Darcko mówi...

...czyli gadanie, gadanie i gadanie...

Darcko Darcko 06.07.2013, 00:26
"Dziwny" język graczy
1039V

"Dziwny" język graczy

Gracze nie gęsi, swój język mają! Jednakże dobra komunikacja międzyludzka wymaga znajomości języka obcego, a w tym pomagają nam korepetycje, kursy(fizyczne i internetowe) oraz… słowniki.

Kolejna historia z (mego) życia wzięta: z moją kuzynką wybijamy przeciwników w Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Co-op w trybie offline. I nagle kuzynka pyta mnie: „Kto to jest casual? Bo ja kiedyś to słyszałam i to dotyczyło grania.” Już chciałem powiedzieć jej, że to inaczej „gracz niedzielny”, ale zaświeciła mi się w głowie czerwona lampka: „Skąd ja to wiem?” I doszedłem do wniosku, że ja po prostu tego nie wiem. Czternaście lat wymiatałem na komputerze, a teraz, gdy kupiłem konsolę, okazuje się, że pewnie słowa dotyczące świata gier, są dla mnie niezrozumiałe. Nic dziwnego, w końcu grałem, grałem, grałem, z ludźmi nie gadałem, o grach mało czytałem. Czytając PSX-a miałem nadzieję, że uda mi się wyłapać coś z kontekstu i udało się, ale w niewielkim stopniu. To za mało. Ja chcę mieć stuprocentową pewność, że słowa, które używam, są jasne i oczywiste. Dlatego Was proszę o pomoc, urzytkownicy PPE. Nie będę szukać odpowiedzi na Wikipedii, ani nigdzie indziej(no jedynie na PPE). Chciałbym poznać wasze rozumowanie słów z języka graczy, wasze opinie i wasze definicje.

 

A zatem przedstawiam listę gończą słów, które moim zdaniem powinien znać każdy gracz, a nie dla wszystkich są zrozumiałe. Jakby co, to do razu informuję, że cześć tych słów rozumiem, ale dla „przeciętniaka” to czarna magia. So... Wanted:

 

Casual

Spoilery

Polygon i motion capture

RPG i jRPG (ja nie żartuję, dokładniej czym różnią się od innych gatunków?)

Skrypty (skojarzyć z NFS: The Run)

Cover system

QTE

CES i E3 (proste, ale dokładniej: gdzie? kiedy? co jest pokazane? i po co? Banalne dla graczy…)

Produkcje AAA

Framerate (Castlevania Lords of Shadow: Mirror of Fate, Code of Princess)

THQ

DLC i patch

Cosplay

DRM

Indie games

Hardware

FPP i TPP(nie wyjaśnienia, a rozwinięcie skrótów)

 

Niech każdy, kto chce, wypisze swoje własne lub profesjonalne definicje i wyjaśnienia podanych słów, wszystkich lub tylko wybranych – do wyboru. Nie bójcie się ujawnić swoich poglądów, każdy ma prawo rozumieć te słowa na swój sposób.

 

Pewnie część z Was śmieję się, że nie znam tak banalnych słów i dziwią się, że nie napisałem "konsola". Zrozumiem waszą reakcję, jeśli wśród użytkowników PPE znajdzie się choć jedna osoba, która zna wszystkie języki świata! Czy to możliwe, żeby komuś był obcy język obcy? A czy to możliwe, by ktoś nie znał języka graczy?

Tagi:

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ 0 -
Darcko
Ranking: 2551 Poziom: 32
PD: 5002
REPUTACJA: 173