Blog użytkownika xavier321

xavier321 xavier321 12.11.2014, 16:54
Seriale #2 LOST
559V

Seriale #2 LOST

Seriale #2
 
Zapraszam do moich wypocin na temat seriali. Co tydzień będę dodawał notkę na temat ostatnio oglądanych seriali, będę starał się zachęcić was do obejrzenia serialu lub wręcz zniechęcić. Podrzucę wam pomysły czym warto się zainteresować a co 
omijać wręcz z daleka.

 

Tym razem nie będę pisał, aby zachęcić was do oglądania LOSTów , gdyż jest to każdego obowiązek ! Wręcz jak Pan Tadeusz na maturze. Nie ma właściwie co tutaj czytać od razu bierzcie pilot w rękę i oglądajcie, oglądajcie, oglądajcie. !  

Ta historia rozpoczyna się 22. września 2004 roku w Sydney, w Australii, kiedy to 324 ludzi weszło na pokład samolotu do Los Angeles. Jak każdy lot tego dnia, także i ten składał się z obcych ludzi... A wśród nich lekarz, zbieg, żołnierz, gwiazda rocka, oszust, para w separacji, przyszła samotna matka, oraz mężczyzna, który zatracił wiarę. Gdy lot Oceanic 815 przelatywał wysoko nad oceanem...ta grupa obcych ludzi... ...miała zostać ze sobą połączona. Na tajemniczej wyspie... daleko od domu... znaleźli się w podróży... która przerosła ich wyobraźnię. Kochali… i tracili, Walczyli... i umierali.

Po 108 dniach... sześciu ludzi odnalazło ratunek. Ale wyspa przepadła...odsyłając przyjaciół, których zostawili...przeskakujących w czasie.

Minęły trzy lata. Ci, którzy powrócili do domu.. Zostali przyzwani.. do powrotu... by naprawić swoją przeszłość.

Jack Shephard był neurochirurgiem... pochłoniętym przez pracę. Jack także kierował się niepohamowanym pragnieniem udowodnienia swojej wartości ojcu, Christianowi. Ale Jack nigdy nie dostał takiej okazji, gdyż jego ojciec zmarł w Sydney. Zadaniem Jacka było sprowadzenie jego ciała do domu. Na wyspie rozbitkowie Oceanic wybrali Jacka na ich przywódcę.

– ... Boston Red Sox won the World Series.
– If you wanted me to believe this you probably should have picked somebody else, besides the Red Sox

Kate Austen dorastała w Iowa, gdzie jej matka poślubiła okrutnego mężczyznę. Pewnej nocy miarka Kate się przebrała. Stała się zbiegiem uciekającym przez lata... Do czasu, gdy została|schwytana w Australii, Ale gdy lot Oceanic 815|rozbił się na wyspie, Kate odnalazła miejsce|do zaczęcia od nowa. Na wyspie Kate zbliżyła się|do dwóch różnych mężczyzn: Jacka, honorowego przywódcy i Sawyera, uroczego drania.

James Ford był małym chłopcem kiedy jego ojciec został oszukany przez człowieka imieniem Sawyer. Ojciec Jamesa wpadł w szał i zabił swoją żonę tuż przed tym, jak zabił siebie. James dorósł i został kanciarzem, przybierając imię mężczyzny, który oszukał jego ojca. Jego potrzeba zemsty doprowadziła go do Australii, gdzie myślał, że odnajdzie poszukiwanego mężczyznę.

" You're not going crazy, Jack. Crazy people don't think they're getting crazy. They think they're getting saner."

Przed katastrofą Sayid był katem w Iraku. Zakochał się w kobiecie, którą torturował. Sayid zaryzykował własne życie, by dać jej wolność... Potem spędził życie, poszukując jej. Gdy współpracował z CIA, aby obalić plan terrorystów, myślał, że w końcu odnalazł drogę powrotną Nadię, ale Oceanic 815 rozbił się na wyspie...

" If you wait, a rat will always lead you to its hole."

