Blog użytkownika GameLike

GameLike GameLike 18.11.2013, 14:42
Pokój gracza
1348V

Pokój gracza

Od zawsze marzyłem o własnym kącie, który przeznaczyłbym tylko i wyłącznie na hobby. W młodości miejsce było, ale brakło kasy. Teraz jest kasa, ale brak miejsca. Jak żyć Panie Premierze?

Chyba przez magazyn PE stałem się fetyszystą, który z uporem maniaka walczy z wystającymi przewodami, kablami i innym gównem. To zasługa HIV'a, która męczy za każdym razem, kiedy zobaczy jakąś przeszkadzajkę na zdjęciu. 


Aktualnie mam do dyspozycji ''narożnik'' pokoju o wymiarach ok. 3m z obu stron. Na ścianie umieściłem dwa TV 32'' (muszę mieć dwa, żeby się z żoną nie zamordować o miejscówkę) oraz stylową pólkę na gry. Oczywiście WSZYSTKIE przewody schowane, ale to nadal nie ten poziom, który chce osiągnąć.


Aktualnie szukam nowych rozwiązań i tutaj chciałbym rozpocząć dyskusję- jakie pomysły na HC Room?

Mam małą powierzchnię do zagospodarowania a dość dużo sprzętu. Dwa TV, 3 konsole (xbox 360, wii i niedługo ps4 mam nadzieję) oraz 1 PC (podłączony do TV przez hdmi). Generalnie szukam pomysłu na jakąś wiszącą szafkę na konsole. Typowe stoliki RTV odpadają, tym bardziej jakieś szklane. Zwyczajna półka także nie bardzo. Ma ktoś coś takiego? Wielkie dzięki za ew. linki z pomysłami.

Wiele stron pokazuje albo naprawdę nieziemskie pokoje (wypasione nagłośnienie, stylizowane fotele, osobne pomieszczenie), albo bardzo przeciętne (meble rodem z PRL, wystające przewody, konsole jedna na drugiej).


Drugim zagadnieniem jest podświetlenie za TV-czy rzeczywiście lepsze niż żarówki? Koszt LED'ów wraz ze sterownikiem i zasilaczem to ok. 50zł/szt (2mb do TV w zupełności wystarczą).


Tutaj poruszyłem kwestię mojej półki, jeżeli kogoś to interesuje. Zamiast kupić to gotowy projekt zabrałem do stolarza i bardzo tanio mi takie coś wykonał. Wygląda naprawdę świetnie.


PS: Co to znaczy HC Room konkretnie? Nawet wujek google nie wie. Wiele osób twierdzi,że od HardCore Room, ale czy na pewno?

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +2 -
GameLike
Ranking: 3452 Poziom: 32
PD: 4993
REPUTACJA: 666