Blog użytkownika REALista

REALista REALista 29.09.2017, 15:15
Piątkowa GROmada #53
1125V

Piątkowa GROmada #53

GROmada obchodzi pierwsze urodziny!

Tak oto Daaku postanowił ostatecznie rozstać się z GROmadą pozostawiając ją mnie. Czy będę w stanie ją prowadzić co tydzień? Powiem szczerze, że nie wiem, a więc jeśli kiedyś GROmada się nie pojawi to znaczy, że poczułem wypalenie. Oczywiście Daaku nie porzuca nas całkowicie, bo będzie co jakiś czas częstował nas swoimi tekstami. No, ale dość już o tym, bo dzisiaj nasz cotygodniowy cykl obchodzi urodziny (w sumie to nie dziś, a jutro, ale nie ważne). Dokładnie rok temu pojawił się pierwszy odcinek, który został bardzo ciepło przyjęty tak więc kontynuujemy tradycje pisania o tym w co gramy i to nie tylko w weekendy. A co dzisiaj w programie? Fox460 specjalnie dla GROmady przedpremierowo zajął się Forzą Motorsport 7, drPain wziął na warsztat Matterfall i Super Mario Kart, a ja postanowiłem przedstawić zmiany w Overwatchu. Zaczynamy!


Fox460

Forza Motorsport 7 (Xbox One)

W Forze Motorsport 7 można już grać, więc napiszę, co nieco, pograłem kilka godzin i już nam się cisną pierwsze zmiany w grze. Całkiem inny styl przeprowadzania kariery, co jest oczywiście plusem. Kariera raczej nie będzie krótka, obstawiam że starczy na około 80-100H zwłaszcza, że z serią Motorsport nie jestem od dziś, widząc to co mamy do przejechania zapowiada się na długą zabawę z atrakcjami. W piątkowej gromadzie pisze pierwszy raz, nie mam zamiaru tutaj pisać obszernej recenzji, bo na to raz za wcześnie, a dwa za krótko grałem, aby całkowicie zrecenzować tytuł. Nie mnie jednak czuje się teraz jak „recenzent”, który ma możliwość zagrania w tytuł przed oficjalną premierą. Postaram się opisać po skrócie to co zauważyłem na starcie po pograniu około 3H, no i sama notka poleciała na styk.

Więc po uzyskaniu poziomu kierowcy mamy teraz możliwość wyboru tego co chcemy otrzymać. Więc zrezygnowano z losowania jakie było zawsze zarówno w Motorsport jak i Horizon, mam nadzieje że w przyszłości w serii Horizon też zrobią podobnie. Teraz możemy sobie wybrać czy chcemy auto za free/po zniżce, czy chcemy kasę, albo skórkę na naszego drivatara.
Niestety modelu sterowania nie poprawiono aż tak bardzo, praca kamery jest OK, ale autami jeździ się trochę za sztywno. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych aktualizacjach to poprawią, graficznie gra wygląda LEPIEJ niż FM6. Przez te te kilka godzin nie powtórzyła mi się trasa, więc chyba faktycznie jest ich więcej niż w FM6, a przy okazji pierwszych minut narzuci nam się kilka nowych torów których wcześniej w serii FM nie było, tak więc miłe zaskoczenie (jeden z nich widzicie na screenie poniżej).

Bo niestety przed premierą gry pokazywali tylko ten DUBAJ i DUBAJ, a innych nie, tymczasem jest ich więcej niż tylko DUBAJ.
Poprawiono również dźwięk w grze, zrezygnowano z efekciarskich odgłosów kiedy uderzaliśmy gdzieś o bandę bądź o samochód. Za to teraz mamy o wiele bardziej przyziemne odgłosy, po zderzeniu z autem słyszymy dźwięk obicia blachy o blachę, również, gdy wjedziemy gdzieś poza tor, to słyszymy nową paletę dźwięków różnego rodzaju. Kokpity i ich wygląd bez komentarza, bo to zawsze świetnie wyglądało w tej serii, zaś dźwięk silników wypada bardzo fajnie, zarówno z zewnątrz jak i z wnętrza samochodu. Tylko to sterowanie takie nijakie jest, no coś musiało pójść nie tak i sterowanie ewidentnie jest dziwne, również trochę niepokoi mała ilość ustawień asyst, śmiem twierdzić, że jest ich mniej niż w poprzedniej odsłonie. Jak na razie gra spełnia moje oczekiwania, no i system dnia i nocy też jest, lecz nie wiem czy w czasie rzeczywistym, bo z okrążenia na okrążenie robiło się co prawda jaśniej, ale miałem trochę wrażenie jakby zmieniano tapetę i pokazano nam to w formie obrazków, zmieniających się z okrążenia na okrążenie. innymi słowy nie mamy tego poczucia, że jest to w czasie rzeczywistym, że dzień nastaję na naszych oczach jak to miało miejsce w np.: Project Cars.

Ode mnie to tyle, jak pisałem wcześniej, do GROMADY napisałem dosłownie na styk, bo Real podsunął mi na shoucie taką myśl. O innych grach nie będę pisał, bo jest ich trochę między innymi Skyrim, Batman: Arkham Knight czy Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Dzięki za możliwość podzielenia się moimi pierwszymi wrażeniami z gry Forza Motorsport 7 na Piątkowej Gromadzie, spokojnego weekendu życzę wszystkim graczom.

Tagi: drPain forza motorsport 7 Fox460 GROmada matterfall overwatch piąteczek piątek piątunio REALista Super Mario Kart

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +33 -

Palec Kenichiro wskazuje mi drogę
Oceń profil
+ +197 -
REALista
Ranking: 6 Poziom: 88
PD: 83681
REPUTACJA: 77642