Dla Hugo Reyesa rozbicie się na wyspie niosło ze sobą jego własny ciężar. 4, 8, 15, 16, 23, 42.  Hugo wygrał miliony na loterii... ale nieszczęście podążało za nim. Dziadek Tito zmarł na atak serca, a pierwszy dom który kupił mamie, spłonął. Gdy jego restauracja została zniszczona przez meteor... przekonał się, że jego wygrana była przekleństwem.

John Locke poznał biologicznego ojca tylko po to, by się dowiedzieć, że został wykorzystany. Gdy Locke stawił ojcu czoła, skończyło się to tragedią. Roztrzaskał się i został sparaliżowany, ale udało mu się w końcu dotrzeć do Australii z marzeniem zdobycia buszu. Kiedy Oceanic 815 rozbił się na wyspie John Locke powstał z wraku i odkrył, że znowu może chodzić. Dało mu to wiarę, że są na wyspie z jakiejś przyczyny.

Rozbitkowie nie byli pierwszymi ludźmi na wyspie. Grupa naukowców z Inicjatywy DHARMA przybyła na wyspę w latach 70-tych. Zbudowali stacje badawcze, usiłując zrozumieć niezwykłe właściwości wyspy... Unikalna zmienność elektromagnetyczna. Jedna ze stacji nazywała się Łabędź.

W niej człowiek imieniem Desmond przez lata wprowadzał kod do komputera, aby nie dopuścić do uwolnienia potężnej ilości energii elektromagnetycznej. Pewnego dnia Desmond zaniedbał wpisanie kodu i spowodował katastrofę Oceanic 815 na wyspie. Rdzenni mieszkańcy wyspy nie byli zadowoleni, że maja gości.

– Podobno Irlandczycy piją, gdy ktoś u nich umrze.
– Nie jestem Irlandczykiem.
– Ja też nie.

Rozbitkowie wkrótce poznali mieszkańców wyspy. Nazywali tych ludzi Innymi. Ich przywódcą był człowiek imieniem Benjamin Linus. Zrobiłby on wszystko co w jego mocy, aby ochronić wyspę. Ben Linus przybył na wyspę jako młody chłopiec gdy jego ojciec dołączył do Inicjatywy DHARMA, ale nie było to dla niego miłe doświadczenie. Kiedy stał się młodym mężczyzną... ...zrobił wszytko, co trzeba, aby pomóc Innym w ochronie wyspy przed obcymi jak Inicjatywa DHARMA. Ben dołączył do Innych|i piął się ku władzy jako ich przywódcą. Wychował córkę i był oddanym sługą wyspy. Lecz, gdy przybył John Locke, Ben poczuł się zagrożony przez wyjątkową więź Locke'a z wyspą.

"A leader can't lead 'til he knows where he's going."

Juliet była specjalistą od płodności. Została przyjęta przez Innych, aby dowiedzieć się, dlaczego kobiety na wyspie nie mogą mieć dzieci. Nie mogła jednak pomóc kobietom. Sytuacja wydawała się beznadziejna, więc Juliet dołączyła do rozbitków w nadziei na znalezienie drogi do domu.

Sun i Jin pochodzili z Korei. Pomimo iż pochodzili z zupełnie innych środowisk zakochali się w sobie. Ich ślub był radosny, ale ich małżeństwo prędko stało się ponure... a Sun zaplanowała ucieczkę od Jina, gdy byli w Sydney. Życie na wyspie zbliżyło ich do siebie.

Po blisko 90 dniach na wyspie pod wyspę podpłynął frachtowiec. Więc Jack doprowadził jego grupę do wieży radiowej, aby wezwać pomoc.

 

LOST / ZAGUBIENI !  Serial genialny ponadczasowy, jest wszystko tutaj wszystko… albo nie ma sensu wypisywać tych wszystkich peanów na jego cześć. Warto jednak nadmienić, że jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych którzy chcą zostać porwani w świat tajemnic, tajemnic, tajemnic i wielkiego zaskoczenia.

LOST / ZAGUBIENI

OCENA : 10/10

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +11 -

gdzie są piękne kobiety ! ? no gdzie ?
Oceń profil
+ +11 -
xavier321
Ranking: 711 Poziom: 51
PD: 17732
REPUTACJA: 1300