Blog użytkownika REALista

REALista REALista 06.08.2015, 23:19
Plotka okazała sie prawdą. Cena Plusa w górę.
856V

Plotka okazała sie prawdą. Cena Plusa w górę.

Na razie tylko abonamentu 3 miesięcznego, ale mimo wszystko idzie w górę i należy zadać pytanie: Czy nie jest to badanie rynku? Czy to nie jest sprawdzenie jak klienci zareagują?
Podejrzewam, że tak i 3 miesięczny Plus może być początkiem bardzo niekorzystnych zmian.

I tak oto stało się. To już pewne cena 3 miesięcznego Plusa od 1 września pójdzie w górę i nie jest to sprawa groszowa, bo jest to około 20 zł. Dlaczego tak jest? Ponieważ przyzwyczajono się, że Europejczyków się doi z pieniędzy, a że obecnie jest tak zwany niekorzystny kurs dolar - euro, który wynosi prawie jeden do jednego to trzeba na to jakoś zareagować i zareagowano w najgorszy możliwy sposób. Wcześniej gdy kurs dolar - euro w przypadku Polskiej waluty wynosił nawet ponad złotówkę na korzyść euro to wszystko było dobrze. Liczyło się jeden do jednego i dzięki temu zysk był większy. Czemu teraz nie miało by tak być? Tyle, że w tym przypadku to my sami podwyższymy cenę nie będziemy czekać na spadek kursu i tu nasuwa się jeszcze jedno ciekawe pytanie: czy w przypadku spadku kursu dolara do poprzednich wartości to czy cena Plusa też wróci do tej sprzed podwyżki? Oczywiście jest to pytanie retoryczne i każdy zna na nie odpowiedź.

Tej podwyżki w ogóle być nie powinno! Dlaczego tylko 3 miesięczny Plus poszedł górę? Bo trzeba sprawdzić jak bardzo to nie spodoba się klientowi, czy nie wpłynie to negatywnie na sprzedaż konsoli oraz na samą sprzedaż Plusa. Jeśli oburzenie będzie niewielkie, a klienci tylko machną na to ręką i chwycą za portfele to jestem pewien, że następna w kolejności będzie cena rocznego Plusa, a potem być może nawet cena samych gier.

Czemu tak bardzo nie podoba mi się obecna zmiana? Bo tak jak napisałem wyżej jest to zwykłe dojenie klientów, oraz najważniejszy powód jest taki, że ta usługa zwyczajnie nie działa tak jak powinna! Nie ma tygodnia, żeby chociaż raz nie padła na kilka godzin. Mogę wierzyć, że podniesienie ceny Plusa wpłynie na jakość internetowej usługi, ale tak się nie stanie, bo gdyby miało się tak stać to już dawno by tak było, ponieważ obecnie przychody z abonamentu są o wiele większe niż w przypadku konsoli z poprzedniej generacji, gdyż stał się on obowiązkowy i żeby grać w multi po prostu konieczne jest jego posiadanie i nie ma wyjścia. Chcesz grać z innymi przez internet? To płać! A to, że usługa raz za razem klęka i co kilkanaście dni przez kilka godzin nie da się z niej korzystać? "Przepraszamy robimy co w naszej mocy, aby przywrócić usługę do działania"

Przez to co obecnie się dzieję zaczynam myśleć czy nie zapatrzyć się w konsole od Spencera na, której też trzeba płacić za granie w sieci, ale nikt nie planuje podniesienia ceny i usługa zawsze działa. Tylko jest mały problem... Z exów na Xboxa interesują mnie tylko Gyrosy. Co prawda na Playstation 4 też obecnie nie ma jakoś specjalnie dużo exów, ale te, które są bardzo mi się podobają i na pewno będziemy świadkami ich kontynuacji. Dlatego jeszcze nie jestem pewny zmiany i na obecną chwilę poczekam. Może jednak cena rocznego abonamentu się nie zmieni i wszystko pozostanie tak jak jest, a może nawet usługa internetowa doczeka się zmiany na lepsze. Chciałbym w to wierzyć.

 

Nie idźcie tą drogą.

Chciwy traci dwa razy .

Źródło: http://www.pssit(...)nie.html

Tagi:

Oceń notkę
+ +24 -

Palec Gabena wskazuje mi drogę
Oceń profil
+ +214 -
REALista
Ranking: 6 Poziom: 91
PD: 92841
REPUTACJA: 87058