Blog użytkownika Bankai84

Bankai84 Bankai84 22.04.2020, 12:26
Xbox One. Jak jest naprawdę. Czy warto?
197V

Xbox One. Jak jest naprawdę. Czy warto?

Xbox nie ma gier,ma gorszą grafikę 900p, nigdy go nie kupię. Tak można ostatnio usłyszeć w komentarzach. Czy zatem naprawdę jest tak źle? Oczywiście że nie i o tym dlaczego postaram się wam opisać.

Nie wywyższam żadnego ze sprzętów, które posiadam jednego nad drugim,trzecim. Staram się czerpać jak najwięcej z tego co każdy ma do zaoferowania. A wszystkie one mają zupełnie co innego. Niestety posiadając tylko jeden z nich,omija Cię wiele przyjemności, których nie doświadczysz nigdzie indziej. Oczywiście działa to w dwie strony,a ja chciałbym się podzielić tym co przekonało mnie do decyzji wejścia w posiadanie właśnie Xbox One. I dlaczego Ty mógłbyś także się zdecydować. A więc co takiego wyjątkowego dostaniemy?

Xbox Game Pass.

Najlepsza obecnie usługa dla graczy na rynku. Za nie dużą opłatą możesz zagrać w jeszcze ciepłe i świeże gry AAA, które zostały dobrze przyjęte i mają wysokie oceny. Można świetnie się bawić, oszczędzając przy tym mnóstwo tuptuszków. Do tego wszystkie gry na wyłączność od Microsoftu są tam na stałe i nie musimy się martwić o ich zniknięcie z usługi . I tak są właśnie takie i nawet jest ich tam łącznie sporo , wbrew temu co mówią w  internetach. Malutkim problemem może okazać się tylko to, że gry od wydawców trzecich znikają za jakiś czas i to, że musimy jakoś Sobie zorganizować na wszystko czas. A jeśli już się uda to hulaj dusza..Każdy znajdzie coś dla Siebie. Tytuły mniejsze, większe,indyczki. Nie należy zapominać także, że każda nowa gra wydana przez Xbox Studios wpada do oferty w dniu premiery,a zapowiada się na to, że szykuje się w najbliższym czasie sporo takich produkcji. 

Wsteczna kompatybilność.

Drugi z mocnych argumentów, który może przekonać Cię do wejścia w posiadanie ów konsoli. Na dzień dzisiejszy ponad 600 tytułów zgodnych z programem. Możesz nadrobić zaległości w wielu wspaniałych grach w które nie dane było Ci zagrać w poprzedniej generacji. Bez zbędnych dodatkowych kabli, tylko jeden sprzęt. Do tego gry w pudełkach dziś są naprawdę bardzo tanie i jest w czym wybierać. Sam mam sporą część biblioteki i w miarę możliwości nadrabiam wszystko na spokojnie z dozą ogromnej satysfakcji, zastanawiając się jak mogło mnie tyle świetnych tytułów ominąć. Wkładasz płytkę z grą, czekasz chwilę na pobranie się dodatkowych pików i możesz zaczynać. Można też zakupić wersje cyfrowe, ale chciałbym żebyś wiedział, iż nie wszystkie są tam też dostępne.A do tego jeśli ktoś woli pudełeczka,to wręcz czysta przyjemność.

Infrastruktura online Xboxa, gdzie możemy grać przez sieć internetową, kupować promocyjnie gry, pobierać, łączyć się i rozmawiać ze znajomymi. Usługa jest bardzo szybka i stabilna. W porównaniu do innych dostępnych na rynku z moich doświadczeń wynika, iż jeśli chodzi o pobieranie gier, jest to około 50% różnicy w szybkości. Również grając w gry multiplatformowe, czuć stabilniejsze połączenie.Nie mam się do czego przyczepić i jestem ogromnie usatysfakcjonowany.

Sama konsola jako sprzęt.

Chłodna i cicha praca w każdych warunkach. Ładne i cieszące oko gry, niezależnie którą wersję wybierzesz. Dodatkowo tytuły z programu wstecznej, są dodatkowo upiększane pod względem wizualnym. Plus przyjemny i mogący się podobać design, pasujący do każdego mieszkania/domu. No i do tego jeszcze dochodzi najlepsza szuflada/tacka na płyty z grami, z którą miałem styczność. 

Controller Xbox One.

Prawdopodobnie jeden z najlepszych na rynku pod względem wygody użytkowania,egonomii i nie męczący dłoni. Nawet przy kilkugodzinnych sesjach nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Posiada także sporo ciekawych funkcji i jedne z najprostszych i najszybszych możliwości zrobienia zrzutu ekranu z gry.

Forza Motorsport.

Forza Horizon.

Seria gier wyścigowych, samochodowych. Uczta dla fanów motoryzacji i jedna z najważniejszych, najciekawszych i najpopularniejszych marek na Xbox One. Nie ma takiej drugiej na rynku. A do tego mamy kilka tytułów do wyboru do koloru z każdej z serii. A każda jest na swój sposób wyjątkowa.

Halo Master Chef Collection i Halo 5.

Zestaw wyjątkowych tytułów z gatunku S-F FPS. Kultowe już gry z ciekawymi i wspaniale zaprojektowanymi światami, oferujące nie zapomniane wrażenia. Mnóstwo godzin ponad przeciętnej zabawy i oryginalnych historii.

Gears Of War.

Seria aż sześciu części dostępnych na konsoli Microsoftu plus kilka dodatków. Jedna z najlepszych strzelanin na rynku z dawką humoru i świetnego gameplayu. Do tego w ramach usługi XGP wszystkie wymienione tytuły dostępne od ręki za darmo.

Podsumowując. Jak jednak widzicie nie jest to prawda, że konsola od zielonych nie ma nic,co mogło by przyciągnąć do omawianego sprzętu. Jest tego sporo i każdy powinien znaleźć coś dla Siebie. Mając także na uwadze najmocniejszą wersję Xone X, dostajecie także najlepiej wyglądające na tej generacji gry multiplatformowe. A jeżeli ktoś będzie miał w ogóle pierwszy raz styczność z konsolą Microsoftu, to czeka go wiele wspaniałych tytułów jak:

I kiedy już wybierzcie swoją pierwszą, bądź kolejną konsolę, życzę wam wspaniałych i wyjątkowych w chwil z grami, usługami i poznawaniu nowych graczy. Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłem przy wyborze :) Ja nie żałuję ani minuty :)

Tagi:

Oceń notkę
+ +19 -

Bo wszystkie konsole fajne są.
Oceń profil
+ +243 -
Bankai84
Ranking: 264 Poziom: 57
PD: 24057
REPUTACJA: 6893