Przychodzi mucha do baru i mówi -

Poproszę dwie porcję gówna z cebulą

-tylko tak nie za dużo cebuli żeby mi z mordy nie śmierdziało.

Czy wie ktoś jak się podnosi na pięcie?

Ostatnio dziołcha mówi do mnie " bujaj się " no to poszedłem grać w Spider-Mana :)

P.S 2. Jeśli ktoś zna jakieś rozwiązania, które pomogą w problemach omawianych w blogu, chętnie skorzystam. 

O czym chciałbyś poczytać kolejny blog?

:Ogólnie z grubsza o PS5.

:Moi ulubieni twórcy gier.

:Społeczność graczy. 

Twoim zdaniem

Nie wszystko złoto co się świeci
66%
Dużo do ideału nie brakuje
66%
Jest kilka mankamentów
66%
To się wyteguje i będzie miód, malina
66%
Ja tam nic nie wiem
66%
A o co chodzi?
66%
Pokaż wyniki Głosów: 66

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych