Blog użytkownika Konio007

Konio007 Konio007 28.02.2015, 16:16
Przyszłość gier VideO
293V

Przyszłość gier VideO

Witam na moim blogu. Na którym to opiszę pokrótce; "Przemyślenia na temat Gier Video".

To co tu napiszę, to są tylko moje spostrzeżenia i przemyślenia na temat przyszłości gier video. "Agumented Reality, tzw. Rozszerzona Rzeczywistość"

 

Gry zmierzają coraz śmielej w kierunku połączenia dwóch światów, tego rzeczywistego z tym wirtualnym. Na dzień dzisiejszy twórcy konsol eksperymentują z tzw. Agumented Reality, czyli rzeczywistością rozszerzoną. Przykładów gier wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną jest "narazie" co prawda mało i niezbyt wymagające dla normalnego gracza. Mogę wymienić nie które z nich, a o to one: Ivizmals, Eye Pet, Eye Toy, Eye of Judgement, Wonderbook. Opisywać tych gier nie zamierzam, ponieważ można znaleźć opisy tych gier na różnych portalach bądź czasopismach poświęconych grom video. Mi natomiast brakuje miejsca by je wszystkie opisać. Ktoś może powiedzieć że są to popierdółki dla dzieci, ale ja jak dla mnie to jest dopiero początek eksperymentu z rozszerzoną rzeczywistością i mogę dać sobie rękę uciąć, że twórcy konsol pójdą o krok dalej w tym temacie.

 

"Technologia Kinect"

 

Producenci konsol eksperymentują teraz z kontrolerami ruchu i tutaj widać początek dobrego rokowania na przyszłość. Widać to na przykładzie gier, które co prawda nie pokazują potencjału jakie dają kontrolery ruchu. Na przykładzie Kinect'a moża napisać, że Microsoft zmarnował potencjał drzemiący w tym wynalazku na początkowych prezentacjach Kinect prezentował się wyśmienicie, pod każdym względem. Ale coś poszło nie pomyśli producenta Kinect'a i mamy gry jakie mamy. Może Kinect 2.0 na XONE pokaże na co go stać. Wrócę jeszcze do Xboxa 360 i Kinect'a. Gdy poraz pierwszy Microsoft prezentował swój wynalazek, Zaprezentowali wycinek pewnego projektu o roboczej nazwie.

 

"Project Milo"

 

Miał to być pokaz możliwości Kinect'a, który prezentował jakiegoś dzieciaka i który w założeniach miał reagować na wydarzenia którego by gracze mieli wpływać np. Gdy gracz podaje mu kartkę papieru i mówił mu co ma napisać lub narysować, on natomiast miał to zrobić. To tylko wycinek tego co ten projekt mógłby uczynić, ale Microsoft projekt skasował bez żadnego wyjaśnienia. Cały ten projekt prezentował się rewelacyjnie na ekranie, gdyby tak wszystkie gry tak się prezentowały, byśmy mieli rewolucję w przemyśle rozrywkowym. I tutaj chcę wymienić parę gier z różnych gatunków na przykładzie których ten pomysł by się nadawał nadwyraz doskonale. Na początek weźmy gatunek wyścigów, przy którym byśmy sterowali gestami rąk by skręcić kierownicą, a nogami manewrować pedałami: gazu, hamulca i być może i sprzęgłem. A żeby się rozglądać gdzie znajdują się przeciwnicy, byśmy poruszyli w stronę bocznych lusterek. To wszystko co mogę napisać na temat gier wyścigowych i zajmę się gatunkiem gier rpg. Ten gatunek byłby nadwyraz wymagający, jeśli chodzi o możliwości Kinect'a i dla gracza. Sensory wbudowane w Kinect'cie dobrze można wykorzystać jako iluzję wymachu mieczem, im silny wymach tym silniejsze cięcie. Bądź wykorzystać też sensor do do obrony tarczą, do rzucania czarów, czy nawet do użycia łuku. Np. do wyjęcia strzał z kołczana i naciągniecia łuku. To tyle jeżeli chodzi o gatunek gier rpg. Sensor Kinect dość dobrze nadawałby się także i do innych gatunków np. shooterów, gier przygodowych, survival horror, platformowych i bijatykach. Po krótce objaśnię funkcje które Kinect może symulować w tych gatunkach; Zacznę od gatunku platformowego, jeżeli chcemy przezkoczyć nad przepaścią robimy to za pomocą podskoków, tak samo jak chcemy ubić przeciwnika to machamy rękoma. Kinect do gier przygodowych typu point&click nadaje się jako zastępstwo kursora, by podnieść jakiś ważny przedmiot, sięgamy po niego. Tak samo jak chcemy otworzyć drzwi lub szafki, naśladujemy ruch otwierania, tak jak do czytania książek i dokumentów. W gatunku jakim jest Survival horror Kinect ma większy potencjał. Do poświecenia latarką by odgonić ciemność, udajemy że to robimy, najważniejsze jest w survival horrorach chodzenie po lokacjach, bądź zrobienie uniku. By to zrobić np. można by poruszać nogami w miejscu. Nie można zapomieć o używaniu broni, ponieważ ta czynność jest często wykorzystywana podczas wędrówki po świecie danej gry w tym gatunku. Dobrym patentem by była możliwość użycia broni palnej, za pomocą udanego pociągnięcia za spust broni i jednoczesnego wycelowania na cel. W Survival Horrorach nie których jest możliwość prowadzenia pojazdów, ale o tym wspomiałem w innym gatunku ile to frajdy daje prowadzenie pojazdu za pomocą kontrolera ruchu. I na tym skończę temat Kinecta. Ten tekst powstał w 2011r. i nie które fakty mogą się przedawnić.

 

"Technologia Morpheus"

 

W przyszłości może okazać się że rzeczywistość rozszerzona - "Agumented Reality" może przynieść wymierne korzyści w postaci gogli z możliwością obrazu przestrzennego na tym polu narazie eksperymentuje Sony z swoim projektem "Morpheus". Mam wielką nadzieję że ten projekt wraz z kamerką Sony może pozytywnie zaskoczyć rozgrywką o nie spotykanych możliwościach na tle gier video. Może rozwinę ten temat nie co później, a teraz zajmę się czymść innym co miałem na myśli. Czyli żeby była możliwość jednoczesnego przesyłania obrazu z jednoczesnym przesyłaniem sygnałów zmysłowych typu np. dotyk, smak, zapach. Których dotąd nie były stosowane w elektornicznej rozrywce, z powodów czysto trudnych do okiełzania przez uwczesne jak i te najnowsze urządzenia do gier. Ponieważ jest trudno zaprojektować dziś grę by śmigała płynnie i wyglądała dość przyzwocie. Dzisiejsze maszynki do grania nie są w stanie sprostać zachciankom twórców gier, a co mówić o impletancji bodźców. Może wrócę do możliwości jakie daje combo Morpheus Sony i kontroler Move.

 

"Technologia 3D"

 

Już samo 3D pokazło jak można przestawić rozgrywkę w nie co innej perspektywie, ale nie wiem dlaczego zaprzestano tego stosować. Myślałem, że wraz z nową generacją ten patent ewolowuje i że będzie standardem w grach. I też denerwuje mnie rozbuchane wady 3D że po jakimś czasie zaczyna boleć głowa. Może i to prawda, ale kto komu karze, siedzieć przy telewizorze 24h na dobę. Ten efekt trzeba stopniowo robić przerwy, by mózg mógł się zregenerować wystarczy godzina lub dwie i moża spokojnie kontynuować rozgrywkę. I tu dochodzę do sedna sprawy, czyli mam na myśli że twórcom gier nie wychodzi optymilizacja gier pod kontem efektu 3D. Tak by rozgrywka nie zwalniała tępa, a co mówić o miksie Gogle Morpheus. i kontroler ruchu. Mam nadzieję że ten pomysł wypali i gry rzeczywiście będą prezentować nie spotykaną dotąd rozgrywkę - (Na poziomie klasy AAA). A nie popierdółki w stylu tzw. Eye Pet.

 

"Impletancji bodźców"

 

Tym razem powrócę do porzedniego akapitu pod tytułem "Technologia Morpheus" czyli pomysłu o Impletancji bodźców tzw. ludzkich zmysłów czyli; smaku, powonnienia, bólu, dotyku, odczucia oraz zmysłu wzrokowego. By to połączyć z elektorniką potrzeba nie wiele czasu. Sony już pracuje nad projektem połączenia synapsów muzgowych z mózgiem Konsoli czyli; procesorem. Aby tego dokonać moża wykorzystać "Technologię 4G LTE" czyli; umysły dwóch założycieli "THE BEATLES". Johnn'ego Lennona oraz Georga Harrisona. Moim skromnym zdaniem te połączenie będzie się odbywać tak; człowiek pośle swoją duszę tak jakby dusza uleciała z ludzkiego ciała, tak jak dzieje się z zmarłą osobą. Dusza ulatuje z zmarłgo, by ulecieć do nieba. Napiszę to tak, że dusza człowieka trafia do systemu konsoli. By tam trafić do tzw. poczekalni jak to bywało w PS Home, czy coś w ten deseń.

Tagi: www.przyszlosc-gier-video.pl

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ 0 -
Konio007
Ranking: 7522 Poziom: 18
PD: 1114
REPUTACJA: -90