Blog użytkownika Bankai84

Bankai84 Bankai84 11.04.2020, 16:09
Moje top 10 gier obecnej generacji.
421V

Moje top 10 gier obecnej generacji.

Oto moja subiektywna lista, która może się oczywiście jeszcze zmienić, ponieważ czeka nas jeszcze kilka świetnie zapowiadających się premier. Nie mniej na ten moment jest ona jaka jest. Zapraszam.

Wiem że u każdego mogą to być inne tytuły, każdy ma inne gusta i lubuje w różnych gatunkach. Ja przedstawię te, które bawiły mnie najbardziej intensywnie i których długo nie zapomnę.A więc zaczynamy.

Dying Light.  Najlepsza jak dotąd gra od Techlandu. Dobra historia i wyjątkowy klimat. Harran który wygląda wręcz fantastycznie. Zombie czyhające na każdym kroku. Kilkadziesiąt wspaniale spędzonych godzin,a jak by tego było mało to mamy ogromny dodatek The Following, który wielkością mógłby zostać spokojnie dużym osobnym tytułem. Na horyzoncie czycha część druga, więc jeśli ktoś jeszcze nie miał przyjemności, to teraz jest ku temu uzasadniona okazja.

Death Stranging.  Dzieło, które nie każdemu może podejść od początku. Ja wiedziałem kto grę robił i w świadomości miałem to z czym będę miał do czynienia. I nie zawiodłem się pod żadnym względem. Niesamowita historia, piękne krajobrazy,istna karuzela emocjonalna. Tytuł inny niż wszystkie co jest tutaj ogromnym plusem. Like (lajki) które będę długo wspominał, dawały mi sporo radości i motywacji. Jedna z niewielu gier o której można dyskutować godzinami. Kojima to geniusz.

Spider-Man 2018. Insomniac Games stworzył jedną z najlepszych o ile nie najlepszą, jak dotąd grę w uniwersum pająka. Spędziłem w niej kilkadziesiąt wspaniałych godzin. Co chwilę podziwiałem wspaniale wykonany Manhattan. Z góry jak i z dołu. Zebrałem wszystkie plecaki i dawało mi to ogromną satysfakcję. Przygodówka od mistrzów gatunku nie do podrobienia. Doceniam dubbing i opowiedzianą historię. Szybko nie zapomnę tej przygody,a czekają mnie jeszcze nie gorsze dodatki.

Assassin's Creed Oddysey.  Można nie lubić Ubisoftu i mieć dość ogromnych światów, jednak w tym tytule udała się większość rzeczy, która sprawiła że bawiłem się wyjątkowo dobrze jak na tak ogromny świat. Świat, który robi wrażenie na każdym kroku, który chce się zwiedzać i odkrywać każdy zakamarek i znacznik na mapie. Nawet pomimo upływu kilkadziesiąt godzin,nie czułem zmęczenia, wręcz przeciwnie chciałem dalej poznawać historię i eksplorować najlepiej wykonaną Grecję w historii gier wideo. Uwielbiam takie klimaty i chcę jeszcze wrócić,aby poznać dodatki.

Halo Master Chef Collection. Oczywiście nie wszyscy muszą lubić laserki i blasterki:) ale ja nie mam z tym żadnych problemów. Kocham to uniwersum od pierwszej styczności. A że miałem ją dopiero na tej generacji,to mogę cieszyć się ogrywaniem ich pierwszych tytułów z poprawionym wyglądem. Wspaniała rzecz, gdzie w trakcie gry możesz przełączyć tryb i zobaczyć jak to"kiedyś było" Fantastyczne światy i wyjątkowe historie. Master Chef rzondzi :) Czekam z niecierpliwością na następną odsłonę tej oryginalnej serii.

Forza Motorsport 6. To co fani motoryzacji lubią najbardziej. Najlepsza odsłona. To w tej części spędziłem za kółkiem najlepsze chwile. Przykuty do telewizora na długie godziny. Mało jest dziś wyścigów potrafiących dostarczyć tyle emocji, wrażeń i miodnej zabawy. A pozatem mamy wybór kilku innych wspaniałych części, których nigdy nie będzie za dużo. Na torach zamkniętych,jak i w otwartych światach. I to jest właśnie piękne w tej serii.

Red Dead Redemption 2. Cudowny dziki zachód i jego wykonanie. Przywiązanie do detali i smaczki nie spotykane nigdzie indziej. Rewelacyjna narracja i przedstawiona historia. Jedna z tych gier,na którą musimy czekać latami, ale jak już się pojawi to czapki z głów. Wciągnęła mnie niemiłosiernie i nie chciała szybko wypuścić. Odwdzięczyłem się chłonąć wszystko do ostatniej kropli i doceniając tytaniczną pracę włożoną w ową produkcję. R-e-w-e-l-a-c-j-a i kwintesencja grania w gry :)

Metro Exodus. Wymagająca gra z pięknym pół otwartym światem, uwielbianą przeze mnie eksploracją,dreszczyku emocji i satysfakcjonującym strzelaniem. Ot całe Metro.Oczywiście jest jeszcze tutaj wciągająca historia i wyśmienite lokacje, które są świetne zaprojektowane i wyglądają naprawdę zacnie. Spędzone wiele wspaniałych godzin ,a jeszcze przede mną z tego co słyszałem bardzo dobre dodatki. Nie mogę się doczekać na powrót do tego klimatycznego świata.

Uncharted 4. Serię cenię jak mało którą. W tej części bawiłem się absolutnie rewelacyjnie i nigdy nie zapomnę wykreowanego świata, który robi niesamowite wrażenie pod kątem wizualnym. Ciekawa historia,jedni z najlepszych bohaterów w ogóle i historia, którą chce się pchać do przodu. Techniczny majstersztyk i miód wylewający się z przygody to jedno z najlepszych przeżyć tej generacji. Ciężko będzie zapomnieć. To tytuł ekskluzywny o którym można powiedzieć, że naprawdę nim jest.

Doom 2016. FPS w staro szkolnym cudownym stylu. Ogromnie satysfakcjonujący i dynamiczny. Nie sposób się oderwać. Jeden z tych tytułów, który nie prowadzi gracza za rączkę. Nie powstaje też tak ciężko jak by się tego chciało. Cieszę się że zagrałem i przeżyłem niesamowite chwile. A następca podobno jeszcze lepszy :) Więc zapowiada się, kolejna epicka seria, którą zapoczątkował właśnie omawiany tytuł. Jestem z tego niezmiernie zadowolony i usatysfakcjonowany.

A Tobie jakie gry przypadły najbardziej do gustu w mijającej już niestety generacji, swoją drogą ciekawą i wyjątkową. Masz jakieś swoje ulubione serie,produkcje, które zapadły Tobie w pamięć? Chętnie poczytam co zrobiło na was wrażenie i zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

Tagi:

Oceń notkę
+ +21 -

Bo wszystkie konsole fajne są.
Oceń profil
+ +241 -
Bankai84
Ranking: 263 Poziom: 57
PD: 23982
REPUTACJA: 6877